Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Opakowania będą ekologiczne lub przestaną istnieć

Opakowania będą ekologiczne lub przestaną istnieć

Kilkakrotnie przekładana, organizowana po raz drugi edycja specjalna targów Luxe Pack, poświęcona ekologicznym opakowaniom luksusowym, odbyła się w przestrzeniach wystawienniczych Carreau du Temple w Paryżu w dn. 31 sierpnia – 1 września 2021 r. jak podają organizatorzy, wydarzenie mimo niepewności związanej z pandemią zakończyło się sukcesem i przyciągnęło ponad 2 tys. gości, którzy mogli poznać ofertę 65 wystawców z 11 krajów.

Targi stanowiły także platformę do dyskusji i refleksji – odbyło się 11 prelekcji i sesji wymiany doświadczeń, a także 8 prezentacji, co razem stanowiło dogodną przestrzeń do konstruktywnego dialogu na temat „Zrównoważone opakowanie, odpowiedzialna konsumpcja”, stanowiącego tegoroczny motyw przewodni wydarzenia. W gronie mówców znaleźli się eksperci z różnych dziedzin, w tym ekoprojektowania i gospodarki o obiegu zamkniętym oraz przedstawiciele wiodących firm oferujących produkty premium. Wszyscy byli zgodni: opakowania będą ekologiczne lub przestaną istnieć.

Szczególną popularnością cieszyła się wydzielona przestrzeń, gdzie osiem startupów prezentowało innowacyjne materiały naturalne, pozyskiwane ekologicznie i/lub z recyklingu, łącząc wymagania branży dóbr luksusowych z celami zrównoważonego rozwoju. Wśród wydarzeń towarzyszących był także konkurs dla publiczności na najlepsze ekologiczne opakowanie (nagrodę zdobyli wspólnie francuski producent papieru Procop i Infinity Global za serię Bio Cycle, zawierającą pięć różnych rodzajów opakowań wykonanych do 50% z alternatywnych składników, takich jak chlorofil, pszenica, konopie i bawełna celulozowa z certyfikatem FSC).

„Potrzeba podsycania kreatywności i zaangażowania poprzez relacje międzyludzkie twarzą w twarz jest dziś silniejsza niż kiedykolwiek. Po dwuletniej przerwie to pierwsze po wakacjach wydarzenie dało nam szansę na powrót do bezpośredniej relacji klient–dostawca. Spotkanie, które wreszcie doszło do skutku, uważamy za wielki sukces, tym bardziej, że i wystawcy, i goście przekazali nam wiele słów zadowolenia z udziału w wydarzeniu” – mówi Fabienne Germond, dyrektor targów.

Kolejną edycję wydarzenia zaplanowano na termin 31 maja – 1 czerwca 2022 r.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Przez najbliższe trzy lata prezesem stowarzyszenia FESPA będzie Christophe Aussenac. Nominację ogłoszono podczas zakończonych niedawno targów Fespa w Amsterdamie (12–15 października 2021 r.). Christophe od 2017 r. był wiceprezesem organizacji i w tej roli wspierał ustępującego ze stanowiska prezesa Christiana Duyckaertsa, który został mianowany ambasadorem FESPA w Azji, a także powraca do ogólnych obowiązków członka zarządu stowarzyszenia i będzie nadal brał aktywny udział w życiu jego belgijskiego oddziału.

Poznaliśmy wyniki 2. edycji Konkursu na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch, organizowanego przez drukarnię cyfrową Totem.com.pl we współpracy z firmami Konica Minolta Business Solutions Polska i PC Print Sp. j. Wyniki rywalizacji grafików – osób zarówno profesjonalnie zajmujących się projektowaniem graficznym, jak i amatorów –ogłoszono 14 października br. Główną nagrodę w postaci 5 tys. przyznano Antoninie Janus-Szybist za pracę pt. „Solaris”.

Firma HP wprowadziła na rynek gamę urządzeń wielkoformatowych – dwa urządzenia serii DesignJet Z Pro (Z6 Pro i Z9+ Pro), oferujące dostawcom usług druku i analitykom systemów informacji geograficznej (GIS) najnowsze rozwiązania do tworzenia profesjonalnych wydruków o fotograficznej jakości i dokładnych, kolorowych map generowanych przez GIS, oraz trzy nowe drukarki HP PageWide XL Pro (10000, 8200 MFP i 5200 MFP), dające możliwość szybszego reagowania na potrzeby klientów oraz rozwinięcia ich dotychczasowych możliwości.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.