Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Open House z ploterami firmy Artemis

Open House z ploterami firmy Artemis

1 grudnia 2016 w Opolu miał miejsce Open House dystrybutora ploterów Artemis. W centrum demonstracyjnym zaprezentowano kilka przemysłowych, wielkogabarytowych drukarek. Uczestnicy „Open House” mieli możliwość przetestowania drukarek LED-UV, UV, solwentowych i eko-solwentowych. Najmniejsze z nich miały 160 cm szerokości zadruku, największe 3,20 m.

Dwa najnowsze modele LED/UV – Orion i Pulsar – jesienią zdobyły Złote Medale Festiwalu Druku. „Jesteśmy dumni, że dwa premierowe plotery LED-UV i UV zostały wyróżnione przez konkursowe jury i zostały uhonorowane Złotymi Medalami Festiwalu Druku” – mówi Paweł Stania z działu marketingu dystrybutora ploterów Artemis w Polsce, firmy Atrium Centrum Ploterowe.
Na grudniowym Artemis Open House pokazano urządzenia reprezentujące kilka wielkoformatowych technik druku i wykończeń. Przyszłościowy druk LED-UV na materiałach miękkich o szerokości do 3,20 m był domeną plotera Artemis Pulsar. Przemysłowy druk UV na materiałach sztywnych prezentowany był na flatbedzie UV Artemis Orion. Szybki druk solwentowy odbywał się na znanym ploterze serii Artemis KM 32xx. Natomiast druk ekologiczny w popularnym formacie 160 cm był domeną drukarki Artemis 1621. Oprócz drukarek, zaprezentowano także plotery laserowe Artemis serii BDR
Artemis Pulsar to ciężki ploter produkcyjny o szerokości 3,20 metra. Przeznaczony jest do precyzyjnego druku w jakości fotograficznej materiałów do wewnątrz, np. popularnych podświetlanych membran, podświetlanych elastycznych backlitów itd. Ploter może drukować także w trybie produkcyjnym 24/7 w wysokiej prędkości grafikę zewnętrzną, taką jak banery, plakaty itd.
Jak wyjasnia producent, za przyszłością tego rozwiązania przemawia więc brak potrzeby suszenia wydruków, bowiem atrament jest utrwalony w momencie zadruku za pomocą lamp LED-UV. Rozciągliwość i elastyczność tuszu, brak pęknięć, możliwość składania i łączenia wydruków to kolejne atuty. Dzięki wydrukom gotowym do użytku po ściągnięciu z plotera oszczędzamy także czas a co za tym idzie koszty.
Atramenty LED-UV są także w pełni ekologiczne, bezzapachowe, cechują się brakiem lotnych związków organicznych, nie generują ozonu. Sama technologia jest także ekonomiczna, gdyż lampy LED-UV pobierają znikome ilości energii i charakteryzują się wydłużoną żywotnością, przez co wielokrotnie rzadziej się je wymienia.
Na pokładzie karetki znajdują się nowoczesne głowice Konica Minolta 1024i drukujące w rozdzielczości do 2880 dpi. W zależności od potrzeb, klient może zamówić głowice z 9 lub 14 pikolitrową kroplą. Artemis Pulsar charakteryzuje produktywność na poziomie 150 m2/h.
Najciekawszym nośnikiem, do jakiego warto wykorzystać ten ploter, są tzw. membrany, czyli elastyczne, wytrzymałe i lekkie nośniki przypominające folię lub canvas z możliwością podświetlenia. Ich atutami są duża szerokość (do 3.20 m), możliwość, składania, łączenia, łatwy transport, atrakcyjna cena i aspekt wizualny.
Z kolei Artemis Orion to stołowe plotery do druku na materiałach płaskich. Rozdzielczość 2880 dpi przy kropli 6, 9 lub 14 pl (w zależności od potrzeb i wymagań klienta) pozwoli na druk gadżetów, dekoracji, oznakowania informacyjnego itd. Prędkość druku do 80 m2/h pozwoli na druk standów, reklam zewnętrznych, opakowań i szyldów w dużych nakładach. Na pokładzie drukarki może się znaleźć od 4 do 12 głowic Konica Minolta 1024i.
Artemis Orion umożliwia zadruk materiałów o ciężarze do 300 kg. Grubość nośnika może sięgać 10 cm a jego rozmiar maksymalny w zależności od modelu 2,05 x 1,25 lub 3,05 x 2,05. Ploter Artemis Orion UV-Y2512 można doposażać w system rolowy. Druk na materiałach płaskich odbywa się z wykorzystaniem funkcji automatycznego pomiaru grubości medium.
Tak duży ploter może być obsłużony przez jednego operatora dzięki kilku ułatwieniom, m.in. funkcji odwróconego podsysu o wydajności 35 kg/m2, automatycznemu systemowi pozycjonowania z bolcami. Każda z 8 niezależnych stref podsysu jest uruchamiana z poziomu pulpitu sterowania wyposażonego w komputer z oprogramowaniem.
Ciekawą funkcją jest technologia druku przeplatająca kolejne zadrukowane pasy grafiki, co eliminuje paskowanie wydruków. Ploter ma także listwę dejonizującą produkcji amerykańskiej. Na karetce zainstalowane są 2 angielskie lampy UV Integration.
Jest to solwentowy, ciężki, ploter do wysokonakładowych zleceń. Jego rzeczywista prędkość produkcyjna sięga 160 m2/h. Jest to możliwie dzięki przemysłowym głowicom Konica-Minolta 1024. Ploter poradzi sobie także z jakościową grafiką do wnętrz, w nadal wysokiej prędkości 30-70 m2/h.
„Atutami ploterów serii KM 32xx są wysokiej jakości japońskie i amerykańskie podzespoły, niespotykana na rynku stabilność pracy, bardzo dobry stosunek jakości do ceny i niska cena oryginalnych atramentów. Dowodem z kolei grubo ponad setka instalacji w Polsce” – mówi Marek Mróz, specjalista ds. druku i oprogramowania.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Przez najbliższe trzy lata prezesem stowarzyszenia FESPA będzie Christophe Aussenac. Nominację ogłoszono podczas zakończonych niedawno targów Fespa w Amsterdamie (12–15 października 2021 r.). Christophe od 2017 r. był wiceprezesem organizacji i w tej roli wspierał ustępującego ze stanowiska prezesa Christiana Duyckaertsa, który został mianowany ambasadorem FESPA w Azji, a także powraca do ogólnych obowiązków członka zarządu stowarzyszenia i będzie nadal brał aktywny udział w życiu jego belgijskiego oddziału.

Poznaliśmy wyniki 2. edycji Konkursu na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch, organizowanego przez drukarnię cyfrową Totem.com.pl we współpracy z firmami Konica Minolta Business Solutions Polska i PC Print Sp. j. Wyniki rywalizacji grafików – osób zarówno profesjonalnie zajmujących się projektowaniem graficznym, jak i amatorów –ogłoszono 14 października br. Główną nagrodę w postaci 5 tys. przyznano Antoninie Janus-Szybist za pracę pt. „Solaris”.

Firma HP wprowadziła na rynek gamę urządzeń wielkoformatowych – dwa urządzenia serii DesignJet Z Pro (Z6 Pro i Z9+ Pro), oferujące dostawcom usług druku i analitykom systemów informacji geograficznej (GIS) najnowsze rozwiązania do tworzenia profesjonalnych wydruków o fotograficznej jakości i dokładnych, kolorowych map generowanych przez GIS, oraz trzy nowe drukarki HP PageWide XL Pro (10000, 8200 MFP i 5200 MFP), dające możliwość szybszego reagowania na potrzeby klientów oraz rozwinięcia ich dotychczasowych możliwości.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.