Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Opole będzie czytać

Opole będzie czytać

W dniach 17–18 czerwca odbędzie się Festiwal Książki Opole 2016, w ramach którego będą miały miejsce targi książki, spotkania autorskie, pojawią się znane nazwiska ze świata literatury, muzyki i kultury, odbędą się warsztaty, dyskusje, prelekcje i koncerty. Pomysłodawcami i organizatorami wydarzenia są Fundacja Fabryka Inspiracji PL i Drukarnia Opolgraf.

„Z okazji festiwalowej studniówki chcielibyśmy zapowiedzieć pierwsze w Opolu i jedyne w Polsce wydarzenie, które promuje czytelnictwo poprzez muzykę – Festiwal Książki Opole 2016. Miejscem czytelniczego miasteczka będzie Plac Wolności, gdzie w przedostatni weekend czerwca, w Filharmonii Opolskiej, odbędą się targi książki z udziałem największych polskich wydawnictw” – mówi Natalia Pojasek, organizatorka wydarzenia.
„Na festiwalowych scenach zagoszczą znani pisarze, poeci, blogerzy i osoby związane ze światem kultury. O muzyczny akcent festiwalu zadbają muzycy Filharmonii Opolskiej oraz gwiazda sobotniego koncertu, który odbędzie się przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Podczas wydarzenia będą miały miejsce liczne atrakcje, takie jak: warsztaty, panele dyskusyjne i konkursy” – podkreśla Monika Błażejewska, organizatorka.
„Jako drukarnia od wielu lat bierzemy udział w targach książki w Polsce i zagranicą, a jednocześnie mamy dziewięcioletnie doświadczenie w organizowaniu spotkań autorskich w ramach Fabryki Inspiracji. Obserwując rosnące zainteresowanie projektem, postanowiliśmy pójść krok dalej i tak powstał pomysł zorganizowania Festiwalu Książki Opole. W nazwie chcieliśmy nawiązać do muzyki, która jednoznacznie kojarzy się ze stolicą polskiej piosenki” – wyjaśnia prezes Drukarni Opolgraf oraz pomysłodawca wydarzenia, Mirosław Szewczyk.
We wstępnym raporcie Biblioteki Narodowej możemy przeczytać, że w ubiegłym roku po książkę sięgnęło 36,9% Polaków. Wyniki są zatrważająco niskie w porównaniu z ubiegłymi latami. Przyczyn niskiego poziomu czytelnictwa może być bardzo wiele. Jedną z nich jest m.in. nieatrakcyjne krzewienie nawyków czytelniczych wśród Polaków. Dlatego celem Festiwalu Książki Opole 2016 jest pokazanie interdyscyplinarności książki, która łączy słowa, muzykę i sztukę w nowoczesnej formie.
Strategicznym partnerem wydarzenia jest Miasto Opole, a pozostałymi partnerami: Filharmonia Opolska, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, Miejska Biblioteka Publiczna, Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, Radio Opole, Nowa Trybuna Opolska i Solaris Center. Sponsorami są dystrybutorzy papieru – Papyrus i Antalis. „Świat DRUKU” został patronem medialnym wydarzenia.
Na zgłoszenia wystawców organizatorzy czekają do końca kwietnia, jednak ze względu na duże zainteresowanie proszą o jak najszybszy kontakt mailowy: festiwalksiazki@fabryka-inspiracji.pl.

Fot. vorakorn, FreeDigitalPhotos.net

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Przez sześć dni, w okresie przypadającym na przełożone targi drupa, Agfa prezentowała w sposób zdalny swoje najnowsze rozwiązania dla druku offsetowego. Podczas sesji online przedstawiciele belgijskiego producenta zaprezentowali ofertę uwzględniającą różne segmenty rynkowe, bazujące na offsecie. Webinaria poprzedziła – przeprowadzona również w trybie online – konferencja prasowa, podczas której zaanonsowano poszczególne premiery rynkowe oraz udoskonalone wersje rozwiązań software’owych i sprzętowych. Wirtualny projekt nosił nazwę Studio 4D48 – taki miał być numer stoiska firmy na targach drupa 2020.

Od czterech lat firma Poligrāfijas grupa Mūkusala z powodzeniem korzysta z narzędzia firmy Fujifilm do składania zleceń i korekty ekranowej online. Jak podkreśla, jego zalety są szczególnie widoczne w czasie obostrzeń spowodowanych pandemią.

Birografika MB, serbska firma zajmująca się produkcją etykiet, w ostatnim czasie zakupiła i zainstalowała swoją pierwszą maszynę fleksograficzną niderlandzkiej marki MPS – ośmiokolorowy model EFS 430, który oferuje druk na różnego rodzaju podłożach. Umowa została podpisana podczas targów Labelexpo 2019 (podczas których firma MPS sprzedała 12 maszyn).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.