Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Opole zaprasza na Festiwal Książki

Opole zaprasza na Festiwal Książki

Zbliża się 4. edycja Festiwalu Książki, który odbędzie się w dniach 7–9 czerwca 2019 r. na opolskim placu Wolności. Wzorem lat ubiegłych przestrzeń placu zostanie zmieniona w Miasteczko Literackie, gdzie będą miały miejsce targi książki, spotkania autorskie, koncerty, warsztaty i liczne czytelnicze atrakcje.

Festiwal Książki organizowany jest przez fundację Fabryka Inspiracji oraz drukarnię Opolgraf, przy współpracy Miasta Opola, Miejskiej Biblioteki Publicznej i Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu. Przez zaledwie trzy lata istnienia festiwal zdążył zyskać uznanie uczestników związanych z rynkiem wydawniczym oraz sympatię mieszkańców miasta. Jak podają organizatorzy, łącznie we wszystkich edycjach udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy osób, odbyło się ok. 150 spotkań autorskich, swoją ofertę przedstawiło ok. 250 wydawnictw. W ubiegłym roku festiwal zwyciężył w konkursie im. Jana Całki (lokalnego społecznika i aktywisty) „Pożytek roku 2018” i otrzymał tytuł najważniejszego i najcenniejszego wydarzenia o szczególnym znaczeniu dla mieszkańców Opola. Dyrektor MBP podczas gali wręczenia nagród przekonywała: „Nagroda dla fundacji Fabryki Inspiracji odzwierciedla wysiłek, a jednocześnie sukces zaproponowania wydarzenia, które jest organizowane od trzech lat, zdobywa coraz większą popularność, jest połączeniem zarówno targów książki, spotkań z autorami, warsztatów, koncertów, a także ciekawych propozycji dla dzieci”.

Organizatorzy Festiwalu Książki Opole także i w tym roku zapowiadają bogaty program wydarzenia: będzie można spotkać pisarzy i osoby związane z kulturą i muzyków oraz wziąć udział w warsztatach pisarskich. Na targach książki, w których udział biorą największe polskie wydawnictwa, zaprezentowane zostaną nowości i premiery książkowe. „Jesteśmy w trakcie rozmów z autorami i robimy wszystko, aby festiwalowy program był ciekawy i oryginalny. Nie zapominamy o muzycznym akcencie, dlatego codziennie odbędą się koncerty na scenie festiwalowej w Miasteczku Literackim” – mówi Natalia Ciecióra, organizator wydarzenia. Więcej informacji na stronie: festiwalksiazki.pl.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma HP poinformował, że z dniem 1 października br. Andrzej Sowiński objął stanowisko dyrektora zarządzającego HP Inc Polska. Będzie on odpowiedzialny za kierowanie polskim odziałem organizacji, a także za dalszy rozwój firmy – ma odegrać kluczową rolę w realizacji wieloletniego planu HP, którego celem jest umocnienie pozycji lidera firmy na rynku komputerów osobistych i rozwiązań drukujących, a także dalsza transformacja (zarówno rynku druku 3D, jak i graficznego).

Sukcesywnie powiększa się lista firm, które rezygnują z udziału w przyszłorocznych targach drupa (Düsseldorf, 20–28 kwietnia 2021 r.). O swojej decyzji wycofania się z wystawy poinformowała także firma EFI, uzasadniając ją koniecznością zachowania ostrożności i zadbania o zdrowie pracowników, klientów obecnych i potencjalnych oraz partnerów. Jednocześnie producent zapewnia, że po ustąpieniu pandemii wróci do udziału w imprezach o tradycyjnej formule.

Firma Epson przedstawiła urządzenie ML-8000 – bazowy model z serii Monna Lisa, przeznaczony dla branży tekstylnej. Jak podaje producent, urządzenie nowej generacji oferuje wysoką jakość wydruków, wydajność, stabilną i niezawodną pracę przy minimum przestojów, jest przy tym prosta w obsłudze i przystępna cenowo. Drukarka, wyposażona w osiem nowoczesnych głowic PrecisionCore, drukuje z prędkością 155 m2 na godzinę (600 × 600 dpi – 2 pass*1).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.