Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Ostatni przystanek letniego „roadshow” Atrium

Ostatni przystanek letniego „roadshow” Atrium

Już w piątek, 10 sierpnia, „roadshow” Atrium zawita do Gdyni. Będzie to zarazem ostatnia edycja letnich spotkań, które w ostatnich kilku tygodniach opolski dystrybutor rozwiązań wielkoformatowych zorganizował w dziewięciu miastach w Polsce. Na uczestników czekają zajęcia warsztatowe, prezentacje nośników do druku wielkoformatowego oraz maszyn, w tym ploterów żywicznych. Podczas kilkugodzinnych warsztatów można będzie wziąć udział w kilku blokach prezentacyjno-szkoleniowych, pokazach możliwości druku czy porozmawiać z ekspertami z tych dziedzin.
W programie uczestnicy znajdą m.in.: warsztaty oklejania mebli, warsztaty aplikacji samochodowych, warsztaty dekoracji szkła z użyciem trzech technik aplikacji, warsztaty nadruków na koszulkach, prezentacje mediów Ikonos oraz warsztaty pracy z katalogiem Inspiracji Ikonos.

Będzie można przetestować m.in. następujące materiały:
IKONOS Profiflex MRT D160+ LINO – biała, matowa, polimerowa folia PVC z wodnym akrylowym klejem o wysokiej przyczepności początkowej. Dzięki specjalnej strukturze imitującej płótno canvas idealne nadaje się do zastosowań wewnętrznych, takich jak tapety samoprzylepna, obrazy, okładziny, dekoracje. Wysokiej jakości papier podkładowy typu PCK gwarantuje idealną płaskość materiału podczas druku.
Papier IKONOS T-SHIRT – przeznaczony do zadruku za pomocą „zwykłej” biurkowej drukarki atramentowej. Za pomocą prasy lub… żelazka można przenieść grafikę na koszulkę, bluzę, czapkę lub inne materiały bawełniane. Papier zapewnia doskonałe, kolorowe, ostre obrazy na białym oraz ciemnym tle. Kolor pozostaje taki sam po wielokrotnym praniu.
Folie IKONOS Quick-Stick – nowe materiały, które charakteryzują się specjalnym nałożeniem kleju na folię. Dzięki gęsto i regularnie ułożonym heksagonom folia jest niezwykle łatwa w aplikacji i można ją bez problemowo przyklejać z miejsca na miejsce.
Ikonos Profiflex Deco ART jest rodziną materiałów samoprzylepnych przeznaczonych do dekoracji szkła bazujących na foliach PET. Ta linia produktów zawiera wyłącznie materiały „PVC Free”, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem do wewnętrznych zastosowań długoterminowych. Wszystkie materiały charakteryzują się ciekawym i eleganckim wzornictwem opartym na liniach (seria LINEA), kwadratach (seria QUADRO) lub kropkach (seria PUNTO) w różnych wariantach kolorystycznych: jasnosrebrnym, ciemnosrebrnym i białym. Dzięki zastosowaniu ultra-transparentnego kleju seria Deco ART idealnie nadaje się do wymagających aplikacji, takich jak: szklane ściany, kuchnie, wyklejanie powinno być wykonane metodą „na mokro”.
Zaprezentowane zostaną także plotery żywiczne ValueJet z serii X oraz LED UV ValueJet 426 UF i 1638 UR.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na stronie internetowej targów reklamy i druku RemaDays Warsaw została uruchomiona zakładka RemaDays Online, która poprzez wirtualny spacer po halach targowych pomoże dotrzeć do dostawcy biorącego udział w tegorocznej edycji wydarzenia.

Kodak i Uteco Converting S.p.A. poinformowały o podpisaniu umowy, na bazie której stworzona przez pierwszą z wymienionych firm technologia druku cyfrowego UltraStream znajdzie powszechne zastosowanie w maszynach włoskiego producenta. Są one przeznaczone do cyfrowego wytwarzania opakowań.

18 marca br. w Pradze odbyła się konferencja prasowa firmy X-Rite, podczas której został przedstawiony nowy prezes firmy Pantone i X-Rite – Ondrej Kruk. Spotkanie było także okazją do zaprezentowania nowego rozwiązania X-Rite – automatycznego systemu kontroli druku arkuszowego o nazwie eXact AutoScan.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu