Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Oświadczenie firmy Heidelberg Polska Sp. z o.o.

Oświadczenie firmy Heidelberg Polska Sp. z o.o.

Firma Heidelberg Polska Sp. z o.o., reprezentująca w Polsce Heidelberger Druckmaschinen AG, oświadcza, że informacja prasowa „Infosystems SA i Heidelberger Druckmaschinen AG podpisały umowę licencyjną”, opublikowana i wysłana do mediów 29 listopada 2012 r. w imieniu firmy Infosystems S.A. przez Poligraficzną Agencję Informacyjną zawiera sformułowania mogące wprowadzić w błąd ich odbiorcę:

1. W poniższym fragmencie:
„(…) Notowana na rynku NewConnect warszawska spółka Infosystems SA oraz firma Heidelberger Druckmaschinen AG – światowy lider w produkcji maszyn poligraficznych i dostawca kompleksowych rozwiązań dla szeroko rozumianego rynku poligraficznego (od przygotowalni cyfrowej po procesy wykończeniowe) podpisały umowę licencyjną. Dotyczy ona wykorzystywania elementów technologii Infosystems SA – w oferowanym na całym świecie przez Heidelberg systemie zarządzania Prinect (…)”
jest mowa o podpisaniu umowy na wykorzystanie technologii Infosystems SA w systemie Heidelberg Prinect. Chcielibyśmy wyjaśnić, że jest to umowa dotycząca umowy licencyjnej podpisanej w czerwcu 2004 roku pomiędzy firmą Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) i ACCHSH A. Czyż, M. Streszewski i in. Spółka jawna, i zmieniająca zgodnie ze stanem faktycznym właściciela praw licencji do tego oprogramowania i zarazem stronę umowy na firmę Infosystems SA. Umowa dotyczy jedynie oprogramowania PDF Recombiner. Na bazie tej umowy Heidelberg będzie mógł zapewnić wsparcie techniczne dotychczasowych instalacji PDF Recombinera i oferować go tym klientom, którzy chcą konwertować pliki PDF z wersji rozseparowanej na kompozytową. Nie jest to, jak może sugerować informacja prasowa, umowa na wykorzystanie zupełnie nowego oprogramowania firmy Infosystems SA.
2. Konstrukcja kolejnego zdania:
„(…) Heidelberger Druckmaschinen AG będzie wykorzystywał technologię będącą przedmiotem umowy w modelu OEM i dystrybuował ją na całym świecie w systemie zarządzania Prinect, pozwalającym na integrację i optymalizację procesów produkcyjnych w drukarni – od zarządzania do produkcji, od prepressu aż po obróbkę introligatorską. (…)”
może sugerować, że rzeczone oprogramowanie jest/będzie wbudowane w cały system Prinect, jako podstawa technologicznych rozwiązań całości. W rzeczywistości jest to tylko jeden z bardzo wielu komponentów programowych wchodzących w skład systemu Prinect oferowany jako opcja do modułu Prinect Prepress Manager (dawniej: Prinect Printready).
Z poważaniem
Dyrektor Marketingu
Tomasz Pawlicki
Heidelberg Polska Sp. z o.o.

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (2 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Przez sześć dni, w okresie przypadającym na przełożone targi drupa, Agfa prezentowała w sposób zdalny swoje najnowsze rozwiązania dla druku offsetowego. Podczas sesji online przedstawiciele belgijskiego producenta zaprezentowali ofertę uwzględniającą różne segmenty rynkowe, bazujące na offsecie. Webinaria poprzedziła – przeprowadzona również w trybie online – konferencja prasowa, podczas której zaanonsowano poszczególne premiery rynkowe oraz udoskonalone wersje rozwiązań software’owych i sprzętowych. Wirtualny projekt nosił nazwę Studio 4D48 – taki miał być numer stoiska firmy na targach drupa 2020.

Od czterech lat firma Poligrāfijas grupa Mūkusala z powodzeniem korzysta z narzędzia firmy Fujifilm do składania zleceń i korekty ekranowej online. Jak podkreśla, jego zalety są szczególnie widoczne w czasie obostrzeń spowodowanych pandemią.

Birografika MB, serbska firma zajmująca się produkcją etykiet, w ostatnim czasie zakupiła i zainstalowała swoją pierwszą maszynę fleksograficzną niderlandzkiej marki MPS – ośmiokolorowy model EFS 430, który oferuje druk na różnego rodzaju podłożach. Umowa została podpisana podczas targów Labelexpo 2019 (podczas których firma MPS sprzedała 12 maszyn).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.