Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Oświadczenie w sprawie certyfikatu dla tonera AT-05N Active Jet

Oświadczenie w sprawie certyfikatu dla tonera AT-05N Active Jet

W związku ze stwierdzonymi rozbieżnościami pomiędzy raportem z badań laboratorium TÜV Rheinland Polska a certyfikatem T 61000064.001 wydanym przez to samo laboratorium dla tonera monochromatycznego AT-05N marki Active Jet, firma Black Point SA złożyła reklamację w jednostce certyfikacyjnej TÜV Rheinland dotyczącą certyfikatu dla wskazanego powyżej produktu marki Active Jet. Działania Black Pointa podyktowane są troską o prawdziwość informacji przekazywanych użytkownikom materiałów eksploatacyjnych.

W ramach badań porównawczych tonerów monochromatycznych wykonanych na zlecenie Black Point SA przez zewnętrzne i niezależne laboratorium – TÜV Rheinland Polska (raport nr 26630314.002/2011 z kwietnia br.), eksperci jednostki po testach wykonanych zgodnie z normą ISO 19752 (właściwą dla tonerów monochromatycznych) określili wydajność rzeczywistą tonera AT-05N marki Active Jet na poziomie 3055 stron.

 

Tymczasem właściciel marki Active Jet, firma Action, informuje użytkowników o wydajności swojego tonera AT-05N na poziomie 4000 stron, posługując się przy tym certyfikatem T uzyskanym w czerwcu 2011 roku od laboratorium TÜV Rheinland Polska. Wydając certyfikat, laboratorium potwierdziło wydajność produktu Active Jet zgodnie z normą ISO 19752, czyli tą samą, na podstawie której eksperci TÜV Rheinland Polska przeprowadzili testy porównawcze. Oba wyniki pozostają jednak ze sobą w sprzeczności, a rozbieżność wydajności między raportem z testu porównawczego TÜV Rheinland Polska a certyfikatem wydanym przez to samo laboratorium dla marki Active Jet wynosi 945 stron.

 

W trosce o rzetelność komunikacji, Black Point SA, poprzez formalną reklamację zwrócił się do laboratorium TÜV Rheinland Polska z prośbą o ustosunkowanie się do tej kwestii, zweryfikowanie wyniku wydajności tonera AT-05N marki Active Jet, a tym samym wydanego certyfikatu.

 

Z informacji przekazanej spółce Black Point przez TÜV Rheinland Polska wynika, że laboratorium przyjęło reklamację i podjęło działania mające na celu potwierdzenie zasadności złożonej reklamacji. Zadeklarowało przeprowadzenie powtórnego badania tonera, który został objęty certyfikatem. Próbki do badania mają być pozyskane z rynku.

 

Podpisała:

 

Kamila Yamasaki,

 

Prezes Zarządu Black Point SA

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Ze względu na drożejące surowce, koszty materiałów eksploatacyjnych i energii, ceny opakowań kartonowych mogą niebawem wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent. Producenci obawiają się też ewentualnego wstrzymania dostaw prądu czy gazu dla firm produkujących surowce.

Firma Magenta Vision – europejski producent atramentów przeznaczonych dla branży druku wielkoformatowego i dystrybutor maszyn drukujących – organizuje 13 października br. w swojej siedzibie w Piasecznie dzień otwarty. Podczas spotkania, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, zaprezentowane zostaną urządzenia z portfolio firmy, nie zabraknie wystąpień specjalistów, a jako główną atrakcję zaplanowano wizytę w pobliskiej drukarni Topcan, połączoną z pokazem pracy maszyny Teckwin Barracuda 5000 LED.

Mutoh wprowadza na rynek nowe atramenty MS 51 w konfiguracji CMYK. Jak podaje ich polski dystrybutor – firma Atrium Centrum Ploterowe – są to szybkoschnące, opłacalne w eksploatacji tusze umożliwiające druk w szerokiej gamie kolorystycznej do zastosowań wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.