Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Packaging Innovations już w kwietniu

Packaging Innovations już w kwietniu

9. edycja Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations po raz kolejny wzbudza zainteresowanie branży opakowań. Wydarzenie odbędzie się w dniach 4–5 kwietnia, a już dziś plan hali sukcesywnie zapełnia się międzynarodowymi wystawcami, którzy zaprezentują nowatorskie rozwiązania i produkty. Swój udział w targach potwierdziło już ponad 140 firm. Poprzednia edycja bogatą ofertą przyciągnęła aż 4,5 tysiąca zwiedzających.

Targi Packaging Innovations to nie tylko rosnąca każdego roku liczba wystawców i zwiedzających. Także merytoryczna strona imprezy skłania do jej odwiedzenia. Organizatorzy targów przygotowali liczne konferencje oraz seminaria. Swoją trzecią odsłonę będą miały warsztaty z cyklu „Jak opakować brandy?”, organizowane przez wydawcę „Świata DRUKU” w ramach Akademii Wiedzy. Kolejnym wartym uwagi wydarzeniem będzie Forum Druku Cyfrowego przygotowywane przez firmę Aniflex. Na targach odbędzie się również pierwsza edycja konferencji „Label Innovations” przygotowywanej przez Etigraf oraz Etykiety.pl.

Na Targach Packaging Innovations swoją premierę będzie miała nowa strefa tematyczna ECOPACK. Wystawcy zaprezentują ekologiczne rozwiązania wykorzystywane w produkcji opakowań. Firma Joma zaprezentuje produkty z serii Joma Nature. Opakowania z trwałego plastiku produkowane są wyłącznie z roślinnych zasobów odnawialnych. Jest to doskonałe rozwiązanie dla marek, które dbają o środowisko.

Nazwa Packaging Innovations zobowiązuje, zatem na targach nie może zabraknąć interesujących innowacji. Wystawcy zaprezentują funkcjonalne i innowacyjne opakowania. Polpak Packaging na swoim stoisku pokaże silikonowe opakowania podróżne, które pełnią również funkcję masażera. Na targach Packaging Innovations z pewnością warto będzie odwiedzić również stoisko firmy Karl Knauer KG, zwycięzcy w jednym z najważniejszych światowych konkursów w branży opakowań If Design Award. Warto czerpać inspiracje od najlepszych.

Organizatorzy targów Packaging Innovations wiedzą, jak ważna jest inwestycja w zdolnych designerów. Już po raz 6. zostanie zorganizowana Strefa Studenta, konkurs dla młodych osób projektujących niebanalne i funkcjonalne opakowania. Dla projektantów jest to szansa na pozyskanie ciekawych kontaktów biznesowych i rozwój w branży, a także na zagraniczną karierę.

Podczas 9. Edycji Tarów Packaging Innovations bez wątpienia będzie można zobaczyć wiele ciekawych rozwiązań i nawiązać efektywną współpracę. Czym jeszcze zaskoczą nas Organizatorzy? Aktualności można śledzić na www.packaginginnovations.pl.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).

Niemiecki gigant Koenig & Bauer skorzystał z dobrodziejstw internetu i możliwości transmisji na żywo. W dniach 16–26 czerwca br., czyli w pierwotnym terminie targów drupa, firma zaprosiła do swojego nowego centrum demonstracyjnego w Radebeul na prezentacje nowości ze swojego portfolio. Byliśmy więc świadkami światowej premiery nowej generacji maszyn Rapida, prezentacji najnowszych rozwiązań do zwojowego druku cyfrowego i zadruku tektury falistej, druku opakowaniowego, transakcyjnego, zabezpieczonego, druku na metalu i szkle, systemów workflow oraz cyfrowych usług serwisowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.