Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Papiernia Arctic Paper Munkedals AB nominowana do EMAS Award 2012

Papiernia Arctic Paper Munkedals AB nominowana do EMAS Award 2012

Komisja Europejska potwierdziła zaakceptowała kandydaturę Arctic Paper Munkedals AB do nagrody EMAS Award 2012, zgłoszoną przez Szwecję. Wraz z innymi 26 firmami i organizacjami papiernia została nominowana do nagrody w kategorii „Gospodarka wodna” (obejmującej efektywne wykorzystanie wody oraz jej czystość). Kategoria ta stanowi główny temat edycji EMAS Award w tym roku.

Życie nie byłoby możliwe bez dostępu do wystarczającej ilości czystej wody. Cieki wodne są zarówno źródłem wody pitnej, jak i wody wykorzystywanej w procesach produkcyjnych. Stanowią także naturalne siedlisko dla wielu gatunków flory i fauny, przez co przyczyniają się do zachowania różnorodności biologicznej. Właściwa gospodarka wodna jest sprawą najwyższej wagi.
Papiernię Arctic Paper Munkedals AB nominowała Szwedzka Rada Zarządzania Środowiskowego – Swedish Environmental Management Council. EMAS Award to najbardziej prestiżowa nagroda w dziedzinie zarządzania środowiskowego, przyznawana firmom i instytucjom publicznym za wybitne osiągnięcia w tym obszarze. Jak stwierdziła Komisja Europejska w wydanym oświadczeniu, „wszyscy kandydaci zademonstrowali prawdziwe zaangażowanie na polu gospodarki wodnej”.
Laureatów nagrody poznamy w trakcie oficjalnej ceremonii przyznania nagród EMAS Award, która odbędzie się 29 listopada w Brukseli.
„W Arctic Paper Munkedals już od wielu lat zajmujemy się problematyką gospodarki wodnej i efektywnego wykorzystywania wody, jako że jest to część naszej strategii ekologicznej – mówi Anders Fransson, Group Technical and Environmental Coordinator Arctic Paper. – Jesteśmy niezwykle zaszczyceni tą nominacją, rozumiejąc, że stanowi ona uznanie dla naszych dotychczasowych wysiłków i osiągnięć. Wiemy, że nasza papiernia w szwedzkim Munkedal należy do najefektywniejszych na świecie, jeśli chodzi o wykorzystanie wody. Ta nominacja stanowi dla nas inspirację do dalszego rozwoju naszych metod pracy i jeszcze wyższego ustawienia poprzeczki w przyszłości”.
Listę wszystkich nominowanych z podziałem na poszczególne kategorie znaleźć można na stronie http://ec.europa.eu/environment/emas/emasawards/nominees.htm

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Szanowni Państwo – drodzy Prenumeratorzy!
Chcielibyśmy Państwa poinformować, że wyjątkowo w tym roku zamiast osobnych numerów majowego i czerwcowego naszego miesięcznika „Świat DRUKU” otrzymają Państwo połączone wydanie, które trafi do Państwa rąk w 25. tygodniu roku. Wszystkich Państwa, którzy czekają na nasze czasopismo i spodziewali się je otrzymać w bieżącym tygodniu, serdecznie przepraszamy za tę zmianę!
Obiecujemy, że nie zawiedziemy Państwa zaufania i przygotowywane łączone wydanie, z podwójną objętością interesujących artykułów i specjalnie uszlachetnioną okładką, wynagrodzi Państwu ten dłuższy czas oczekiwania na lekturę naszego miesięcznika.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie jako pierwsza firma opakowaniowa w Polsce (a także pierwsze w naszej części Europy) wdrożyły w swoim parku maszynowym cyfrową linię produkcyjną złożoną z drukującej maszyny HP Indigo 30000 oraz urządzenia do uszlachetniania – Scodix Ultra 202. Dzięki tej inwestycji CZK mogą realizować uszlachetnione i spersonalizowane opakowania premium najwyższej klasy w nakładach już od jednej sztuki. Taka linia umożliwia również druk materiałów z tektury litej, w tym metalizowanej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.