Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Pasja nagrodzona

Pasja nagrodzona

„Srebrna nagroda, zdobyta podczas największego konkursu prac branży sitodruku i druku cyfrowego na świecie, to dla mnie wielkie wyróżnienie” – mówi Jacek Stencel, właściciel drukarni Pasja z Mikołowa. „Tym bardziej że jesteśmy jedyną polską firmą, która zdobyła podobne trofeum w tegorocznej edycji konkursu”.

Fespa Awards 2016 to światowej rangi wydarzenie dla branży druku. Jego tegoroczna odsłona odbyła się w trakcie targów Fespa Digital w holenderskim Amsterdamie w dniach 8–11 marca. Do konkursu finałowego zakwalifikowano blisko 200 prac niemal z całego świata. Pasja została nagrodzona za efekty specjalne wykorzystane podczas druku kalendarza wieloplanszowego, którego motywem przewodnim są postacie dążące do doskonałości przez swą pasję i miłość do różnych form sztuki. Wszak pasja uszlachetnia...
„Ekskluzywne kalendarze to nasza wizytówka, miłość, obsesja, wielka pasja zaangażowana w tworzenie barwnej opowieści. Okazja, by zaistnieć nietuzinkowym pomysłem opowiedzianym drukiem najwyższej klasy, jaki jesteśmy w stanie w danym momencie zaoferować. Ale jest w tym też nutka pewnej przekory, bo pokazujemy na całym świecie, że polscy drukarze, polskie firmy rywalizują z najlepszymi i potrafią wygrywać” – cieszy się Jacek Stencel.
Nagroda Fespa Awards 2016 rozwiązała worek z wyróżnieniami. W piątkowy wieczór 13 marca Pasja zdobyła II i III miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Kalendarzy ZoomArt 2016. Nagrodzone prace to kalendarz trójdzielny Pasja Uszlachetnia oraz nietypowy kalendarz ścienny w kształcie gramofonu, wydrukowany na tworzywie sztucznym z wykorzystaniem technik specjalnych. Konkurs i festiwal odbyły się w Centrum Kongresowym w Katowicach.
Pasja ma w dorobku wiele nagród: trzykrotnie trofeum Fespa Gold, oprócz niego Fespa Silver i Fespa Bronze. Zdobyła też Diamentowy Gryf Polskiej Izby Druku, trzykrotnie Złoty Gryf i wiele wyróżnień.

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Organizator Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw poinformował, że ze względu na obecną sytuację epidemiczną wydarzenie nie odbędzie się w pierwszej połowie roku 2021. W komunikacie czytamy, że aktualnie prowadzone są rozmowy o możliwości zorganizowania specjalnej edycji targów w drugiej połowie roku. O szczegółach dowiemy się najpóźniej do końca kwietnia.

Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, zaprasza na Pierwszą Konferencję Online W Wielkim Formacie, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy, która odbędzie się 28 kwietnia 2021 r. w godz. 10–15 na platformie Click Meeting. Partnerami konferencji są firmy Atrium Centrum Ploterowe, Epson Europe oraz SCORPIO, zaś patronat branżowy nad wydarzeniem objęły: COBRPP, PIAP, PSSiDC, FestiwalDruku.pl, RemaDays, „Świat DRUKU”, Signs.pl.
Skutkiem epidemii COVID-19 było zamrożenie wielu branż, które do tej pory wykorzystywały wielkoformatowe grafiki reklamowe, oznakowania, upominki reklamowe. Wiele z nich nie wznowiło dotąd działalności, inne funkcjonują w ograniczonym zakresie. Niemniej ten czas zawieszenia uwolnił pokłady kreatywności i zmusił drukarnie wielkoformatowe do wytyczania nowych ścieżek eksploracji rynku i poszukiwania nisz, które z powodzeniem można zagospodarować. Żeby jednak zająć swoją niszę, trzeba nieraz wyjść poza schematy i podjąć odważną decyzję o zmianie lub dywersyfikacji działalności, powiększeniu parku maszynowego, a tym samym oferowanego asortymentu. Warto zatem zobaczyć, co rynek ma w tym zakresie do zaoferowania. Niestety obecnie nie możemy spotkać się na targach i konferencjach, gdzie moglibyśmy podziwiać możliwości maszyn i aplikacje drukowane na żywo. Pandemia wciąż nie sprzyja widzeniu się face to face, dlatego tym razem proponujemy spędzenie wspólnego czasu w przestrzeni wirtualnej.
Co dla Państwa przygotowaliśmy?

Papiery graficzne do druku cyfrowego (m.in. serie BergaJet i SuperiorJet); udoskonalone oprogramowanie do zdalnego akceptowania zleceń – Softproofing oraz Web Monitoring – rozwiązanie umożliwiające kontrolę wstęgi papieru w maszynie heatsetowej – to jedne z najważniejszych produktów z oferty Stora Enso, jakie firma będzie promować podczas virtual.drupa 2021. Odbywające się w dniach 20–23 kwietnia br. wydarzenie online to wirtualna odsłona najważniejszych targów poligraficznych na świecie. Skandynawski koncern przygotowuje z myślą o nim webinaria, powstała również specjalna podstrona.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.