Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Perfekt SA z pierwszą w Polsce maszyną Speedmaster XL 106 z odwracaniem

Perfekt SA z pierwszą w Polsce maszyną Speedmaster XL 106 z odwracaniem

W drukarni Perfekt SA w Warszawie wkrótce rozpocznie pracę nowa ośmiokolorowa offsetowa maszyna drukująca z odwracaniem Heidelberg Speedmaster XL 106. W pełni zautomatyzowany i zdalnie sterowany system odwracania Heidelberg Perfecting pozwala na odwracanie arkuszy nawet przy prędkości drukowania 18 tys. ark./godz. Maksymalny format arkusza wynosi 75×106 cm.

Maszyna została po raz pierwszy zaprezentowana szerokiej publiczności podczas ostatnich targów drupa 2012. To pierwsza instalacja tak szybkiej maszyny z odwracaniem w Polsce.
„Nasz nowy Speedmaster wyposażony jest w jedyny na świecie system do spektrofotometrycznego pomiaru zadrukowywanego arkusza inline wraz z automatycznym ustawianiem pasowania Prinect Inpress Control dla maszyn z odwracaniem. Jesteśmy przekonani, że powinno to w znacznym stopniu skrócić czasy narządu maszyny, zwiększając o kilkadziesiąt procent jej wydajność. Pozwoli to nam na szybszą realizację zleceń przy zachowaniu pewności co do zachowania najwyższych parametrów jakościowych – stwierdza Janusz Banasiewicz, właściciel drukarni Perfekt SA. – Nasza konkurencyjność zwiększy się, zwłaszcza jeśli dodamy do tego szybkość pracy maszyny”.
Nowy Speedmaster wyposażony jest w system sterowania Prinect Press Center z ekranem LCD Wallscreen dostarczającym drukarzowi wiele informacji: m.in. o stanie maszyny, raporty kolorystyczne systemu pomiarowego Prinect Inpress Control, podgląd z kamer na nakładaniu, podgląd separacji lub kompozytu drukowanego obrazu, wyświetlanie raportów produktywności Pressreporting. Prinect Press Center pozwala na komunikację z pozostałymi elementami systemu Prinect, tj. z systemem zarządzania pracami w dziale przygotowalni, z systemem cyfrowego montażu, z systemem zarządzania pracami w dziale maszyn drukujących i introligatorni, z systemem planowania produkcji poprzez modul Prinect Press Center InstantGate.
Skrócenie czasu narządu możliwe jest również dzięki systemowi automatycznej wymiany płyt Heidelberg AutoPlate Advanced.
Speedmaster XL 106 ma automatyczne zespoły myjące wałki farbowe, obciągi i cylinder dociskowy z optymalnymi, indywidualnie dobranymi programami myjącymi skracającymi czas czyszczenia nawet o 30%, a łączny czas mycia obciągu jest skrócony do 50 sekund. System farbowo-nawilżający Hycolor zapewnia najlepszą stabilność nafarbiania, skraca czas narządu, a także obniża ilość makulatury w ramach całego nakładu, bez względu na prędkość produkcji. Nowa koncepcja panelu sterowania z ekranem dotykowym przy samonakładaku i wykładaniu Preset Plus i zespołach drukujących umożliwia płynną obsługę całej maszyny.
Maszyna wyposażona jest w urządzenie Heidelberg CutStar CAN do podawania i cięcia papieru z roli, podobnie jak większość maszyn serii Speedmaster pracujących w drukarni Perfekt SA: dwie maszyny XL 105-8 z CutStar, XL 105-10 z CutStar, SM 102-2 z CutStar oraz XL 105-5+L.
Perfekt SA od lat wykorzystuje to rozwiązanie jako najbardziej efektywny i elastyczny sposób wykorzystania zamawianego do produkcji papieru.
„Decyzja o zakupie kolejnej maszyny serii Speedmaster zapadła po analizie naszych potrzeb przy zwiększającym się obciążeniu dotychczasowych maszyn i chęci sprostania wymaganiom stawianym przez naszych klientów – mówi Karina Banasiewicz-Kacperska, dyrektor marketingu drukarni Perfekt SA. – Nowa maszyna stwarza nowe możliwości zarówno dla nas, jak i dla klienta, oprócz zwiększenia produktywności o 20–30% (w ciągu roku jest w stanie zadrukować od 60 do 80 mln arkuszy) jej bardzo mocnym atutem jest możliwość wykonywania zarówno dużych, jak i małych zleceń przy krótkich czasach narządu i małej ilości zużytej makulatury. Poza tym system Inpress Control automatycznie kontroluje sekcje farbowe, czuwając nad perfekcyjną jakością każdego arkusza – to bardzo istotna funkcja, dająca istotne korzyści utrzymania stałej, najlepszej jakości każdej koloroodbitki. Nic dodać, nic ująć – same pozytywy”.
Nowy Speedmaster w drukarni Perfekt SA został również objęty zaawansowanym programem serwisowym Systemservice Silver 24 (m.in. koszty napraw i przeglądów okresowych, wsparcie techniczne, zdalna diagnoza maszyny).
Drukarnia Perfekt SA działa już przeszło 20 lat na rynku polskim. Zatrudnienie wynosi ok. 120 osób, obrót roczny kształtuje się na poziomie 15 mln euro. Eksport stanowi 40% obrotu drukarni i wciąż rośnie, co świadczy nie tylko o zaufaniu i zadowoleniu klientów zagranicznych, ale również o mocnej pozycji na rynku. Konsekwentna i przemyślana polityka inwestycyjna, chęć posiadania najnowszych technologicznie rozwiązań i dbanie o jakość oraz terminowość usługi sprawiają, że drukarnia wciąż się rozwija. Perfekt SA ma nie tylko nowoczesny park maszyn drukujących, ale również mocne zaplecze w zakresie maszyn introligatorskich, którego możliwości pozwalają na wykonanie do 2 mln opraw twardych miesięcznie.
„Zapraszamy wszystkich do współpracy i obejrzenia już wkrótce na żywo naszej nowej ośmiokolorowej maszyny Heidelberg Speedmaster 106 z odwracaniem” – dodaje Karina Banasiewicz-Kacperska.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).

Niemiecki gigant Koenig & Bauer skorzystał z dobrodziejstw internetu i możliwości transmisji na żywo. W dniach 16–26 czerwca br., czyli w pierwotnym terminie targów drupa, firma zaprosiła do swojego nowego centrum demonstracyjnego w Radebeul na prezentacje nowości ze swojego portfolio. Byliśmy więc świadkami światowej premiery nowej generacji maszyn Rapida, prezentacji najnowszych rozwiązań do zwojowego druku cyfrowego i zadruku tektury falistej, druku opakowaniowego, transakcyjnego, zabezpieczonego, druku na metalu i szkle, systemów workflow oraz cyfrowych usług serwisowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.