Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Pierwsza w Polsce instalacja urządzenia Océ VarioPrint 95

Pierwsza w Polsce instalacja urządzenia Océ VarioPrint 95

Jesienią ubiegłego roku kolejne rozwiązanie Océ rozpoczęło pracę w biurze projektowym CEGROUP. Tym razem park maszynowy firmy został rozbudowany o urządzenie Océ VarioPrint 95 – jest to pierwsza w Polsce instalacja tego monochromatycznego systemu do druku cyfrowego.

Radosław Radziecki, właściciel CEGROUP, tak tłumaczy fakt inwestycji w kolejne już urządzenie Océ: „Nasza firma od wielu lat korzysta z rozwiązań Océ, zarówno w małym, jak i wielkim formacie. Dotychczasowe doświadczenia utwierdziły nas w przekonaniu, że jest to rzetelna firma. Nasze biuro stale się rozwija i realizujemy coraz większą ilość wydruków, dlatego z niecierpliwością oczekiwaliśmy na premierę najnowszego wysokowydajnego systemu”.
Warto zauważyć, że seria urządzeń Océ VarioPrint 95-105-120-135 została zaprojektowana w oparciu o innowacyjną technologię Océ DirectPress, która gwarantuje wysoką jakość przy minimalnym negatywnym wpływie na środowisko naturalne. Znakomicie dopasowuje się tym samym do wymagań firmy CEGROUP: „Wydruki, które przekazujemy klientom, muszą być wykonane perfekcyjnie, gdyż są one wizytówką naszej firmy” – wyjaśnia Radosław Radziecki. Dodaje również: „Niezmiernie istotny jest dla nas komfort pracy naszego zespołu. Urządzenie Océ VarioPrint 95 nie emituje zanieczyszczeń, dzięki czemu pracownicy działu realizacji wydruków mają zapewnione czystsze środowisko pracy”.
Wszystkie urządzenia z serii Océ VarioPrint 95-105-120-135 zostały wyposażone w kontroler Océ PRISMAsync, zapewniając tym samym operatorom intuicyjne podejście do obsługi cyklu drukowania. Jak podsumowuje Radosław Radziecki: „Océ VarioPrint 95 umożliwia naszym pracownikom łatwe i sprawne zarządzanie procesem wydruku nawet najbardziej złożonych zadań”.
Firma CEGROUP oprócz najnowszego urządzenia Océ VarioPrint 95 posiada obecnie rozwiązania wielkoformatowe Océ TDS600 i Océ Color Wave300 oraz kolorowe urządzenie wielofunkcyjne Océ CS173.
Biuro inżynierskie CEGROUP powstało w 2002 roku w wyniku połączenia biur RAD-PROJEKT Radosław Radziecki oraz Q-ER Piotr Kurzbauer. Z czasem do zespołu dołączył również dr inż. Krzysztof Dębowski. Obecnie firma zajmuje się projektowaniem instalacji grzewczych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, sieci i instalacji wodno-kanalizacyjnych oraz instalacji dla branży elektrycznej i słaboprądowej. Zdobyte przez lata doświadczenie w ramach prowadzonej działalności oraz wcześniejszej pracy w biurach projektowych zaowocowały wieloma udanymi realizacjami i stale napływającymi nowymi zleceniami.

Fot. Sandra Blachucik – operator Pracowni Reprograficznej CEGROUP

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Tematyka tegorocznego wydania nr 5 „Świata DRUKU” związana jest z Targami Książki (Warszawa, 22–25 maja) i Plastpolem (Kielce, 27–30 maja). Zaprezentujemy w nim urządzenia i materiały do produkcji książek, w tym cyfrowe systemy drukujące i systemy oprawy. Prócz tego zagości u nas zagadnienie druku na podłożach niewsiąkliwych. Uwagę poświęcimy również technologiom poligraficznym dla przemysłu (m.in. druk 3D, druk na ceramice, tworzywach sztucznych, drukowana elektronika, segment tissue). Do numeru przygotowujemy trzy zestawienia: pierwsze – dostawców rozwiązań z zakresu poligrafii do zastosowań przemysłowych, drugie – dostawców systemów do cyfrowego druku produkcyjnego, trzecie – dostawców rozwiązań do produkcji opakowań z tektury falistej. Zapraszamy Państwa do udziału w zestawieniach i przekazania klientom informacji o swojej ofercie tą drogą.
Zainteresowanych opublikowaniem artykułów promocyjnych, informacji prasowych lub innych materiałów prosimy o ich nadsyłanie do 28 kwietnia pod adresami redakcja@swiatdruku.eu lub biuro@swiatdruku.eu
Wszelkie ewentualne pytania dotyczące publikacji reklamowych, w wydaniu drukowanym lub na stronie internetowej, prosimy kierować do działu reklamy: tel. 42 687 12 92, reklama@swiatdruku.eu

Firma EFI zrobiła – udany – żart primaaprilisowy wielu dziennikarzom na całym świecie. Nawet tak znane portale jak np. Printweek dały się nabrać i opublikowały na swoich stronach komunikat o nowej, rewolucyjnej technologii 4D, fotopolimerowym addytywnym inkjecie („photopolymer additive inkjet printing”), który wraz z oprogramowaniem do kontroli koordynatów czasu („control time co-ordinates”) pozwoli drukarzowi cofnąć się w czasie do momentu zanim został popełniony błąd w druku i wykonać zadanie poprawnie („allow the user to go back to before the error is made to re-print a job correctly”). Niestety, przenoszenie się w czasie to nadal utopia, choć wielu z nas o tym marzy…

Technifor rozszerzył swoją ofertę wprowadzając zielony laser TG400. Nowe rozwiązanie, o długości fali 532 nm, umożliwia znakowanie na materiałach, które nie podlegają tradycyjnej obróbce laserem (promieniowanie w paśmie podczerwonym) Yag, Fibre czy CO2.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu