Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Pierwsze w Europie AccurioJet KM-1 w Rehms Druck

Pierwsze w Europie AccurioJet KM-1 w Rehms Druck

Christian Rittmoeller, Daniel Baier (Rehms Druck), Markus Neumann i Thorsten Kinnen (Konica Minolta)

Firma Rehms Druck z Niemiec zdecydowała się zainwestować w technologię opartą na druku atramentowym UV i wybrała maszynę Konica Minolta AccurioJet KM-1 do druku B2. Czynnikami, które zadecydowały o takim właśnie wyborze, były jakość urządzenia oraz wskaźnik zwrotu z inwestycji.

Jednym z wymogów Rehms Druck branych pod uwagę przy wyborze maszyny była możliwość drukowania różnego rodzaju wysokiej jakości materiałów reklamowych, w tym również opakowań i etykiet. Dzięki nowej inwestycji firma planuje wejść na nowe rynki, rozszerzając znacznie swoją ofertę.
Rehms Druck jest wieloletnim klientem Konica Minolta w Niemczech. Po targach drupa w 2016 roku zdecydowała się zainwestować w technologię opartą na druku atramentowym UV, wybierając AccurioJet KM-1. Maszyna może drukować dwustronnie na różnorodnych nośnikach (również powlekanych) o grubości od 0,06 do 0,6 mm. Klienci nie muszą kupować drogiego papieru cyfrowego, mogą korzystać ze standardowych nośników, bez wcześniejszej aktywacji podłoża. Rehms Druck zamierza również wykorzystywać urządzenie do druku na wybranych plastikach, w pełni wykorzystując zalety technologii UV w druku.
„Dokładnie przetestowaliśmy jakość wydruku Konica Minolta AccurioJet KM-1 i porównaliśmy ją z wydrukami konkurencyjnych urządzeń. Wyniki tych testów przekonały nas do zakupu rozwiązań Konica Minolta. Wydajność AccurioJet KM-1 oraz wysoki zwrot z inwestycji urządzenia pozwoli nam wejść na rynek druku opakowań oraz rozwijać ofertę druku materiałów reklamowych do wysyłki” – powiedział Daniel Baier, Dyrektor Zarządzający w Rehms Druck. Przedstawiciele Konica Minolta spędzili wiele miesięcy z pracownikami Rehms Druck, aby poznać firmę i jej specyficzne wymagania. Oba zespoły sprawdziły również, jak AccurioJet KM-1 można zintegrować z wykorzystywaną przez Rehms Druck platformą do przepływu pracy Kodak PRINERGY, a także z rozwiązaniami VDP.
Umowa pomiędzy dwoma firmami została podpisana pod koniec lutego i uwzględnia ona również usługi wsparcia ze strony Konica Minolta, m.in. szkolenia dla operatorów, pomoc w rozwoju aplikacji, usługi marketingowe a także dostęp do PROKOM, niezależnej grupy użytkowników urządzeń Konica Minolta.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas Kongresu European Carton Makers Association w Krakowie (15–16 września 2022 r.) tradycyjnie miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu European Carton Excellence Awards, organizowanego przez ECMA i Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Tektury i Pudełek Składanych Pro Carton. Jakie projekty zyskały największe uznanie jurorów?

Szwajcarski producent wielkoformatowych ploterów z płaskim stołem – swissQprint – obchodzi piętnastą rocznicę istnienia. Firmę utworzyli we wrześniu 2007 r. Reto Eicher, Hansjörg Untersander i Roland Fetting. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 200 osób i działa w skali globalnej, współpracując z ponad 30 niezależnymi firmami partnerskimi, wspólnie z którymi zainstalowało ponad 1,6 tys. maszyn.

Firma Fujifilm poinformowała, że jej maszyna Revoria Press PC1120 otrzymała przyznawaną przez Keypoint Intelligence nagrodę Buyers Lab 2022 Pro Award w kategorii Wyjątkowe wysokonakładowe urządzenie produkcyjne CMYK+. Model ten jest dostępny w Austrii, Czechach, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Portugalii i Włoszech.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.