Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Pierwsze webinarium polskiego oddziału Agfa Graphics

Pierwsze webinarium polskiego oddziału Agfa Graphics

17 grudnia 2012 polski oddział Agfa Graphics zorganizował pierwsze, specjalistyczne webinarium, poświęcone modułowi zarządzania barwą CMS wchodzącemu w skład systemu :Apogee 8. Inicjatorem, prowadzącym i moderatorem internetowej telekonferencji był Maciej Baur – Product Manager Agfa Graphics. Firma planuje podobne webinaria, dedykowane innym jej rozwiązaniom, także w nadchodzącym roku.

Zaproszenie do udziału w telekonferencji zostało wystosowane przez Macieja Baura podczas niedawnej Akademii Zarządzania Barwą (zorganizowanej przez nasze wydawnictwo, w ramach Akademii Wiedzy), gdzie wystąpił z referatem zatytułowanym „Dokument podstawą doskonałej barwy. Workflow dla prepressu a nowe podejście do reprodukcji barw”. Właśnie od nawiązania do konferencyjnego referatu rozpoczęło się grudniowe webinarium, bazujące z jednej strony na połączeniu internetowym (pulpity komputerów osób w nim uczestniczących wyglądały identycznie jak pulpit prowadzącego), z drugiej – telefonicznym (którędy docierał głos).
Na wstępie Maciej Baur przypomniał kilka podstawowych zasad, jakimi kierowała się firma Agfa Graphics projektując własny moduł CMS. Wymienił tu m.in. zapewnienie standaryzacji poprzez zastosowanie znormalizowanego formatu PDF/X oraz wykorzystanie modułu :Apogee Preflight dla automatycznej weryfikacji i dopasowania dokumentów do wymagań prawidłowej obróbki, a następnie dokonywania w nich stosownych konwersji – wejściowej i wyjściowej.
Następnie, po krótkim przedstawieniu systemu :Apogee 8, odbył się praktyczny pokaz modułu CMS. Maciej Baur zaprezentował wszystkie funkcje, cechy charakterystyczne i procesy w nim zachodzące, eksponując nowe możliwości, jakie oferuje on użytkownikom. Podkreślił też, że polski oddział Agfa Graphics realizuje właśnie pierwsze wdrożenia nowej wersji systemu :Apogee 8 u klientów z naszego kraju. Część z nich uwzględnia także najnowsze rozwiązanie w zakresie zarządzania barwą.
Mówi Maciej Baur: „Cieszymy się, że nasze zaproszenie do udziału w telekonferencji poświęconej tak specjalistycznemu tematowi, jakim jest color management, zostało pozytywnie odebrane. Zainteresowanie systemem :Apogee 8, wyrażane podczas jesiennego spotkania naszych klientów czy też właśnie grudniowego webinarium, to dla nas jasny sygnał, że tego rodzaju internetowe telekonferencje, pozwalające docierać do szerokiego grona zainteresowanych, warto organizować częściej. Już dziś zatem chcemy zapowiedzieć ich kolejne edycje. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.”

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Zimowe wieczory sprzyjają lekturze, zapraszamy więc do zapoznania się z ofertą książek branżowych, które mogą Państwo nabyć za pośrednictwem naszego wydawnictwa. W naszej miniksięgarni znajdują się publikacje o charakterze podręcznikowym i poradnikowym, systematyzujące i poszerzające wiedzę – wśród nich pozycje omawiające zagadnienia dotyczące różnych technik druku: offsetowej, sitodrukowej, fleksodrukowej, a także przygotowalni, farb, introligatorni, usług Web-to-Print, zagrożeń bhp w zakładach poligraficznych i gospodarki odpadami. Niezmiennie dużą popularnością cieszy się przewodnik po sztuce typografii „Lettera Magica” oraz słowniki – „Angielsko-polski słownik terminów poligraficznych”, „Poligraficzny słownik terminologiczny”.
Ponadto już wkrótce dostępna będzie nowa publikacja COBRPP – „Poligrafia – sztuka, techniki, technologie”, omawiająca techniki i technologie stosowane we współczesnej poligrafii. Układ zawartych w książce treści odpowiada sekwencji następujących po sobie procesów prowadzących do powstania gotowych produktów poligraficznych, dzięki czemu wydawnictwo to może pełnić rolę tak podręcznika dla uczniów i studentów, jak i poradnika dla pracowników drukarń, wydawnictw i studiów graficznych.
Zapraszamy do sklepu „Świata DRUKU”!

Konica Minolta, w trosce o bezpieczeństwo cyfrowe swoich klientów, rozpoczęła jakiś czas temu współpracę z firmą Bitdefender – twórcą oprogramowania antywirusowego o tej samej nazwie. Dzięki niej urządzenia wielofunkcyjne Konica Minolta bizhub można wyposażyć w specjalnie opracowane rozwiązanie antywirusowe, mające zabezpieczać firmy i instytucje przed potencjalnym zagrożeniem ze strony złośliwego oprogramowania.

Firma UPM Raflatac poinformowała o działaniach podjętych w celu zwiększenie mocy produkcyjnych i umocnienia pozycji na szybko rozwijającym się rynku bezpodkładowych materiałów etykietowych do zadruku termicznego. Inwestycja o wartości 13 mln euro obejmuje budowę linii powlekania dla produktów linerless w zakładzie w Nowej Wsi Wrocławskiej oraz zwiększenie zdolności do cięcia i pakowania. Nowa linia, zwiększająca możliwości wytwórcze firmy o 100 mln m2, ma zostać uruchomiona pod koniec 2021 r.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.