Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / PitStop 13 – nowy poziom kontroli jakości plików PDF

PitStop 13 – nowy poziom kontroli jakości plików PDF

Po udanych testach wersji beta oprogramowanie PitStop 13 zostało udostępnione wszystkim użytkownikom. Użytkownicy wersji beta zgłaszają, że nowe funkcje tej wersji rozwiązują większość problemów związanych z jakością problematycznych plików PDF. Oprogramowanie PitStop 13 jest dostępne w modelu subskrypcji lub licencji i, jak ujął to jeden z testerów wersji beta, zapewnia „większą produktywność, większą wydajność i łatwiejszą komunikację”.

Firmy poligraficzne na całym świecie muszą radzić sobie z problemami związanymi z dzisiejszymi realiami druku. Pliki PDF stały się ogólnie przyjętym formatem dostarczania plików, lecz czasami takie pliki sprawiają problemy, które oznaczają dodatkową, niepłatną pracę i czas poświęcany przez firmy poligraficzne, a także dodatkowe frustracje klientów. Dzięki wersji oprogramowania PitStop 13 firma Enfocus zapewnia firmom poligraficznym funkcje wymagane do pełnej kontroli procesu drukowania.
W ramach udostępnienia tej wersji produktu firma Enfocus przygotowała serię materiałów wideo przybliżających użytkownikom wydajne funkcje oprogramowania PitStop w akcji. Filmy te dostarczają ogólnych informacji na temat funkcji oprogramowania PitStop Pro i Pitstop Server oraz prezentują nowe funkcje opisane poniżej.
W nowej wersji PitStop 13 firma Enfocus opracowała narzędzie Add Bleed Action (Dodawanie marginesów), które rozwiązuje jedno z największych wyzwań w branży: brak marginesów w dostarczonych plikach PDF, zapewniając użytkownikom unikalne rozwiązanie do tworzenia marginesów, jeśli są wymagane. Na tym filmie zaprezentowano, jak narzędzie działa. Użytkownik wersji beta, Kerry Heyen z firmy Capitol Blue Print w Springfield, Illinois, USA, powiedział: „Mamy tak wielu klientów, którzy w ogóle nie rozumieją problemu marginesów! Przy wielu zleceniach dodawanie marginesów i ich konfigurowanie zajmuje mi tyle samo czasu – lub więcej – co samo drukowanie. Narzędzie Add Bleed Action jest bardzo przydatne i oszczędza nam dużo czasu”. Patrik Jansson z firmy Grano w fińskim Tampere również docenia oszczędność czasu zapewnianą przez narzędzie Add Bleed Action. Jak twierdzi: „Narzędzie Add Bleed Action oszczędziło naszemu pracownikowi zajmującemu się przygotowaniem do druku godzinę pracy nad jednym zleceniem! To zlecenie obejmowało ok. 20 różnych plików bez marginesów, co uniemożliwiało skalowanie”.
Klienci zgłaszali również konieczność uproszczenia komunikatów o błędach i ostrzeżeniach generowanych w ramach raportów z kontroli poprawności plików w oprogramowaniu PitStop, tak aby były zrozumiałe dla użytkowników bez przygotowania technicznego. Oprogramowanie PitStop 13 spełnia ten wymóg i umożliwia klientom odpowiednie dostosowanie tych ważnych komunikatów. Mogą one być również tłumaczone na inne języki – nawet na te, które nie są obecnie obsługiwane przez oprogramowanie PitStop. Kliknij tutaj, aby zobaczyć funkcję niestandardowych komunikatów w akcji.
Ograniczenia kontroli poprawności plików są najważniejszą zmianą wprowadzoną do procesu kontroli poprawności plików w oprogramowaniu PitStop. Ta nowa funkcja zapewnia użytkownikom nieograniczone opcje dostosowywania procesu kontroli i korekty w ramach profilu kontroli poprawności plików. Możliwość przygotowania dokładniejszej kontroli poprawności plików oznacza, że użytkownicy spędzą mniej czasu na zarządzaniu nieistotnymi ostrzeżeniami i błędami. Tester wersji beta Amybeth Menendez z działu przygotowania do druku w firmie Candid Wordwide z Nowego Jorku w USA, powiedziała: „Coraz częściej od naszych klientów otrzymujemy tzw. gotowe do druku pliki PDF, co do tej pory było znacznym obciążeniem dla naszego działu. Jednak dzięki oprogramowaniu PitStop 13 mogę dostosować i skonfigurować ograniczenia kontroli poprawności plików i zapisać takie profile kontroli poprawności plików dla danych klientów oraz dla określonych, powtarzalnych zleceń, które przysyłają”. Użytkownicy mogą łatwo konfigurować ograniczenia kontroli poprawności plików z minimalnymi zmianami interfejsu edytora kontroli poprawności plików w oprogramowaniu PitStop. Obejrzyj film, aby zobaczyć, jak łatwo skonfigurować i korzystać z tej nowej funkcji.
PDF2IMAGE jest również nową funkcją oprogramowania PitStop Server CLI, która zapewnia użytkownikom więcej opcji tworzenia i zarządzania obrazami z plików PDF. PDF2IMAGE umożliwia użytkownikom tworzenie obrazów w formatach PNG lub JPEG na podstawie plików PDF, pozwala również na korzystanie z listy narzędzi do pracy nad plikami PDF, dzięki czemu można je zmieniać lub dodawać do nich grafikę przed konwersją. Użytkownicy mogą również skonfigurować docelowy obraz, tak aby obejmował tylko określone części pliku PDF, np. sam tekst. Funkcja PDF2IMAGE zostanie udostępniona w oprogramowaniu PitStop Server CLI, PitStop2Switch latem 2015 r., a w konfiguratorze Switch będzie dostępna od razu.
„Ruchoma” licencja na oprogramowanie PitStop Pro zapewnia elastyczność instalowania kopii oprogramowania PitStop Pro na dowolnej liczbie terminali w ramach sieci lokalnej, przy czym tylko określona liczba takich kopii może być używana w tym samym czasie. Narzędzie Workgroup Manager (Menedżer grupy roboczej) zainstalowane w oprogramowaniu PitStop 13 obejmuje teraz mechanizm przydzielania, który umożliwia użytkownikom przesyłanie profili i ustawień objętych licencją ruchomą. Funkcja ta zmniejsza natężenie ruchu w sieci i poprawia komunikację między oprogramowaniem PitStop Pro a serwerem narzędzia Workgroup Manager.
Oprogramowanie PitStop 13 jest zgodne z aplikacjami Adobe® Acrobat® X, Adobe® Acrobat® XI oraz Adobe® Acrobat® DC, dzięki czemu użytkownicy mogą bez problemów korzystać ze wszystkich najnowszych funkcji obu produktów.
PitStop Pro 13 jest dostępny w ramach licencji lub subskrypcji. Użytkownicy mogą wybrać model, który jest aktualnie najkorzystniejszy dla ich firmy, po czym przejść na bardziej zaawansowany w miarę zmieniających się wymogów firmy.
Oprogramowanie PitStop 13 będzie jednym z produktów prezentowanych przez firmę Enfocus na stanowisku P80 na wystawie Fespa 2015.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.

Drukarnia Etilab z Żor, specjalizująca się w cyfrowej produkcji wysokoprzetworzonych etykiet samoprzylepnych, zwiększyła możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom. W 2021 r. podwojono prędkość pracującej w zakładzie od czterech lat 5-kolorowej suchotonerowej maszyny Xeikon 3030 z kolorem białym, podwyższając ją do modelu 3300, a także zakupiono nową linię wykańczającą DC350 tej samej marki.

Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton poinformował, że otwarto publiczne głosowanie w dwóch europejskich konkursach na zrównoważony projekt opakowania z tektury – European Carton Excellence Award i przeznaczonym dla młodych twórców Pro Carton Young Designer Award. Głos można oddać do 26 sierpnia br. Finał konkursu zaplanowano 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.