Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Polska premiera sublimacyjnych ploterów Epsona

Polska premiera sublimacyjnych ploterów Epsona

W lutym 2013 na polskim rynku pojawią się pierwsze, pokazowe egzemplarze najnowszych termosublimacyjnych drukarek firmy Epson. Producent wprowadza do sprzedaży dwa modele: 44-calowy SureColor SC-F6000 i 64-calowy SureColor SC-F7000. Ich zadaniem jest średnio i wysokonakładowa produkcja na papierze sublimacyjnym. Osoby zainteresowane urządzeniami mogą zapoznać się z ich parametrami oraz obejrzeć przykładowe wydruki na stoiskach firm Epson i API.PL Sp. z o.o. (4F13) podczas targów RemaDays w Warszawie.

Plotery serii SC-F drukują z rozdzielczością 720×1440 dpi na wszystkich popularnych rodzajach papieru do wprasowywania. Są znakomite w realizacji najbardziej wyszukanych nadruków wgrzewanych w miękkie szyldy, ubrania i wiele gadżetów, których lista jest praktycznie nieograniczona. Atutem urządzeń, w porównaniu z innymi dostępnymi obecnie na rynku, jest doskonałe dopasowanie atramentu sublimacyjnego do wymagań głowicy Epson Thin Film Piezo. Dlatego użytkownicy powinni oczekiwać od drukarek wyjątkowej jakości i niezawodności działania.
44-calowy model drukarki sprawdza się przy wykonywaniu niskich i średnich nakładów, a 64-calowy opracowano do produkcji wysokonakładowej. Oba drukują z bardzo dużą prędkością: 57 m2/godz. Zastosowano w nich dedykowany atrament wodny UltraChrome DS w czterech kolorach CMYK, który zapewnia żywe kolory, głębokie czernie, ostre kontury i płynną gradację obrazu na wydrukach. Wydruki na tkaninach uzyskane z nowych urządzeń z są także bardzo odporne na działanie światła i pranie, a także na ścieranie i pot.
Jest zamontowany w 1,5-litrowych kasetach i dostępny w poręcznych, litrowych opakowaniach dodatkowych. Łatwo z nich uzupełniać poziom atramentu w kasecie bez przerywania produkcji.
Dodatkowym atutem drukarek SC-F jest, jak innych Surecolorów, jest prosta obsługa: jednoosobowe ładowanie rolki z podłożem, automatyczne naprężanie mediów, intuicyjny interfejs. Kalibracja maszyny przez wydrukiem zajmuje mało czasu, nawet osobom bez specjalistycznego przygotowania.
Celem producenta i dystrybutora jest upowszechnienie cyfrowego druku na tekstyliach, który obecnie zajmuje tylko 2% rynku.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.

Drukarnia Etilab z Żor, specjalizująca się w cyfrowej produkcji wysokoprzetworzonych etykiet samoprzylepnych, zwiększyła możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom. W 2021 r. podwojono prędkość pracującej w zakładzie od czterech lat 5-kolorowej suchotonerowej maszyny Xeikon 3030 z kolorem białym, podwyższając ją do modelu 3300, a także zakupiono nową linię wykańczającą DC350 tej samej marki.

Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton poinformował, że otwarto publiczne głosowanie w dwóch europejskich konkursach na zrównoważony projekt opakowania z tektury – European Carton Excellence Award i przeznaczonym dla młodych twórców Pro Carton Young Designer Award. Głos można oddać do 26 sierpnia br. Finał konkursu zaplanowano 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.