Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Porozumienie firm Caldera i Enfocus

Porozumienie firm Caldera i Enfocus

Targi Fespa 2015 są świadkiem pierwszej współpracy partnerskiej między dwoma producentami oprogramowania, firmami Enfocus i Caldera, które oferują narzędzia do zarządzania zadaniami i danymi w całym przepływie pracy. Uczestników targów firmy zapraszają do odwiedzenia stoiska Enfocus (pawilon 6, stoisko P80) i stoiska Caldera (pawilon 6, stoisko T80), gdzie zostaną zaprezentowane nowe protokoły łączące Enfocus Switch i Caldera Nexio, umożliwiające dwukierunkową komunikację między modułami przepływu pracy, a tym samym jego optymalizację.

Firmy w branży druku wielkoformatowego poszukują możliwości usprawnienia komunikacji opartej na wewnętrznych danych. Współpraca ta umożliwia dwukierunkowe przesyłanie danych z oprogramowania Switch do Caldera dzięki dwóm nowym konfiguratorom, Nexio Submit i Nexio Collect. Enfocus Switch, który umożliwia użytkownikom tworzenie i wdrażanie kompleksowego obiegu dokumentów i danych, może komunikować się teraz dwukierunkowo ze środowiskami produkcji opartymi na Caldera za pomocą JDF/JMF, a tym samym pozwala użytkownikom automatycznie wysyłać polecenia do drukarki i otrzymywać precyzyjne dane z RIP na temat statusu po zakończeniu procesu.
Nexio Submit tworzy plik JDF w pełni kompatybilny ze Switch, który wysyła parametry zadania bezpośrednio do Nexio, więc użytkownicy mogą zapisać kompletną ścieżkę przepływu pracy w ramach Switch i wysłać bezpośrednio do RIP plik zawierający kompletne dane opisowe. Zadanie jest następnie automatycznie przekazywane do właściwego urządzenia wraz ze wszystkimi danymi dotyczącymi produkcji, więc producenci w sektorze wielkoformatowym mogą usprawnić produkcję, wykończenie i procesy zamówień.
Jego odpowiednik, Nexio Collect, po zakończeniu procesu lub odrzuceniu zadania wysyła dane z powrotem do Enfocus Switch. Jak zapewnia producent, pozwala to operatorom gromadzić informacje JDF dotyczące zużycia atramentu i podłoża, czynników produkcji oraz innych niezliczonych parametrów, tworząc na bieżąco dane, które mogą nie tylko wpływać na poprawę przepływu pracy, ale też na zaawansowane mechanizmy raportowania mające na celu optymalizację funkcjonowania firmy. W ramach zautomatyzowanych środowisk, takich jak web-to-print, użytkownicy mogą na przykład wysyłać do klientów precyzyjne powiadomienia na temat statusu zadania lub inne informacje do systemu zarządzania informacjami, co odciąża działy obsługi klienta.
„Firma Enfocus w ostatnich latach ciężko pracowała, aby przełożyć swoje doświadczenie w dziedzinie automatyzacji środowisk druku cyfrowego na sektor druku wielkoformatowego – wyjaśnia Bjorn Willems, dyrektor ds. zarządzania produktami firmy Enfocus. – Wizja firmy Caldera dla tego rynku prowadzi użytkowników do takich samych wniosków i integratorzy pracujący z Enfocus Switch są zachwyceni rezultatami dwukierunkowej wymiany danych zgodnej z formatem JDF”.
„Informacje zwrotne od użytkowników Caldera pokazują, że stawiają oni automatyzację przepływu pracy coraz wyżej w hierarchii priorytetów, a integracja takich komponentów jak Enfocus Switch znajduje się wysoko na liście potrzeb – dodaje Patrick Zimmerman, dyrektor ds. integracji rozwiązań w firmie Caldera. – To dla nowych i obecnych klientów doskonała możliwość uzyskania dostępu i korzystania ze zunifikowanego środowiska produkcji oferowanego przez dwóch wiodących w branży dostawców oprogramowania”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Tegoroczna odsłona odbywającej się pod wspólną nazwą i na przemian z targami Print4All międzynarodowej konferencji z powodu epidemii musiała odbyć się w zmienionej formule. Organizatorzy zadbali o atrakcyjną formę transmisji online, aranżując zarówno rozmowy z włoskim ekspertami w studio, jak i łącząc się na żywo z prelegentami z innych części świata. Nieprzypadkowo też tematyka wystąpień koncentrowała się na zrównoważonym rozwoju i idei przemysłu 4.0, które – odpowiednio wykorzystane – mogą pomóc przezwyciężyć kryzys związany z pandemią koronawirusa.

Firma Avery Dennison Graphics Solutions Europe poinformowała o nawiązaniu strategicznego partnerstwa z Lampe Textiles, dzięki czemu portfolio producenta poszerzy się o samoprzylepne tekstylne folie okienne marki Squid przeznaczone dla branży graficznej. W regionie EMENA (Europa, Bliski Wschód i Afryka Płn.) folie te będą dostępne klientów Avery Dennison od września 2020 r.

Tegoroczna edycja megawystawy 6 w 1, skupiającej całą branżę przemysłu opakowań, która odbywała się w Guangdong w dniach 22–24 lipca 2020 r. w formule łączącej możliwość odwiedzenia targów na żywo oraz za pośrednictwem Internetu (transmisji strumieniowej z hal wystawowych), zakończyła się sukcesem mimo trudnych warunków związanych z panującą pandemią COVID-19. Jak poinformowali organizatorzy, trzydniowe Sino Virtual Show 2020 na miejscu odwiedziło 33,7 tys. gości, zaś widzów online zarejestrowano 44,8 tys. (średni czas oglądania wyniósł ok. 1 godz.).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.