Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Poznaj druk w ruchu na FESPA Global Print Expo 2022

Poznaj druk w ruchu na FESPA Global Print Expo 2022

Stowarzyszenie FESPA, organizator międzynarodowych targów druku wielkoformatowego, druku na tekstyliach i znakowania FESPA Global Print Expo oraz European Sign Expo, rozpoczęło kampanię promującą tegoroczną odsłonę obydwu wydarzeń. Zaplanowano je na termin 31 maja – 3 czerwca 2022 r. w przestrzeniach wystawienniczych Messe Berlin. Tematem przewodnim kampanii jest hasło „Experience Print in Motion” (Doświadczaj druku w ruchu), które odnosi się do nieustannego rozwoju rynku druku specjalistycznego i obsługującej go technologii, która dokonuje się mimo wyzwań ostatnich dwóch lat.

Berlin był wcześniej gospodarzem bardzo udanych wystaw FESPA w latach 2007 i 2018. Lokalizacja ta jest bardzo dogodna dla podróżnych – zarówno wystawców, jak i gości – z różnych zakątków świata. Zajmując osiem hal, tegoroczna edycja targów będzie platformą dla innowacji technologicznych w cyfrowym druku wielkoformatowym, sitodrukowym i tekstylnym. Wielu międzynarodowych producentów wyraziło zainteresowanie udziałem w wydarzeniu, a ponad 250 dostawców, w tym Brother, Canon, Durst, Fujifilm, HP, Kornit, Mimaki i M&R już potwierdzili obecność.

Nie zabraknie lubianej i popularnej interaktywnej strefy wystroju wnętrz Printeriors, powrócą również zawody oklejania pojazdów World Wrap Masters – uczestnicy powalczą o tytuł World Wrap Master Europe 2022 (zwycięski zespół weźmie udział w walce o globalny tytuł mistrza).

W hali zajmowanej przez największą w Europie wystawę oznakowania i komunikacji wizualnej – European Sign Expo – będzie można zobaczyć rozwiązania technologiczne i materiały pozwalające właścicielom marek i specjalistom ds. komunikacji na zwiększenie możliwości w zakresie produkcji m.in. różnego typu oznakowań (także LED), grawerowania, itd.

„Firmy zajmujące się drukiem specjalistycznym działają i tworzą plany na przyszłość, a celem targów Fespa 2022 jest nadanie im nowego rozmachu poprzez wskazywanie możliwości inwestycyjnych i inspirowanie do rozwoju w czasie ożywienia w sektorze. Po ponad dwóch latach zdominowanych przez wirtualne alternatywy decydenci biznesowi naprawdę potrzebują energii i połączeń, które umożliwiają tylko wydarzenia na żywo. Prawdziwą wartością wydarzenia FESPA dla wystawców i zwiedzających jest szersze doświadczenie: zbliżenie technologii i materiałów eksploatacyjnych; nawiązywanie kontaktów międzyludzkich; nawiązywanie kontaktów z podobnie myślącymi ludźmi biznesu; inspiracja i odkrywanie najnowszych technologii i materiałów eksploatacyjnych. Jesienią ubiegłego roku w Amsterdamie podjęliśmy pierwsze kroki, aby przywrócić kolor do druku specjalistycznego. Teraz wszyscy musimy doświadczyć druku w ruchu” – mówi Michael Ryan, dyrektor FESPA Global Print Expo.

Strona wydarzenia – www.fespaglobalprintexpo.com – jest już aktywna i zawiera najnowsze informacje o wydarzeniu, aktualną listę wystawców, interaktywny plan pomieszczeń, wskazówki dotyczące bezpieczeństwa sanitarnego i informacje dla odwiedzających. Rejestracja zwiedzających rozpocznie się 1 marca 2022 r., ale uczestnicy już teraz mogą odnotować TUTAJ swoje zainteresowanie udziałem w targach.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firmy Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos organizują w dn. 9 i 10 czerwca br. w nowym centrum demonstracyjnym w Opolu dni otwarte. Podczas spotkania specjaliści zaprezentują flagowe modele ploterów do druku LED/UV, eko/żywicznych, solwentowych, laserów, ploterów tnących, trymerów oraz laminatorów – czyli urządzeń umożliwiających wykonywanie wysokojakościowych, trwałych nadruków na dowolnym materiale.
Jakie urządzenia przygotowano dla Państwa?

W dn. 19 maja br. Drukarnia Read Me z Łodzi zorganizowała drugą już konferencję (o pierwszej, ubiegłorocznej, pisaliśmy TUTAJ) w formie online, podczas której zaprezentowano stan realizacji inwestycji podjętych w ramach projektu „Zastosowanie innowacyjnej technologii szybkiego wielobarwnego druku wysokonakładowego – przyjaznej środowisku – w celu poprawy konkurencyjności firmy”.

Siegwerk wprowadził na rynek nową serię farb offsetowych UV do zastosowań niespożywczych, przeznaczoną do zadruku na wszystkich rodzajach podłoży papierowych i kartonowych. Sicura Litho Pack Eco odznacza się wysoką zawartością (ponad 40%) bioodnawialnych komponentów pochodzenia roślinnego, stanowiąc tym samym przyjazną dla środowiska alternatywę dla standardowych farb UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.