Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Prace nad polskim oddziałem ECMA nabierają tempa

Prace nad polskim oddziałem ECMA nabierają tempa

Najpóźniej wiosną 2014 roku polski oddział stowarzyszenia ECMA (Europejskiej Organizacji Producentów Opakowań Kartonowych) zyska osobowość prawną i rozpocznie statutową działalność. Taki plan przyjęli uczestnicy spotkania założycielskiego ECMA Polska, które odbyło się 28 listopada 2013 w Pruszkowie. Jego organizatorami byli Marek Roszak (Edelmann Poland) i Olaf Kacperski (MMP Neupack Polska), koordynujący prace nad polskim oddziałem od inauguracyjnego spotkania z przedstawicielami władz ECMA, które odbyło się w kwietniu 2013 w czasie targów Packaging Innovations w Warszawie.

W listopadowym spotkaniu uczestniczyli zarządzający ponad 30 firm (zarówno o kapitale polskim, jak i oddziałów międzynarodowych koncernów), a także dostawcy działający w branży pudełek składanych. Ustanowiono Komitet Założycielski, który dokona wszelkich niezbędnych działań związanych z rejestracją i przygotowaniem tematów wiosennej sesji ECMA Polska. Wtedy też wybrane zostaną władze nowo utworzonego stowarzyszenia.
ECMA to oficjalna organizacja grupująca producentów opakowań z kartonu, ich krajowe stowarzyszenia oraz dostawców materiałów dla tej branży. Z siedzibą w holenderskiej Hadze i biurami w Brukseli, reprezentuje ok. 500 producentów tektury z niemal wszystkich krajów wchodzących w skład Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Członkowie ECMA odpowiadają za ok. 70% całości europejskiej produkcji opakowań kartonowych i zatrudniają ok. 45 tys. osób.
Idea współpracy między ECMA i rozmaitymi stowarzyszeniami narodowymi w całej Europie ma na celu wzmocnienie branży. Ma również prowadzić do tego, by partnerzy korzystali z obopólnej pomocy przy prowadzeniu swego biznesu. Narodowe związki mogą korzystać z wiedzy generowanej w innych krajach europejskich, dostosowywać ją do własnych potrzeb i wdrażać na lokalnych rynkach.
Osoby zainteresowane bardziej szczegółowymi informacjami na temat ECMA Polska są proszone o kontakt z Markiem Roszakiem (m.roszak@edelmann.pl) lub Olafem Kacperskim (olaf.kacperski@mm-packaging.com).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W celu zachowania elastyczności produkcji i dostosowania się do zmian na włoskim rynku opakowań, firma Italgrafica, mająca siedzibę w północnej części kraju i specjalizująca się w druku etykiet, zdecydowała się na zainwestowanie w drugą już maszynę hybrydową Omet XJet. Jest to jedyne na rynku rozwiązanie z konfiguracją wieloprocesową, łączącą technologię Durst Inkjet z rozwiązaniami fleksograficznymi firmy Omet, a także urządzeniami do wykańczania i przetwarzania, co pozwala na kompleksową produkcję etykiet w jednym przebiegu.

Kiedy przyszłość nas zaskakuje, musimy szybko zareagować i odkryć na nowo wszystkie możliwości, jakie oferuje teraźniejszość. Już 24 czerwca 2020 r. zapraszamy do udziału w internetowej konferencji Print4All – Future Factory… innej niż pierwotnie planowaliśmy.
Choć wydarzenie zyskuje nową formę transmisji na żywo, jego istota pozostaje niezmieniona: program konferencji wciąż pełni funkcję okna szeroko otwartego na naszą szybko zmieniającą się przyszłość, a fizyczny dystans dzielący nas od specjalistów odpowiadających na pytania nie przeszkodzi nam w odbiorze tej chwili, będącej okazją do długo oczekiwanej dyskusji.
Future Factory Conference, stanowiąca część Print4All, to najlepszy sposób, aby reagować na teraźniejszość, patrząc w przyszłość. To wydarzenie, w którym musisz wziąć udział, by poznać możliwe przyszłe scenariusze.
Nie przegap tej okazji!

Informacja reklamowa

W najbliższą środę, 3 czerwca o godz. 15, firma Konica Minolta organizuje otwarty webinar pod tytułem „Druk etykiet szansą na biznes w czasach COVID-19”. Podczas tego wirtualnego spotkania specjaliści przybliżą informacje na temat obecnej kondycji rynku etykiet w Polsce, wskażą najnowsze trendy oraz pokażą możliwości i szanse na rozwój biznesu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.