Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Prace nad polskim oddziałem ECMA nabierają tempa

Prace nad polskim oddziałem ECMA nabierają tempa

Najpóźniej wiosną 2014 roku polski oddział stowarzyszenia ECMA (Europejskiej Organizacji Producentów Opakowań Kartonowych) zyska osobowość prawną i rozpocznie statutową działalność. Taki plan przyjęli uczestnicy spotkania założycielskiego ECMA Polska, które odbyło się 28 listopada 2013 w Pruszkowie. Jego organizatorami byli Marek Roszak (Edelmann Poland) i Olaf Kacperski (MMP Neupack Polska), koordynujący prace nad polskim oddziałem od inauguracyjnego spotkania z przedstawicielami władz ECMA, które odbyło się w kwietniu 2013 w czasie targów Packaging Innovations w Warszawie.

W listopadowym spotkaniu uczestniczyli zarządzający ponad 30 firm (zarówno o kapitale polskim, jak i oddziałów międzynarodowych koncernów), a także dostawcy działający w branży pudełek składanych. Ustanowiono Komitet Założycielski, który dokona wszelkich niezbędnych działań związanych z rejestracją i przygotowaniem tematów wiosennej sesji ECMA Polska. Wtedy też wybrane zostaną władze nowo utworzonego stowarzyszenia.
ECMA to oficjalna organizacja grupująca producentów opakowań z kartonu, ich krajowe stowarzyszenia oraz dostawców materiałów dla tej branży. Z siedzibą w holenderskiej Hadze i biurami w Brukseli, reprezentuje ok. 500 producentów tektury z niemal wszystkich krajów wchodzących w skład Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Członkowie ECMA odpowiadają za ok. 70% całości europejskiej produkcji opakowań kartonowych i zatrudniają ok. 45 tys. osób.
Idea współpracy między ECMA i rozmaitymi stowarzyszeniami narodowymi w całej Europie ma na celu wzmocnienie branży. Ma również prowadzić do tego, by partnerzy korzystali z obopólnej pomocy przy prowadzeniu swego biznesu. Narodowe związki mogą korzystać z wiedzy generowanej w innych krajach europejskich, dostosowywać ją do własnych potrzeb i wdrażać na lokalnych rynkach.
Osoby zainteresowane bardziej szczegółowymi informacjami na temat ECMA Polska są proszone o kontakt z Markiem Roszakiem (m.roszak@edelmann.pl) lub Olafem Kacperskim (olaf.kacperski@mm-packaging.com).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju zaprasza na dwie letnie wystawy tematyczne. Pierwsza ekspozycja, zatytułowana „Czy to dżuma, czy cholera? Epidemie na ziemi kłodzkiej”, omawia 30 największych na świecie epidemii od czasów biblijnych do 2020 r., podając ich przyczyny, przebieg i skutki. Druga wystawa – „Sztuka pisania” – dotyczy kaligrafii. Jej zadaniem jest przypomnienie tej jedynej niegdyś formy sporządzania ksiąg czy listów, wypartej współcześnie na rzecz nowoczesnych technologii.

W dniach 29–30 sierpnia 2020 r. w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi odbędzie się kameralna konferencja dotyczącą technik introligatorstwa i jego historii – Spotkanie Introligatorów Polskich.

Brytyjski producent popularnej whiskey Johnnie Walker, firma Diageo, chce w przyszłym roku wprowadzić do sprzedaży butelkę wykonaną ze sprasowanej i utwardzonej miazgi drzewnej, pokrytej od wewnątrz specjalnymi powłokami barierowymi, które mają nie wchodzić w interakcje z napojami. Tym samym nie będzie tam warstwy plastiku, zapobiegającej wyciekaniu płynu, a całość będzie całkowicie zdatna do recyklingu. Producentem opakowania jest firma Pulpex Limited.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.