Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Premier Bawarii w uznaniu dla Koenig & Bauer

Premier Bawarii w uznaniu dla Koenig & Bauer

Premier Bawarii, Horst Seehofer, przyznał firmie Koenig & Bauer nagrodę w uznaniu innowacyjności tego drugiego największego producenta maszyn drukujących na świecie, o długiej historii i obiecującej przyszłości. Podczas uroczystości Bawarski Minister ds. Mediów Thomas Kreuzer, odznaczył też prezesa KBA, Clausa Bolza-Schünemanna.

W imieniu premiera przemawiał Thomas Kreuzer. Powiedział: „Przez pokolenia Koenig & Bauer przesuwał granice innowacyjności i z odwagą sięgał po nowe pomysły. Ponad 2500 patentów potwierdza, że jest on technologicznym liderem. KBA dziś jest światowym graczem z ponad 6 tys. pracowników na całym świecie. Koenig & Bauer odgrywa istotną rolę w branży poligraficznej i jest liderem w wielkoformatowym druku arkuszowym, gazetowym, opakowaniowym, w druku zabezpieczeń i druku na metalu. Z sukcesem przetrwał kryzys finansowy ostatnich lat, nie przestając dążyć do innowacyjności. Koenig & Bauer jest ambasadorem jakości produktów niemieckich i bawarskich. Dumni jesteśmy, że taka międzynarodowa firma ma siedzibę właśnie u nas, w Bawarii”.
Thomas Kreuzer kontynuował: „Rząd Bawarii pośmiertnie przyznaje też nagrodę honorową Hansowi-Bernhardowi Bolza-Schünemannowi, który zmarł w 2010. Był prezesem KBA przez 24 lata. To jego pionierski duch sprawił, że Koenig & Bauer stał się jednym z najważniejszych światowych producentów w branży poligraficznej. Był wizjonerem, pełnym inspiracji inżynierem i wynalazcą. Ponad 250 patentów opatrzonych jest nazwiskiem Bolza-Schünemann. To Hans-Bernhard Bolza-Schünemann stoi za jakością, dzięki której Koenig & Bauer odniósł taki sukces”.
W swoim błyskotliwym przemówieniu prezes i CEO KBA, Claus Bolza-Schünemann, podziękował za zaszczytne odznaczenie w imieniu firmy i zmarłego ojca. Pogratulował też trzem innym laureatom nominowanym w pozostałych kategoriach.

Fot. Claus Bolza-Schünemann (z lewej) i Thomas Kreuzer

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W odpowiedzi na potrzeby milionów osób pracujących z domu Epson poszerzył ofertę o dwie wielofunkcyjne drukarki, zaprojektowane z myślą o małych firmach i domowych biurach: WorkForce Pro WF-4745 i EcoTank L6580. Te energooszczędne, oparte na nie wykorzystującej ciepła w procesie druku technologii piezoelektrycznej urządzenia stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych drukarek z wymiennymi kartridżami.

Firma Zeller+Gmelin wraz z innymi członkami grupy Print City organizuje cykl webinarów, podczas których omówione zostaną zagadnienia dotyczące łączenia celów środowiskowych i wyjątkowych opakowań z drukiem wysokiej jakości i jego wykończeniem. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 16 grudnia (g. 14–16), kolejne w dniach 19, 21 i 26 stycznia. Niemiecki producent farb poligraficznych poinformował także o poszerzeniu swojej oferty o dwie serie farbowe do arkuszowego i rolowego druku offsetowego.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych zwróciła się z apelem do Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego, o ujęcie branży reklamowej we wsparciu przedsiębiorstw poszkodowanych skutkami pandemii. Sektor reklamowy, m.in. jako ogniwo zamrożonej branży eventowej, konferencyjnej i targowej wyraźnie odczuwa następstwa regresu gospodarczego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.