Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Premiera na Gallus Innovations Days

Premiera na Gallus Innovations Days

Po raz trzeci ponad 800 gości z całego świata wzięło udział w Dniach Innowacji Gallus, które odbyły się w dniach 26-28 czerwca w zakładach należącej do Grupy Heidelberg firmy Gallus w St. Gallen. Główną atrakcją tego wydarzenia była premiera nowej maszyny cyfrowej Smartfire. Jej pierwszy na świecie egzemplarz trafi do polskiej drukarni Flexodruk.

Gallus Smartfire to cyfrowego maszyna klasy entry level przeznaczona do wąskowstęgowego druku etykiet w technologii memjet. Jest ona wyposażona w czterokolorową głowicę, umożliwiającą drukowanie w natywnej rozdzielczości 1600 x 1600 dpi. Zintegrowany moduł uszlachetniania obejmuje laminowanie, ploter tnący do wykrawania etykiet oraz sztancę semi-rotacyjną.

Zainteresowanie gości wzbudzały też innowacje wprowadzone w pozostałych cyfrowych i konwencjonalnych maszynach Gallusa. Model Labelfire na przykład, został zaprezentowany z nowym zespołem do uszlachetniania DEU (ang. Digital Embellishment Unit), służącym do powlekania lakierem matowym, błyszczącym i wybiórczo w linii o różnej wysokości, co umożliwia uzyskanie m.in. efektów reliefowych. W połączeniu z zespołem do foliowania na zimno metaliczne efekty reliefowe mogą być zadrukowywane cyfrowo. Ta metoda optycznie przypomina tłoczenie folią na gorąco, może być jednak stosowana na podłożach z tworzyw sztucznych.

W nowym centrum demonstracyjnym Gallusa - Print Media Center Label - goście mogli przyjrzeć się również produkcji wielowarstwowych etykiet na maszynie Gallus ECS 340. Z kolei na maszynie Gallus RCS 430 odwiedzający mogli zobaczyć proces zmiany pracy „w locie” bez konieczności zatrzymywania maszyny, a na maszynie Gallus Labelmaster Advanced po raz pierwszy pokazano wzdłużną i poprzeczną kontrolę pasowania.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Instytut Pantone, funkcjonujący w obrębie firmy Pantone, tradycyjnie ogłosił kolor, który będzie dominował w przyszłym roku w wielu branżach – w tym w modzie, wyposażeniu wnętrz i wzornictwie przemysłowym. Tym razem wybrano kolor numer 19-4052, noszący nazwę Classic Blue. Ponieważ jest on harmonijny i stonowany, elegancki w swej prostocie, a zarazem relaksujący i uspokajający – wszystkie te jego cechy według specjalistów mają być odpowiedzią na naszą potrzebę spokoju i ukojenia.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych nieustannie podejmuje próby zmiany przepisów hamujących rozwój branży, o czym pisaliśmy już na łamach „Świata DRUKU”. Duże wsparcie w tej sprawie okazała także Krajowa Izba Gospodarcza, z którą PIAP od lat współpracuje. Andrzej Arendarski, prezes KIG, wystosował list do Ministra Finansów Jerzego Kwiecińskiego, w którym zarekomendował podniesienie limitów na nieodpłatne przekazywanie przez firmy upominków osobom trzecim do 200 zł, oraz ocenił skutki tej zmiany dla finansów publicznych. PIAP nadal prosi o podpisanie petycji w tej sprawie. Ponadto Izba próbuje zawalczyć o inne rozwiązanie kwestii limitów – zniesienie obowiązku ewidencji, który dla klientów jest dosyć uciążliwy. To próba podejścia do tematu od zupełnie innej strony. W tym celu Izba nawiązała współpracę z kancelarią, która przygotuje analizę sytuacji i zaproponuje scenariusz działań.

Firma Ricoh poinformowała, że podczas najbliższych targów drupa, które odbędą się w Düsseldorfie w dniach 16–26 czerwca 2020 r., zaprezentuje najszerszą i najbardziej wszechstronną ofertę swoich rozwiązań w historii udziału firmy w tym wydarzeniu. Ekspozycja zajmie powierzchnię 1,8 tys. m².

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu