Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Premiera na Gallus Innovations Days

Premiera na Gallus Innovations Days

Po raz trzeci ponad 800 gości z całego świata wzięło udział w Dniach Innowacji Gallus, które odbyły się w dniach 26-28 czerwca w zakładach należącej do Grupy Heidelberg firmy Gallus w St. Gallen. Główną atrakcją tego wydarzenia była premiera nowej maszyny cyfrowej Smartfire. Jej pierwszy na świecie egzemplarz trafi do polskiej drukarni Flexodruk.

Gallus Smartfire to cyfrowego maszyna klasy entry level przeznaczona do wąskowstęgowego druku etykiet w technologii memjet. Jest ona wyposażona w czterokolorową głowicę, umożliwiającą drukowanie w natywnej rozdzielczości 1600 x 1600 dpi. Zintegrowany moduł uszlachetniania obejmuje laminowanie, ploter tnący do wykrawania etykiet oraz sztancę semi-rotacyjną.

Zainteresowanie gości wzbudzały też innowacje wprowadzone w pozostałych cyfrowych i konwencjonalnych maszynach Gallusa. Model Labelfire na przykład, został zaprezentowany z nowym zespołem do uszlachetniania DEU (ang. Digital Embellishment Unit), służącym do powlekania lakierem matowym, błyszczącym i wybiórczo w linii o różnej wysokości, co umożliwia uzyskanie m.in. efektów reliefowych. W połączeniu z zespołem do foliowania na zimno metaliczne efekty reliefowe mogą być zadrukowywane cyfrowo. Ta metoda optycznie przypomina tłoczenie folią na gorąco, może być jednak stosowana na podłożach z tworzyw sztucznych.

W nowym centrum demonstracyjnym Gallusa - Print Media Center Label - goście mogli przyjrzeć się również produkcji wielowarstwowych etykiet na maszynie Gallus ECS 340. Z kolei na maszynie Gallus RCS 430 odwiedzający mogli zobaczyć proces zmiany pracy „w locie” bez konieczności zatrzymywania maszyny, a na maszynie Gallus Labelmaster Advanced po raz pierwszy pokazano wzdłużną i poprzeczną kontrolę pasowania.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI poinformowała o zmianie dyrektora generalnego – stanowisko to ze skutkiem natychmiastowym objął Jeff Jacobson, związany z branżą od 30 lat. Zastąpi on Billa Muira, który ustępuje z powodów osobistych.

Drukarnia DMK Studio z Lublina zainstalowała w ostatnim czasie foliarkę Matrix angielskiej firmy Vivid Laminating. Urządzenie charakteryzuje się kompaktową budową, bardzo krótkim czasem zmiany folii laminującej i do złocenia oraz intuicyjną obsługą.

Obecne na rynku od kilku lat atramenty Mutoh UMS, wprowadzone wraz z serią ploterów serii ValueJet X, teraz mogą być używane także przez właścicieli ploterów marki Mimaki. Wśród ich najważniejszych zalet należy wymienić żywiczną formułę, ekologiczność potwierdzoną certyfikatem Indoor Air Comfort, szeroki gamut umożliwiający druk korporacyjnych barw, hermetyczność oraz bezpieczeństwo.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu