Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Prezentacja technologii firmy Komori

Prezentacja technologii firmy Komori

Komori International Europe organizuje dwudniowe dni otwarte zaplanowane na środę i czwartek, 5 i 6 października 2016 roku, których tematem przewodnim będzie pełny potencjał drukowania w formacie B2. Podczas tego wydarzenia Komori będzie współpracować z firmą Screen, umożliwiając gościom odkrywanie możliwości i funkcji najnowszych technologii podczas przeprowadzanych na żywo demonstracji trzech całkowicie odmiennych maszyn drukujących.

Jak mówi producent, Impremia IS29, której regularna sprzedaż rozpoczęła się na targach drupa 2016, jest chwalona przez wielu specjalistów zajmujących się drukiem cyfrowym ze względu na swoją zdolność do drukowania na każdym podłożu bez wcześniejszego primerowania. Impremia IS29 drukuje na różnorodnych podłożach, w szerokim zakresie formatów; umożliwia drukowanie na tym samym podłożu, jak przy druku offsetowym i atramentowym, bez żadnej specyficznej obróbki. Zapewnia druk wysokiej jakości jednostronny lub dwustronny. Łapkowy transfer arkuszy zapewnia wysoką precyzję pasowania. System natychmiastowego utwardzania LED UV umożliwia drukowanie dwustronne podczas pojedynczego przejścia. Arkusze mogą być poddawane obróbce introligatorskiej natychmiast po wydrukowaniu, umożliwiając przygotowanie małych partii różnych pozycji oraz szybkie zmiany zleceń drukarskich.

Maszyna Lithrone G29 została zaprezentowana na targach drupa 2016, a teraz debiutuje w centrum pokazowym Komori Graphic Center Europe. Maszyna jest pięciokolorowa, posiada zespół lakierujący oraz wydłużone wykładanie. Wysoka wydajność uzyskana dzięki wyposażeniu maszyny w najnowsze systemy zostanie zademonstrowana na przykładzie druku z suszeniem H-UV, zarówno na cienkich papierach, jak i kartonach. Maszyna utrzymuje wysoką jakość druku nawet przy drukowaniu z maksymalną szybkością. PQA-S V5 posiada kamerę 4K i, oprócz pełnej inspekcji arkusza, umożliwia ciągłą kontrolę koloru. Szybka kontrola jakości wykonywana jest przez zespół PDC-SX Spectral Print Density Control-SX, a ciągła kontrola koloru przez PQA-S V5, co zapewnia wysoką jakość i wydajność.

Jako partner i dystrybutor Truepress Jet520HD Komori umożliwi gościom zapoznanie się z tą drukującą z wysoką szybkością drukarką atramentową do druku ciągłego, w siedzibie firmy Screen w Amstelveen. Maszyna wykorzystuje tusz wodny pigmentowy do drukowania z wysoką jakością i wysoką szybkością (1500 kolorowych stron lub 120 metrów na minutę) na różnego rodzaju podłożach papierowych. Idealnie nadaje się do szerokiej gamy zastosowań komercyjnych, włącznie z drukiem książek, katalogów i ulotek reklamowych. System ten będzie dopełnieniem oferty Komori w zakresie wysokowydajnych maszyn offsetowych, stanowiąc elastyczną odpowiedź na zapotrzebowanie klientów na urządzenia zdolne do druku niskonakładowego.

Komori rozbudowuje potencjał drukarski wraz ze swoimi klientami, oferując kompletną gamę produktów, nie tylko prasy do druku offsetowego, ale również systemy druku cyfrowego, maszyny introligatorskie, drukowane obwody elektroniczne, materiały i sprzęt. Łącząc klientów z Komori, łącząc druk offsetowy z cyfrowym, Komori staje przed możliwością zapisania nowych kart jako dostawca rozwiązań całościowych.

Aby się zapisać na dni otwarte lub poznać ich szczegółowy program, należy się skontaktować z przedstawicielem Komori w Polsce – firmą Reprograf SA.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).

Niemiecki gigant Koenig & Bauer skorzystał z dobrodziejstw internetu i możliwości transmisji na żywo. W dniach 16–26 czerwca br., czyli w pierwotnym terminie targów drupa, firma zaprosiła do swojego nowego centrum demonstracyjnego w Radebeul na prezentacje nowości ze swojego portfolio. Byliśmy więc świadkami światowej premiery nowej generacji maszyn Rapida, prezentacji najnowszych rozwiązań do zwojowego druku cyfrowego i zadruku tektury falistej, druku opakowaniowego, transakcyjnego, zabezpieczonego, druku na metalu i szkle, systemów workflow oraz cyfrowych usług serwisowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.