Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Prezentacje technologii druku wielkoformatowego

Prezentacje technologii druku wielkoformatowego

Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos zapraszają w pierwszy czwartek i piątek sierpnia do Gdyni, gdzie odbędą się pokazy technologii druku wielkoformatowego. Uczestnicy będą mogli sprawdzić i przetestować ponad 10 wielkoformatowych urządzeń do produkcji grafiki wielkoformatowej. Nie zabraknie także pełnej oferty materiałów, płyt, atramentów marki Ikonos.

„Trójmiejski oddział firmy Atrium i Ikonos zaprasza na wielkoformatowe pokazy urządzeń do druku wielkoformatowego, materiałów i nośników oraz atramentów. Będzie to też idealne miejsce spotkań dla klientów wypoczywających w tym terminie nad morzem a niedysponujących czasem w trakcie „sezonu drukarskiego” na sprawdzenie możliwości rozwoju biznesu” – mówi Michał Pytel z centrali firmy Atrium.
Uczestnicy będą mogli sprawdzić i przetestować ponad 10 wielkoformatowych urządzeń do produkcji grafiki wielkoformatowej.
Serię urządzeń Mutoh ValueJet będą reprezentować modele: 628, 1324X, 1604X, 1624X, 1638X, 426 UF i 405 GT oraz ploter tnący Summa. Na prezentacji zostaną pokazane także następujące modele marki Artemis: 1621, BDR 6050, KM 3228H. Nie zabraknie też pełnej oferty materiałów, płyt, atramentów marki IKONOS. Do dyspozycji uczestników spotkania oprócz wspomnianych urządzeń będą także branżowi doradcy z zakresu druku, mediów i finansowania.
Ploterem, z którego możliwości mogą skorzystać firmy z różnych branż od producentów urządzeń i podzespołów, przez agencje reklamowe znakujące gadżety, dekoratorów, producentów upominków na dekoratorach czy różnego rodzaju fabrykach skończywszy, jest Mutoh ValueJet 426 UF – mówi Michał Pytel.
Mutoh VJ-426UF jest to zaawansowany technologicznie tablicowy ploter LED-UV wyposażony w stół z podsysem. Ta 6-kolorowa drukarka o obszarze zadruku 483 x 329 mm umożliwia nadruk na elementach o grubości do 7 cm i ciężarze maksymalnie do 4 kg. W porównaniu do klasycznej technologii UV, proces druku na ploterze Mutoh ValueJet 426UF charakteryzuje się brakiem lotnych związków organicznych (0% VOC), brakiem ozonu (ozon free), brakiem zanieczyszczeń powietrza (non-HAP). Niskie zużycie energii zostało osiągnięte dzięki zastosowaniu długowiecznych (ponad 14000 godzin pracy) lamp LED-UV.
Z kolei Mutoh ValueJet 405 GT to specjalistyczna, nowa drukarka DTG japońskiego producenta. Przeznaczona jest do bezpośredniego zadruku koszulek typu t-shirt, czapek, toreb, ubranek dziecięcych, chust i innych bawełnianych jak i poliestrowych tkanin. W zależności od produktu stosuje się różnej wielkości wymienne stoły o wielkości do 404 x 584 mm. Drukarka została wyposażona w wiele innowacyjnych rozwiązań, m.in. recylkulator koloru białego, dotykowy panel sterowania, łatwe w obsłudze oprogramowanie. Niewielkie gabaryty, z zachowaniem dużej powierzchni zadruku, pozwolą ustawić urządzenie na biurku.
Drukarki wielkoformatowe Artemis serii 32xx oferowane są w kilku wariantach w zależności od liczby głowic – 4 lub 8, a także ich rodzajowi. Użytkownik ma do wyboru 3 głowice Konica Minolta o kropli 14, 30 i 42 pikolitra. Do wyboru są także 2 rodzaje konstrukcji plotera w zależności od przewidywanej produktywności. „Najwolniejsza” konfiguracja drukuje od 50 do 100 metrów kwadratowych na godzinę – osiągalna maksymalna wartość rzeczywista. Szybsze konfiguracje drukują do 160 i 260 m2/h.
Plotery Mutoh ValueJet serii X oprócz zaawansowanych technologii takich jak Mutoh DropMaster, Mutoh Intelligent Interweaving czy druk zmienna wielkością kropli zyskały nową funkcjonalność.
Nowością, którą wprowadził w tym roku Mutoh, jest opakowanie, w jakim dostarczany jest atrament. Rolę kaset przejęły szczelne, hermetyczne worki, które umiejscawiane są w adapterze z tyłu plotera w pozycji pionowej. Taka pozycja pozwala praktycznie do zera zużyć zawartość worka z atramentem.
Innymi zaletami atramentów w workach jest: czystość i szczelność systemu, brak kontaktu odgazowanych tuszów z powietrzem, ekonomiczna objętość 1000 ml czy choćby mniejsza powierzchnia wymagana za ploterem.
Najnowszy Mutoh ValueJet 1604X tak jak cała rodzina drukarek „ValueJet X” może korzystać z dowolnych atramentów, na przykład certyfikowanych, ekologicznych Mutoh UMS lub też eko-solwentowych Ikonos. Brak chipów zabezpieczających przekłada się na obniżenie kosztów druku.
Mutoh UMS to 4-generacji tusze do wielkoformatowych ploterów drukujących której bazą są żywice, które dają optymalną przyczepność pigmentu do podłoża. Atramenty te są praktycznie bezzapachowe i nie wymagają stosowania systemów.
Jak podaje producent, niekwestionowaną zaletą jest także zgodność z normami ekologicznymi poparte certyfikatem Indoor Air Comfort wydanym przez Eurofins. Atramenty te posiadają oznaczenie Xi zamiast szkodliwego Xn. Można je stosować w warunkach biurowych. Nowe atramenty gwarantują żywą i nasyconą kolorystykę oraz szeroki gamut barw pokrywający 83% palety PANTONE C. Dają one możliwość druku wielu „korporacyjnych” kolorów.
Atramenty Mutoh UMS zdobyły kilka międzynarodowych i polskich nagród, m.in. EDP, The Prize for Innovations 2016 i Złoty Medal Festiwalu Druku 2015.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Tegoroczna odsłona odbywającej się pod wspólną nazwą i na przemian z targami Print4All międzynarodowej konferencji z powodu epidemii musiała odbyć się w zmienionej formule. Organizatorzy zadbali o atrakcyjną formę transmisji online, aranżując zarówno rozmowy z włoskim ekspertami w studio, jak i łącząc się na żywo z prelegentami z innych części świata. Nieprzypadkowo też tematyka wystąpień koncentrowała się na zrównoważonym rozwoju i idei przemysłu 4.0, które – odpowiednio wykorzystane – mogą pomóc przezwyciężyć kryzys związany z pandemią koronawirusa.

Firma Avery Dennison Graphics Solutions Europe poinformowała o nawiązaniu strategicznego partnerstwa z Lampe Textiles, dzięki czemu portfolio producenta poszerzy się o samoprzylepne tekstylne folie okienne marki Squid przeznaczone dla branży graficznej. W regionie EMENA (Europa, Bliski Wschód i Afryka Płn.) folie te będą dostępne klientów Avery Dennison od września 2020 r.

Tegoroczna edycja megawystawy 6 w 1, skupiającej całą branżę przemysłu opakowań, która odbywała się w Guangdong w dniach 22–24 lipca 2020 r. w formule łączącej możliwość odwiedzenia targów na żywo oraz za pośrednictwem Internetu (transmisji strumieniowej z hal wystawowych), zakończyła się sukcesem mimo trudnych warunków związanych z panującą pandemią COVID-19. Jak poinformowali organizatorzy, trzydniowe Sino Virtual Show 2020 na miejscu odwiedziło 33,7 tys. gości, zaś widzów online zarejestrowano 44,8 tys. (średni czas oglądania wyniósł ok. 1 godz.).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.