Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Print Media Center Commercial w zakładach produkcyjnych firmy Heidelberg

Print Media Center Commercial w zakładach produkcyjnych firmy Heidelberg

Zmiany w przemyśle poligraficznym stawiają coraz to nowsze wyzwania dla całego sektora. W związku z tym firma Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) podała, że w uzupełnieniu do tradycyjnych głównych segmentów, jakimi są druk akcydensowy i opakowaniowy, portfolio jej produktów jest rozszerzane w tych kierunkach, które są przyszłościowymi segmentami wzrostu dla branży, zwłaszcza takich, jak druk cyfrowy, materiały eksploatacyjne, usługi serwisowe.

To podejście znajduje swoje odbicie w nowo otwartym centrum demonstracyjnym druku akcydensowego Print Media Center (PMC) Commercial w zakładach produkcyjnych w Wiesloch-Walldorf. Oznacza także rozpoczęcie przygotowań do targów drupa w 2016 roku.
Podczas trzech dni nowe centrum PMC Commercial odwiedziło ponad 500 klientów z całego świata, w tym grupa klientów z Polski. Całkowita powierzchnia centrum to blisko 5 tys. m2, na których mogą odbywać się pokazy zintegrowanej produkcji poligraficznej dedykowanej drukarniom akcydensowym i dziełowym. Nacisk położono na wyeksponowanie rozwiązań służących zwiększeniu wydajności i redukcji kosztów produkcji dzięki m.in. skróceniu czasu narządu, zmniejszeniu ilości makulatury, zautomatyzowaniu procesu produkcyjnego oraz zdalnej diagnostyce maszyn.
Nowe centrum PMC Commercial wykorzystuje innowacyjne, interaktywne narzędzia do zobrazowania różnych aspektów procesu produkcyjnego, wykorzystywanych materiałów eksploatacyjnych, jak i usług serwisowych, a także pokazania ich znaczenia w całym procesie z perspektywy drukarni pod kątem zapewnienia stabilnej i bezpiecznej produkcji. Centrum jest także miejscem, w którym zaprezentowano po raz pierwszy elementy nowego wizerunku marki.
Centrum demonstracyjne PMC Packaging zostało otwarte w 2008 roku. Na 5400 m2 można zapoznać się z ekspercką wiedzą na temat produkcji opakowań z nadrukiem, uszlachetniania opakowań i wszelkiego rodzaju operacji wykończeniowych związanych z opakowaniami. W obu centrach demonstracyjnych pracuje zespół ponad 100 osób, który w ubiegłym roku zrealizował blisko 1200 indywidualnych pokazów dla drukarń. Ponadto w dniach otwartych i innych imprezach w 2014 udział wzięło łącznie około 2000 osób.
Oba centra demonstracyjne w Wiesloch-Walldorf są częścią globalnej sieci centrów demonstracyjnych PMC Heidelberga, w skład której wchodzą również centra Kennesaw niedaleko Atlanty w Stanach Zjednoczonych oraz w Qingpu niedaleko Szanghaju w Chinach.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na naszej stronie internetowej jest już dostępne pierwsze tegoroczne wydanie naszego miesięcznika, pełne ciekawych i przydatnych treści – piszemy m.in. o trendach w projektowaniu opakowań oraz w komunikacji wizualnej, jest też o sublimacji, sitodruku, tampondruku i druku zmiennych danych w wielkim formacie, oraz o prognozach dla rynku książki…
Warto też sięgnąć po wersję drukowaną, która trafi do Państwa rąk w przyszłym tygodniu, bo tylko w ten sposób będą Państwo mogli docenić efektowną okładkę, na której wykorzystano złudzenie optyczne polegające na wrażeniu poruszania się uszlachetnionych elementów.
My tymczasem rozpoczęliśmy już prace nad lutowym numerem, w którym skupimy się na tematach z obszaru szeroko pojętego prepressu, przyjrzymy się wszystkim etapom powstawania opakowań, nie zabraknie również słów kilku o korespondencji masowej i finansowaniu branży poligraficznej. Wydanie to przygotowujemy z myślą o wydarzeniach zaplanowanych na II kwartał 2021 r., podczas których będziemy mieli przyjemność dystrybuować dla Państwa nasz magazyn – będą to m.in. targi Film Video Foto (Łódź, 15–17 kwietnia) oraz targi Warsaw Pack (Nadarzyn, 26–28 maja).
Zachęcamy do publikacji reklam lub artykułów promocyjnych, jak również modułów-wpisów reklamowych firmy w zestawieniach tematycznych, które znajdą się w tym numerze – to także możliwość przekazania klientom krótkiej informacji o najnowszej Państwa ofercie! Wśród zestawień znajdą Państwo następujące: Dostawcy rozwiązań i usług dla prepressu, systemy zarządzania produkcją poligraficzną; Dostawcy rozwiązań i usług w zakresie produkcji opakowań i etykiet; Producenci opakowań z tektury falistej i litej; Producenci opakowań giętkich i etykiet.
Zapraszamy!

Firma Ryobi MHI Graphic Technology (RMGT), producent arkuszowych maszyn offsetowych, ma nowego oficjalnego dystrybutora swoich produktów krajach Europy Środkowej – w wyniku porozumienia dotychczasowy główny przedstawiciel RMGT w tym regionie, firma Mueller Martini, przekazała prawa polskiej firmie Derya, która od 2011 r. jest wyłącznym przedstawicielem RMGT na terenie naszego kraju. Umowa obowiązuje od 1 stycznia 2021 r. i dotyczy ośmiu krajów: Czech, Słowacji Węgier, Rumunii, Słowenii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Czarnogóry.

Jak podaje Związek Polskiego Leasingu, z badania Komisji Europejskiej (SAFE 2020) wynika, że leasing pozostaje najbardziej istotnym źródłem finansowania dla polskich firm z sektora MŚP. Drugim najczęściej wskazywanym instrumentem jest linia kredytowa, a trzecim – dotacje. Wśród najważniejszych problemów, z jakimi zmagają się przedsiębiorcy, wymieniane są kwestie kadrowe, regulacyjne i inne problemy – w tym problemy związane ze skutkami pandemii COVID-19.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.