Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Print Partner przedstawicielem WCJ Pilgrim Wire w Polsce

Print Partner przedstawicielem WCJ Pilgrim Wire w Polsce

Po trwających kilka miesięcy negocjacjach oficjalnym przedstawicielem amerykańskiej firmy WCJ Pilgrim Wire w Polsce zostało przedsiębiorstwo Print Partner. WCJ Pilgrim Wire jest największym na rynkach Ameryki Północnej producentem i dostawcą drutu, m.in. dla rynku poligraficznego.

Firma z ponad stuletnią tradycją, znana jest nie tylko z legendarnej już jakości swoich produktów, ale również z wzorowego podejścia do obsługi klientów. Jako wyłączny polski przedstawiciel WCJ Wire Pilgrim, przedsiębiorstwo Print Partner stało się dystrybutorem szerokiej oferty drutów płaskich i okrągłych w nieograniczonym zakresie rozmiarów i sposobów konfekcjonowania.
„Zainteresowanie najwyższej jakości drutami produkowanymi przez WCJ Pilgrim Wire jest duże – komentuje Radosław Fryczkowski, prezes Print Partner. – Choć sam drut dostępny jest za naszym pośrednictwem od zaledwie kilku miesięcy, to jego sława wyprzedziła jego wprowadzenie do naszej oferty. Okazuje się, że nasi klienci, którzy współpracują albo mieli doświadczenia w kontaktach z rynkiem amerykańskim, znają zalety tego produktu. Nas zaskoczyła mnogość oferty WCJ Pilgrim Wire oraz naprawdę przystępna cena. Muszę przyznać, że wszystkie opinie dotyczące wzorcowej obsługi klienta są prawdziwe. W sytuacji, kiedy droga produktu od producenta do odbiorcy jest tak daleka, to nie bez znaczenia. Kontakt z naszym nowym partnerem jest błyskawiczny, a zamówienia realizowane są płynnie i bez zwłoki. Dzięki takiemu podejściu jesteśmy w stanie realizować zamówienia dużych wydawnictw oraz nawet najbardziej wymagających drukarni, których oczekiwania co do jakości produktów oraz ich ceny są duże”.
Specyfikacja w skrócie: okrągły lub płaski drut dostępny w szerokim zakresie grubości, wykonany ze stali miękkiej lub twardej w galwanicznej powłoce cynkowej lub miedzianej. Od niedawna dostępny jest drut powlekany nylonem w szerokiej gamie kolorystycznej. Dostępny w szpulach od 2 kg do 300 kg. Drut nawijany jest na szpule specjalną techniką pozwalającą uniknąć problemów w trakcie odwijania.
Drut introligatorski, zarówno miękki, jak i twardy, wykonany jest z wysokiej jakości galwanizowanej i polerowanej stali o dobrej odporności na korozję. Stal do produkcji drutu poddawana jest procesom: hartowania i pokrywania metalem, dzięki czemu zachowuje spójne własności i trwałą powłokę. Drut introligatorski dostępny jest również w powłokach z miedzi lub brązu. W ofercie firmy znajduje się również wielobarwny drut pokryty nylonem zachowujący pełną funkcjonalność i jakość drutu tradycyjnego oraz istotne walory estetyczne, co znacznie poprawia wygląd oprawy książki.
Zastosowanie najlepszej jakości materiałów eksploatacyjnych pozwala na zminimalizowanie zużycia części maszyn, a tym samym wymierne oszczędności w utrzymaniu parku maszynowego w drukarniach.
Podstawowe rodzaje drutu:
- okrągły drut introligatorski – stosowany głównie do zszywania książek oraz w procesie wykańczania druku, może być również używany np. przy produkcji cienkich kartonów
- płaski drut introligatorski – ma specjalne zastosowanie w procesach zszywania np. książek, katalogów, itd.
- drut o maksymalnych rozmiarach używany jest do zszywania większych pudełek.

Najlepszą rekomendacją i dowodem na najwyższą jakości drutów WCJ Pilgrim jest fakt, że znajdują zastosowanie w najlepszych i największych drukarniach w Polsce i na świecie, w szerokim zakresie procesów introligatorskich jak np.: oprawianie książek, zszywanie, drukowanie i pakowanie. Z powodzeniem używane są w zszywarkach producentów takich jak: Heidelberg, Motter, Müller Martini, Bielomatic, Rosback, McCain, Duplo, Ferag, Hohner oraz wielu innych.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas konferencji HP Reinvent, zorganizowanej dla globalnych partnerów firmy, zaprezentowano innowacje w zakresie urządzeń drukujących dla biznesu. Wśród nowości produktowych od HP znalazły się usługi JetAdvantage i Smart Device Services dla efektywnej obsługi oraz urządzenia serii LaserJet w formacie A3 i A4.

13 marca br. podczas międzynarodowej konferencji prasowej firmy Heidelberger Druckmaschinen AG i MK Masterwork zaprezentowały przedstawicielom prasy branżowej z całego świata nowy, stworzony wspólnie model składarko-sklejarki, przeznaczony do produkcji opakowań – Diana Go. Spotkanie odbyło się w miejscowości Nové Město na Słowacji, gdzie MK Masterwork produkuje klejarki do folderów Diana.

Przedsiębiorstwo Reprocentrum z Gdańska zdecydowało się na zakup plotera wielkoformatowego w technologii żywicznej marki Mutoh – ValueJet 1324X.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu