Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Program obchodów jubileuszu Polskiej Izby Opakowań
Anna Dudkiewicz
17.06.2019 13:38
W tym roku Polska Izba Opakowań obchodzi 25-lecie istnienia. Główne wydarzenia uświetniające ten jubileusz zaplanowano na jesienne Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania Taropak (MTP, 30 września – 2 października br.).
Szczególnie uroczysty będzie pierwszy dzień targów (30 września). W trakcie ceremonii otwarcia targów wręczone zostaną dyplomy dokumentujące uzyskanie tytułów zasłużonych dla przemysłu opakowań (godz. 11–13, pawilon 11). W godzinach 14–15.30 w Salonie Promocji Polskiej Izby Opakowań (pawilon 7) odbędzie się uroczystość otwarcia zbiorowej ekspozycji firm zrzeszonych w Izbie, w trakcie której zaprezentowane zostaną ważniejsze wydarzenia i daty z 25-letniej historii Izby. Przewidziano także jubileuszową lampkę szampana oraz degustację jubileuszowego tortu. W godz. 15.30-17 przewidziany jest panel dyskusyjny nt. „Wyzwania dla przemysłu opakowań. Zadania organizacji opakowaniowych” z udziałem przedstawicieli instytutów i stowarzyszeń opakowaniowych z Europy. W godz. 17.30-21 odbędzie się uroczysta jubileuszowa gala z udziałem członków i sympatyków Polskiej Izby Opakowań oraz zaproszonych gości. Przewidziano obecność ok. 250 osób. Warto w tym miejscu poinformować, iż wydarzenia organizowane w dniu 30 września odbędą się dzięki wielu partnerom wspierającym.
W drugim dniu targów (1 października), w godz. 10–16 odbędą się prezentacje ofert firm w Salonie Promocji PIO (pawilon 7). Równolegle w godz. 11–15 będzie można uczestniczyć w konferencji pt. „Biotworzywa szansą przyszłości dla opakowań”. W godz. 16–18 zaplanowano okolicznościowe otwarte posiedzenie Rady Polskiej Izby Opakowań, dzień zakończy wieczór wystawców dla uczestników targów Taropak.
W trzecim dniu targów (2 października) w godz. 10.30–14 odbędzie się konferencja pt. „Opakowania żywności zagrożeniem dla konsumenta. Fakty i mity”. Równolegle będą miały miejsce prezentacje firm i ich ofert w ramach Salonu Promocji PIO (w godz. 10–17). O 14.30 rozpocznie się półtoragodzinne spotkanie konsultacyjne przedstawicieli organizacji opakowaniowych.
Dziękujemy za ocenę!
Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!
Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!
Na naszej stronie internetowej jest już dostępne pierwsze tegoroczne wydanie naszego miesięcznika, pełne ciekawych i przydatnych treści – piszemy m.in. o trendach w projektowaniu opakowań oraz w komunikacji wizualnej, jest też o sublimacji, sitodruku, tampondruku i druku zmiennych danych w wielkim formacie, oraz o prognozach dla rynku książki…
Warto też sięgnąć po wersję drukowaną, która trafi do Państwa rąk w przyszłym tygodniu, bo tylko w ten sposób będą Państwo mogli docenić efektowną okładkę, na której wykorzystano złudzenie optyczne polegające na wrażeniu poruszania się uszlachetnionych elementów.
My tymczasem rozpoczęliśmy już prace nad lutowym numerem, w którym skupimy się na tematach z obszaru szeroko pojętego prepressu, przyjrzymy się wszystkim etapom powstawania opakowań, nie zabraknie również słów kilku o korespondencji masowej i finansowaniu branży poligraficznej. Wydanie to przygotowujemy z myślą o wydarzeniach zaplanowanych na II kwartał 2021 r., podczas których będziemy mieli przyjemność dystrybuować dla Państwa nasz magazyn – będą to m.in. targi Film Video Foto (Łódź, 15–17 kwietnia) oraz targi Warsaw Pack (Nadarzyn, 26–28 maja).
Zachęcamy do publikacji reklam lub artykułów promocyjnych, jak również modułów-wpisów reklamowych firmy w zestawieniach tematycznych, które znajdą się w tym numerze – to także możliwość przekazania klientom krótkiej informacji o najnowszej Państwa ofercie! Wśród zestawień znajdą Państwo następujące: Dostawcy rozwiązań i usług dla prepressu, systemy zarządzania produkcją poligraficzną; Dostawcy rozwiązań i usług w zakresie produkcji opakowań i etykiet; Producenci opakowań z tektury falistej i litej; Producenci opakowań giętkich i etykiet.
Zapraszamy!
Firma Ryobi MHI Graphic Technology (RMGT), producent arkuszowych maszyn offsetowych, ma nowego oficjalnego dystrybutora swoich produktów krajach Europy Środkowej – w wyniku porozumienia dotychczasowy główny przedstawiciel RMGT w tym regionie, firma Mueller Martini, przekazała prawa polskiej firmie Derya, która od 2011 r. jest wyłącznym przedstawicielem RMGT na terenie naszego kraju. Umowa obowiązuje od 1 stycznia 2021 r. i dotyczy ośmiu krajów: Czech, Słowacji Węgier, Rumunii, Słowenii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Czarnogóry.
Jak podaje Związek Polskiego Leasingu, z badania Komisji Europejskiej (SAFE 2020) wynika, że leasing pozostaje najbardziej istotnym źródłem finansowania dla polskich firm z sektora MŚP. Drugim najczęściej wskazywanym instrumentem jest linia kredytowa, a trzecim – dotacje. Wśród najważniejszych problemów, z jakimi zmagają się przedsiębiorcy, wymieniane są kwestie kadrowe, regulacyjne i inne problemy – w tym problemy związane ze skutkami pandemii COVID-19.
Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.
W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu
*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:
Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.
Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.
W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.
Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.