Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Przemysłowe plotery Artemis „na żywo” 6 lipca

Przemysłowe plotery Artemis „na żywo” 6 lipca

Sześć przemysłowych ploterów będzie czekało w centrum demonstracyjnym Artemis w Opolu podczas dni z wielkoformatowymi technologiami druku – 6 lipca.

Opolski dystrybutor zaprezentuje następujące urządzenia:

 • Artemis Orion – flatbed UV 2,5 x 1,25 m
 • Artemis KM 3208 – ploter solwentowy o szerokości 3,20 m, drukujący 100 m2/h
 • Artemis KM 3228 – ploter solwentowy o szerokości 3,20 m drukujący 160 m2/h
 • Artemis 1621 – ploter eko-solwentowy o szerokości 1,60 m
 • Artemis 1621 LED – ploter LED-UV o szerokości 1,60 m
 • Artemis BDR 2030 – ploter laserowy o obszarze roboczym 2x3 m.

Ploter Artemis Orion UV

„Technologia UV daje wiele możliwości. O ile w branży reklamowej jest dobrze znana, o tyle w przemyśle można ją wciąż zastosować w wielu miejscach. Zadruk kaloryfera, druk na szkle witraży, panele, elementy maszyn, drewno udające kamień i na odwrót. Wystarczy pomysł, aby znaleźć swoją niszę – mówi Michał Pytel z działu ploterów.

Artemis Orion jest ploterem stołowym drukującym na materiałach płaskich. Rozdzielczość 2880 dpi przy kropli 6, 9 lub 14 pl (w zależności od potrzeb i wymagań klienta) pozwoli na precyzyjny druk na szkle, drewnie, kamieniu, metalu, tworzywach itd.

Wysoka prędkość druku (do 80 m2/h) pozwala na druk standów, reklam zewnętrznych, opakowań i szyldów w dużych nakładach. W drukarce może się znaleźć od czterech do 12 głowic Konica Minolta 1024i.

Artemis Orion umożliwia zadruk materiałów o ciężarze do 300 kg. Grubość nośnika może sięgać 10 cm, a jego rozmiar maksymalny w zależności od modelu 2,50 x 1,25 lub 3,05 x 2,05. Ploter ten można doposażać także w system rolowy. Druk na materiałach płaskich odbywa się z wykorzystaniem funkcji automatycznego pomiaru grubości medium.

Tak duży ploter może być obsłużony przez jednego operatora dzięki kilku ułatwieniom, m.in. funkcji odwróconego podsysu o wydajności 35 kg na metr kwadratowy czy automatycznemu systemowi pozycjonowania z bolcami. Każda z ośmiu niezależnych stref podsysu jest uruchamiana z poziomu pulpitu sterowania wyposażonego w komputer z oprogramowaniem. . Funkcja „poduszki powietrznej”, czyli tak zwany odwrócony podsys ułatwia położenie ciężkich materiałów na stole roboczym plotera.

Ciekawą funkcją jest technologia druku przeplatająca kolejne zadrukowane pasy grafiki, co eliminuje paskowanie wydruków. W jednym przebiegu ploter może zadrukować aż pięc warstw atramentu. Ploter posiada także listwę dejonizującą. Na karetce zainstalowane są dwie lampy UV Integration. Urządzenie posiada stabilną i wzmacnianą konstrukcję, a ciężar jednostki wynosi ponad 2 tony.

Artemis 1621 LED-UV

Jesteśmy świadkami rozwoju technologii LED-UV, która jest kolejnym etapem ewolucji „tradycyjnej” technologii UV. Dzięki nowoczesnym atramentom możliwe jest już zadrukowywanie nie tylko płaskich nośników, ale i miękkich, delikatnych materiałów, jak na przykład podświetlane backlity i membrany. Coraz częściej wydruki w tej technice wypierają więc grafiki powstające na ploterach eko-solwentowych, gdyż z powodzeniem można zadrukować tradycyjny nośnik typu: baner, folia, papier – mówi Mariusz Bernard, specjalista technologii UV marki Artemis.

Za przyszłością tego rozwiązania przemawia więc brak potrzeby suszenia wydruków, bowiem atrament jest utrwalony w momencie zadruku za pomocą lamp LED-UV. Rozciągliwość i elastyczność tuszu, brak pęknięć, możliwość składania i łączenia wydruków to kolejne atuty. Dzięki wydrukom gotowym do użytku po ściągnięciu z plotera oszczędzamy także czas, a co za tym idzie koszty. Atramenty LED-UV są także w pełni ekologiczne, bezzapachowe, cechują się brakiem lotnych związków organicznych, nie generują ozonu. Sama technologia jest także ekonomiczna, gdyż lampy LED-UV pobierają znikome ilości energii i charakteryzują się wydłużoną żywotnością, przez co wielokrotnie rzadziej się je wymienia.

Plotery Artemis serii KM 32xx

„Solwent solwentowi nierówny. Ten prawdziwy, trwały, jest nadal w cenie, gdyż gwarantuje, że wydruki zewnętrzne nie wyblakną w pół sezonu. Co więcej, to najtańsza technologia wielkoformatowego zadruku cyfrowego” – mówi Marek Mróz, specjalista ds. druku i oprogramowania.

Przedstawicielem solwentowych drukarek wielkoformatowych, jest prawdziwy „demon prędkości” – Artemis KM 32xx. Podczas dni otwartych prezentowane będą dwa modele tej serii. Szybszy z nich ma osiem głowic Konica Minolta 1024, a jego realna prędkość zadruku sięga 160 m2/h. W konfiguracji z ośmioma głowicami 512i ta maszyna, jak zapewnia dystrybutor, osiąga produktywność na poziomie 260 m2/h.

Dodatkowymi atutami ploterów serii KM 32xx są wysokiej jakości japońskie i amerykańskie podzespoły, stabilność pracy, bardzo dobry stosunek jakości do ceny i niska cena oryginalnych atramentów. W Polsce przeprowadzono juz ponad 100 instalacji.

Plotery serii KM mają możliwość zadruku roli o szerokości 320 cm, jak również 2 lub 3 węższych rolek równolegle. Drukują w palecie CMYK atramentami twardo- lub eko-solwentowymi (do wyboru w zależności od charakteru produkcji).

„Drukarki serii KM cechują się łatwą obsługą i konserwacją. W ploter wbudowana jest stacja robocza z panelem sterowania. Za obsługę odpowiada oprogramowanie PhotoPrint. kontynuuje ekspert od ploterów Artemis.

Więcej informacji na www.atrium.com.pl.

 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas Kongresu European Carton Makers Association w Krakowie (15–16 września 2022 r.) tradycyjnie miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu European Carton Excellence Awards, organizowanego przez ECMA i Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Tektury i Pudełek Składanych Pro Carton. Jakie projekty zyskały największe uznanie jurorów?

Szwajcarski producent wielkoformatowych ploterów z płaskim stołem – swissQprint – obchodzi piętnastą rocznicę istnienia. Firmę utworzyli we wrześniu 2007 r. Reto Eicher, Hansjörg Untersander i Roland Fetting. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 200 osób i działa w skali globalnej, współpracując z ponad 30 niezależnymi firmami partnerskimi, wspólnie z którymi zainstalowało ponad 1,6 tys. maszyn.

Firma Fujifilm poinformowała, że jej maszyna Revoria Press PC1120 otrzymała przyznawaną przez Keypoint Intelligence nagrodę Buyers Lab 2022 Pro Award w kategorii Wyjątkowe wysokonakładowe urządzenie produkcyjne CMYK+. Model ten jest dostępny w Austrii, Czechach, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Portugalii i Włoszech.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.