Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Przyszłoroczna drupa skrócona z 11 do 9 dni

Przyszłoroczna drupa skrócona z 11 do 9 dni

Organizatorzy targów drupa poinformowali, że przyszłoroczna edycja tych największych targów poligraficznych odbędzie się w okrojonym czasie – w dniach 20–28 kwietnia 2021 r. (zamiast 20–30 kwietnia) i potrwa dziewięć (zamiast jedenastu) dni. Jak podkreśla Messe Düsseldorf, jest to odpowiedź na prośby partnerskiego stowarzyszenia VDMA (Stowarzyszenia Technologii Poligraficznych i Papierniczych) i wielu wystawców, aby prezentację targów uczynić bardziej efektywną, a także aby ukierunkować liczbę zwiedzających. Jest to również reakcja na wszelkie dalsze ograniczenia związane z podróżowaniem i gromadzeniem się.

„Ponieważ obecnie zakładamy, że mniej gości z zagranicy będzie mogło podróżować, by uczestniczyć w drupie 2021, uważamy, że rozsądne jest skrócenie czasu trwania targów z jedenastu do dziewięciu dni, aby bardziej efektywnie kierować przepływem zwiedzających. Jednocześnie okres dziewięciu dni jest wystarczający, by zapewnić możliwość pokazania działających maszyn, a to jest wyjątkową wartością drupy” – wyjaśnia prezes targów drupa, Claus Bolza-Schünemann.

Pomimo pewnej liczby (związanych z epidemią) anulowanych rezerwacji stoisk wystawowych, obecny stan rezerwacji pozostaje na wysokim poziomie – ponad 1,5 tys. wystawców na powierzchni hali netto ponad 140 tys. m2. Według Messe Düsseldorf jest to wyraz zaufania branży do międzynarodowej atrakcyjności imprezy i potrzeby spotkań twarzą w twarz, pozyskiwania nowych klientów czy prezentacji na żywo działających maszyn. „Wielu naszych klientów widzi w tym również swoją własną odpowiedzialność za wzmocnienie branży i dostarczenie ważnych impulsów osobiście na miejscu. Charakter targów w 2021 roku, z powodu pandemii i przepisów higienicznych, z pewnością będzie się różnił od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni, ale to wydarzenie nadal będzie wnosić bardzo istotny wkład w ożywienie gospodarcze” – mówi Sabine Geldermann, dyrektor targów drupa.

Aby zagwarantować profesjonalne i bezpieczne targi, Messe Düsseldorf przyjęłą skrojoną do potrzeb czasów koncepcji higieny i podjęła szereg działań mających zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa (piszemy o tym TUTAJ). Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.drupa.com.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Niektórzy uważają, że lato jest miłym wstępem do pięknej jesieni… Rozpoczęliśmy już przygotowania do wrześniowego wydania „Świata DRUKU”, w którym skupimy się na następującej tematyce: rozwój technologii fleksograficznej – szeroka i wąska wstęga; opakowania na żywność – produkcja i techniki zadrukowywania opakowań i etykiet; pakowanie; druk UV; technologie poligraficzne dla przemysłu (m.in. druk 3D, druk na ceramice, tworzywach sztucznych, drukowana elektronika).
W numerze znajdą się również zapowiedzi targów InPrint i viscom Italy w Mediolanie, na których to wydanie naszego magazynu będzie dystrybuowane. Znajdziecie je Państwo także na targach Polagra Food w Poznaniu, oraz na 15. konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, organizowanej przez nasze wydawnictwo w ramach Akademii Wiedzy w dniach 22–23 października br.

Zapraszamy na tegoroczne warsztaty „Mini-Akademia Zarządzania Barwą. Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku” w dniach 9–10 września br. podczas FestiwaluDruku.pl. Nasi eksperci CM – Krzysztof Pawluk (Technical Sales Specialist, EFI) i Grzegorz Mencfel (Business Account Manager Commercial & Industrial Printing, Epson Europe, Oddział w Polsce) – odpowiedzą na trudne pytania i opowiedzą o tym, co aktualnie może ułatwić Państwu pracę.
Przypominamy również, że nadal przyjmujemy zgłoszenia udziału w IX konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, która odbędzie się w dniach 24–25 września 2020 r. w hotelu „Rancho Pod Bocianem”, ul. Nadarzyńska 15, w Przypkach. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą i programem wydarzenia. Podczas tego dorocznego spotkania ekspertów z branży tektury falistej gwarantujemy wymianę doświadczeń i odpowiedzi na trudne pytania, integrację w otoczeniu natury, dla chętnych konkurs gry w minigolfa lub piłkę siatkową oraz – przede wszystkim – bogaty program merytoryczny.

W firmie Essentra Packaging z Lublina, należącej do międzynarodowej grupy Essentra, pracuje od pewnego czasu nowa, 17-calowa maszyna fleksograficzna FA-17 marki Nilpeter. Urządzenie, wyposażone w liczne opcje i funkcje automatyzujące oraz usprawniające proces drukowania, znacząco zwiększyło potencjał produkcyjny tego przedsiębiorstwa pod względem realizowanej tu produkcji etykietowej. W tym obszarze odbiorcami Essentra Packaging są przede wszystkim światowe marki z segmentu produktów kosmetycznych oraz farmaceutycznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.