Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Przyznano jubileuszowe Złote Gryfy

Przyznano jubileuszowe Złote Gryfy

1 czerwca br. w hotelu The Westin Warsaw odbył się doroczny Bal Polskiej Izby Druku, a w jego trakcie już po raz dwudziesty wręczono nagrody Złotego Gryfa. W balu uczestniczyło niemal 150 osób, byli to przede wszystkim właściciele, dyrektorzy i pracownicy firm poligraficznych, a także przedstawiciele instytucji centralnych, związków zawodowych, świata nauki, stowarzyszeń i izb gospodarczych. „Świat DRUKU” objął to prestiżowe dla branży wydarzenie patronatem medialnym.

W mowie powitalnej prezes Polskiej Izby Druku Leszek Wojtczuk nawiązał do najważniejszych spraw, z jakimi przyszło się zmierzyć branży poligraficznej w roku ubiegłym i zapoznał słuchaczy z obecną sytuacją i wyzwaniami, które stoją przed polską poligrafią. Podziękował również za przyjęcie zaproszenia dyrektor Departamentu Promocji i Funduszy Europejskich w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Agnieszce Clarey oraz dyrektorowi Muzeum Narodowego Jerzemu Miziołkowi.

Jubileuszową galę konkursową rozpoczęło przemówienie przewodniczącego jury, prof. Georgija Petriaszwilego. Następnie ogłoszono tegorocznych laureatów konkursu. Werdyktem jury w składzie: Georgij Petriaszwili (IMiP PW), Ryszard Czekała (PID), Piotr Dobrołęcki (PIK), Maciej Hoffman (Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców REPROPOL), Stefan Jakucewicz (ekspert PID), Andrzej Rowicki (ekspert; fleksografia), Andrzej Tomaszewski (COBRPP), Beata Pyś-Skrońska (PIO) i Bogdan Wyrzykowski (SIMP), Złote Gryfy 2019 otrzymali:

 • w kategorii: Produkt wielobarwny w oprawie prostej – Oficyna Wydawniczo-Poligraficzna i Reklamowo-Handlowa „ADAM” Adam Mazurek (za publikację „Nel Segno di Quo Vadis?”);
 • w kategorii: Produkt wielobarwny w oprawie złożonej – Edica (za publikację „Zgubiona dusza”);
 • w kategorii: Produkt jedno- lub dwubarwny w oprawie prostej – Drukarnia Pozkal (za publikację „Zero waste”);
 • w kategorii: Produkt jedno- lub dwubarwny w oprawie złożonej – Zakład Wielobranżowy „Poligrafia” Kacprzak (za publikację „Łowicki folklor muzyczny – Antologia pieśni i melodii instrumentalnych”);
 • w kategorii: Produkt informacyjno-reklamowy – Chespa (za serię opakowań kartonowych „The World Of Coffee Beans”);
 • w kategorii: Czasopismo wielobarwne – Toruńskie Zakłady Graficzne „Zapolex” (za miesięcznik „Żagle”);
 • w kategorii: Opakowanie z nadrukiem – Takt (za opakowanie „The Glenlivet Whisky”);
 • w kategorii: Kalendarz – Drukarnia Skleniarz Włodzimierz Skleniarz (kalendarz „Polska 100 2018–2019”).
 • Tradycyjnie podczas gali uhonorowano także trzykrotnych laureatów nagrody „Złotego Gryfa”. Diamentowe Gryfy otrzymały tym razem firmy Edica i Chespa.
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG poinformowała o decyzji wycofania się z przyszłorocznych targów drupa. Głównym powodem jest pandemia Covid-19 i jej skutki – ograniczenia w przemieszczaniu się i gromadzeniu, restrykcje higieniczne oraz niemożność przewidzenia, jak sytuacja epidemiczna będzie wyglądała w przyszłym roku. Jednocześnie koncern informuje, że zamierza skupić się na organizacji Tygodni Innowacji w centrum pokazowym w Wiesloch-Walldorf, co ma związek z coraz krótszym czasem wprowadzania nowości na rynek. Pierwszy cykl prezentacji, które będą dostępne także online, odbędzie się w październiku br.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).
Zapraszamy do współpracy!

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.