Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Przyznano jubileuszowe Złote Gryfy

Przyznano jubileuszowe Złote Gryfy

1 czerwca br. w hotelu The Westin Warsaw odbył się doroczny Bal Polskiej Izby Druku, a w jego trakcie już po raz dwudziesty wręczono nagrody Złotego Gryfa. W balu uczestniczyło niemal 150 osób, byli to przede wszystkim właściciele, dyrektorzy i pracownicy firm poligraficznych, a także przedstawiciele instytucji centralnych, związków zawodowych, świata nauki, stowarzyszeń i izb gospodarczych. „Świat DRUKU” objął to prestiżowe dla branży wydarzenie patronatem medialnym.

W mowie powitalnej prezes Polskiej Izby Druku Leszek Wojtczuk nawiązał do najważniejszych spraw, z jakimi przyszło się zmierzyć branży poligraficznej w roku ubiegłym i zapoznał słuchaczy z obecną sytuacją i wyzwaniami, które stoją przed polską poligrafią. Podziękował również za przyjęcie zaproszenia dyrektor Departamentu Promocji i Funduszy Europejskich w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Agnieszce Clarey oraz dyrektorowi Muzeum Narodowego Jerzemu Miziołkowi.

Jubileuszową galę konkursową rozpoczęło przemówienie przewodniczącego jury, prof. Georgija Petriaszwilego. Następnie ogłoszono tegorocznych laureatów konkursu. Werdyktem jury w składzie: Georgij Petriaszwili (IMiP PW), Ryszard Czekała (PID), Piotr Dobrołęcki (PIK), Maciej Hoffman (Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców REPROPOL), Stefan Jakucewicz (ekspert PID), Andrzej Rowicki (ekspert; fleksografia), Andrzej Tomaszewski (COBRPP), Beata Pyś-Skrońska (PIO) i Bogdan Wyrzykowski (SIMP), Złote Gryfy 2019 otrzymali:

 • w kategorii: Produkt wielobarwny w oprawie prostej – Oficyna Wydawniczo-Poligraficzna i Reklamowo-Handlowa „ADAM” Adam Mazurek (za publikację „Nel Segno di Quo Vadis?”);
 • w kategorii: Produkt wielobarwny w oprawie złożonej – Edica (za publikację „Zgubiona dusza”);
 • w kategorii: Produkt jedno- lub dwubarwny w oprawie prostej – Drukarnia Pozkal (za publikację „Zero waste”);
 • w kategorii: Produkt jedno- lub dwubarwny w oprawie złożonej – Zakład Wielobranżowy „Poligrafia” Kacprzak (za publikację „Łowicki folklor muzyczny – Antologia pieśni i melodii instrumentalnych”);
 • w kategorii: Produkt informacyjno-reklamowy – Chespa (za serię opakowań kartonowych „The World Of Coffee Beans”);
 • w kategorii: Czasopismo wielobarwne – Toruńskie Zakłady Graficzne „Zapolex” (za miesięcznik „Żagle”);
 • w kategorii: Opakowanie z nadrukiem – Takt (za opakowanie „The Glenlivet Whisky”);
 • w kategorii: Kalendarz – Drukarnia Skleniarz Włodzimierz Skleniarz (kalendarz „Polska 100 2018–2019”).
 • Tradycyjnie podczas gali uhonorowano także trzykrotnych laureatów nagrody „Złotego Gryfa”. Diamentowe Gryfy otrzymały tym razem firmy Edica i Chespa.
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

…wiele wydarzeń, na które z niecierpliwością czekamy. Wrześniowe, polsko-angielskie wydanie „Świata DRUKU” przygotowujemy z myślą o 40. edycji targów Labelexpo Europe w Brukseli (24–27 września), gdzie będzie można je znaleźć na stoisku z prasą branżową. Numer ten będzie nam również towarzyszyć podczas targów Taropak i 4 Print w Poznaniu (30.09–3.10) oraz na organizowanej przez nas już po raz czternasty konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, na którą zapraszamy Państwa do Czarnego Potoku w Krynicy-Zdroju (24–25.10).
Z tych powodów tematyka wiodąca czasopisma dotyczyć będzie etykiet i opakowań, a ściślej – produkcji i technik zadrukowywania opakowań i etykiet, opakowań z tektury falistej i litej, opakowań na żywność. Sporo miejsca w numerze poświęcimy także jednej z najpowszechniejszych technik zadruku opakowań – fleksografii. Warto zatem przy tej okazji zaprezentować swoją ofertę.

W czerwcu br. Digiprint został dystrybutorem na polskim rynku producenta maszyn do finishingu i przetwórstwa kartonu i tektury – firmy Highcon. Cyfrowe maszyny tnące i bigujące Highcon Euclid i Beam zostały stworzone z myślą o potrzebach technologii cyfrowej dla procesów post-print w przemyśle poligraficznym, a także o producentach opakowań, przetwórcach tektury falistej, kartonu czy drukowaniu komercyjnym.

Do zespołu Sharp Electronics dołączył Krzysztof Ukleja – doświadczony manager, specjalista od rozwiązań druku, visual i smart office. Wesprze dział marketingu produktowego i sprzedaży w rejonie Europy Centralnej i Wschodniej w zakresie zintegrowanych rozwiązań dla biur oraz rynków wertykalnych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu