Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Przyznano jubileuszowe Złote Gryfy

Przyznano jubileuszowe Złote Gryfy

1 czerwca br. w hotelu The Westin Warsaw odbył się doroczny Bal Polskiej Izby Druku, a w jego trakcie już po raz dwudziesty wręczono nagrody Złotego Gryfa. W balu uczestniczyło niemal 150 osób, byli to przede wszystkim właściciele, dyrektorzy i pracownicy firm poligraficznych, a także przedstawiciele instytucji centralnych, związków zawodowych, świata nauki, stowarzyszeń i izb gospodarczych. „Świat DRUKU” objął to prestiżowe dla branży wydarzenie patronatem medialnym.

W mowie powitalnej prezes Polskiej Izby Druku Leszek Wojtczuk nawiązał do najważniejszych spraw, z jakimi przyszło się zmierzyć branży poligraficznej w roku ubiegłym i zapoznał słuchaczy z obecną sytuacją i wyzwaniami, które stoją przed polską poligrafią. Podziękował również za przyjęcie zaproszenia dyrektor Departamentu Promocji i Funduszy Europejskich w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Agnieszce Clarey oraz dyrektorowi Muzeum Narodowego Jerzemu Miziołkowi.

Jubileuszową galę konkursową rozpoczęło przemówienie przewodniczącego jury, prof. Georgija Petriaszwilego. Następnie ogłoszono tegorocznych laureatów konkursu. Werdyktem jury w składzie: Georgij Petriaszwili (IMiP PW), Ryszard Czekała (PID), Piotr Dobrołęcki (PIK), Maciej Hoffman (Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców REPROPOL), Stefan Jakucewicz (ekspert PID), Andrzej Rowicki (ekspert; fleksografia), Andrzej Tomaszewski (COBRPP), Beata Pyś-Skrońska (PIO) i Bogdan Wyrzykowski (SIMP), Złote Gryfy 2019 otrzymali:

 • w kategorii: Produkt wielobarwny w oprawie prostej – Oficyna Wydawniczo-Poligraficzna i Reklamowo-Handlowa „ADAM” Adam Mazurek (za publikację „Nel Segno di Quo Vadis?”);
 • w kategorii: Produkt wielobarwny w oprawie złożonej – Edica (za publikację „Zgubiona dusza”);
 • w kategorii: Produkt jedno- lub dwubarwny w oprawie prostej – Drukarnia Pozkal (za publikację „Zero waste”);
 • w kategorii: Produkt jedno- lub dwubarwny w oprawie złożonej – Zakład Wielobranżowy „Poligrafia” Kacprzak (za publikację „Łowicki folklor muzyczny – Antologia pieśni i melodii instrumentalnych”);
 • w kategorii: Produkt informacyjno-reklamowy – Chespa (za serię opakowań kartonowych „The World Of Coffee Beans”);
 • w kategorii: Czasopismo wielobarwne – Toruńskie Zakłady Graficzne „Zapolex” (za miesięcznik „Żagle”);
 • w kategorii: Opakowanie z nadrukiem – Takt (za opakowanie „The Glenlivet Whisky”);
 • w kategorii: Kalendarz – Drukarnia Skleniarz Włodzimierz Skleniarz (kalendarz „Polska 100 2018–2019”).
 • Tradycyjnie podczas gali uhonorowano także trzykrotnych laureatów nagrody „Złotego Gryfa”. Diamentowe Gryfy otrzymały tym razem firmy Edica i Chespa.
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Nadszedł czas na kolejną edycję katalogu „Poligrafia na polskim rynku”, którego publikację z wielką przyjemnością anonsujemy na sierpień br. Podczas ostatnich dwóch lat wiele w branży się działo, część z Państwa firm zmieniła swe adresy, może nawet nazwy, lub portfolio swych produktów i usług. Dlatego, tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, postawiliśmy przed sobą zadanie aktualizacji i wydania nowej edycji katalogu, co – mamy nadzieję – uczynimy wspólnie.
Mamy nadzieję, że przedstawiona poniżej oferta pozwoli wszystkim z Państwa wybrać najlepszą formę prezentacji na łamach tego wydawnictwa. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami i prosimy o przesyłanie materiałów do katalogu najpóźniej do 12 lipca 2019 r.

Przed nami tygodnie pełne słońca i wakacyjnych atrakcji, zaczynamy więc prace nad lipcowo-sierpniowym numerem „Świata DRUKU”. Większą część tego wydania poświęcimy cyfrowemu drukowi mało- i wielkoformatowemu, drukowi na tekstyliach oraz rynkowi upominków reklamowych. Tematyka ta jest spójna z zakresem FestiwaluDruku i FestiwaluMarketingu.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI, i na których jak zawsze będziemy obecni z naszym magazynem.

Antalis, dystrybutor opakowań przemysłowych, 6 czerwca br. otworzył nowe biuro i magazyn Packaging Design Center w Sosnowcu. Jest to już szóste centrum projektowania opakowań tej firmy (trzy takie ośrodki znajdują się w Niemczech, jedno w Danii, jedno w Wielkiej Brytanii). Powstanie kolejnego w Polsce jest odpowiedzią na potrzeby rynku.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu