Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Publishing and Book Printing – konferencja Canon Europe

Publishing and Book Printing – konferencja Canon Europe

W dniach 19-21 listopada Canon Europe zorganizował w swoim Customer Experience Center w Poing koło Monachium konferencję Publishing and Book Printing, przeznaczoną dla przedstawicieli branży druku, publikacji i produkcji książek. Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z innowacjami technologicznymi, w tym procesem druku książek na urządzeniach Canon, z najnowszymi trendami w branży, a także porozmawiać z ekspertami i wymienić doświadczenia z kolegami.

Główne przemówienie wygłosił prof. Stefan Brües z Wydziału Elektrotechniki, Informatyki i Technologii Mediów z Uniwersytetu w Wuppertalu. Przedstawił przyszłość komunikacji oraz jej wpływ na branżę wydawniczą. Omówił też relacje między narzędziami do publikacji książek a treścią, przyszłość technologii druku książek oraz zależności między papierem i atramentem. Wśród innych prelegentów byli eksperci branżowi, dr Andreas Paul i Göran Lindqvist, a także przedstawiciele klientów Canona z firm takich jak Holmbergs, Bookprint Digital i EduBook.
Oprócz przeglądu produktów firmy Canon obsługujących każdy etap procesu produkcji – prepress, druk i wykańczanie – odbyły się również sesje panelowe, podczas których uczestnicy zwiedzali Customer Experience Centre, co pozwoliło im dowiedzieć się więcej o produkcji książek na żądanie, druku krótkich serii oraz personalizowaniu treści.
Wśród produktów demonstrowanych na konferencji znalazło się szybkie, przemysłowe rozwiązanie Océ JetStream 5500 do druku atramentowego, które może produkować do 30 tys. arkuszy formatu B2 na godzinę, oraz Océ ColorStream 3700, kolorowa drukarka atramentowa z podawaniem ciągłym, w której zastosowano sprawdzoną technologię druku wysokonakładowego z prędkością do 100 metrów na minutę.
Wystawiano również kilka drukarek z linii Canon imagePRESS, które oferują duże możliwości produkcyjne, w tym jakość obrazu porównywalną do maszyn offsetowych, a także VarioPrint 6000, przedstawiciela najszybszej i najbardziej produktywnej rodziny urządzeń do cyfrowego druku dwustronnego, jaka jest dziś dostępna na rynku.
Peter Wolff, szef grupy druku komercyjnego w Canon Europe, powiedział: „Konferencja Publishing and Book Printing była bardzo cennym wydarzeniem, podczas którego uczestnicy mogli zapoznać się z niezwykle zróżnicowaną ofertą rozwiązań Canon do druku cyfrowego. Te zaawansowane systemy oferują wydawcom i drukarzom książek pełną elastyczność, umożliwiając produkcję krótszych serii, realizację zamówień dokładnie na czas, personalizowanie treści oraz zwiększenie efektywności kosztowej. Uczestnicy konferencji mieli okazję, aby przedyskutować bieżące trendy i skorzystać z biznesowych rad ekspertów Canon”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Tegoroczna odsłona odbywającej się pod wspólną nazwą i na przemian z targami Print4All międzynarodowej konferencji z powodu epidemii musiała odbyć się w zmienionej formule. Organizatorzy zadbali o atrakcyjną formę transmisji online, aranżując zarówno rozmowy z włoskim ekspertami w studio, jak i łącząc się na żywo z prelegentami z innych części świata. Nieprzypadkowo też tematyka wystąpień koncentrowała się na zrównoważonym rozwoju i idei przemysłu 4.0, które – odpowiednio wykorzystane – mogą pomóc przezwyciężyć kryzys związany z pandemią koronawirusa.

Firma Avery Dennison Graphics Solutions Europe poinformowała o nawiązaniu strategicznego partnerstwa z Lampe Textiles, dzięki czemu portfolio producenta poszerzy się o samoprzylepne tekstylne folie okienne marki Squid przeznaczone dla branży graficznej. W regionie EMENA (Europa, Bliski Wschód i Afryka Płn.) folie te będą dostępne klientów Avery Dennison od września 2020 r.

Tegoroczna edycja megawystawy 6 w 1, skupiającej całą branżę przemysłu opakowań, która odbywała się w Guangdong w dniach 22–24 lipca 2020 r. w formule łączącej możliwość odwiedzenia targów na żywo oraz za pośrednictwem Internetu (transmisji strumieniowej z hal wystawowych), zakończyła się sukcesem mimo trudnych warunków związanych z panującą pandemią COVID-19. Jak poinformowali organizatorzy, trzydniowe Sino Virtual Show 2020 na miejscu odwiedziło 33,7 tys. gości, zaś widzów online zarejestrowano 44,8 tys. (średni czas oglądania wyniósł ok. 1 godz.).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.