Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Quocirca: Konica Minolta na europejskim rynku usług MPS

Quocirca: Konica Minolta na europejskim rynku usług MPS

W najnowszym raporcie na temat usług zarządzania drukiem firma badawcza Quocirca wskazuje na ogromny rozwój oferty Konica Minolta na rynku usług zarządzania drukiem. Analitycy firmy Quocirca zwracają uwagę na trendy rynkowe, omawiają sytuację i podsumowują programy usług MPS dla kanałów partnerskich. Jednocześnie podkreślają, że „teraz jest najlepszy moment dla resellerów, by poprzez MPS podnieść wartość swoich usług”. Raport zwraca uwagę na fakt, że usługi MPS są wciąż zbyt mało znane na rynku. Pełny raport można otrzymać od firmy Konica Minolta.

Autorzy opracowanego przez Quocirca raportu dotyczącego programów MPS w Europie zaznaczają, że rozwiązania te powinny „być kierowane zarówno do IT resellerów, (…) jak i do dealerów urządzeń wielofunkcyjnych”. Konica Minolta dostrzegła tę konieczność i opracowała usługi dla odmiennych wymagań różnego rodzaju kanałów partnerskich, w ramach własnych rozwiązań optymalizacji druku Konica Minolta (Optimized Print Services, OPS).
Quocirca ocenia, że „rynek małych przedsiębiorstw bez wątpienia stanowi ogromną szansę dla producentów i resellerów na uzyskanie rosnących przychodów”. Wskazuje ponadto, że „resellerzy muszą zmienić model działania z transakcyjnego na oparty na usługach’ i w tym celu „muszą inwestować w pracowników, bez których rozwój działalności w zakresie MPS będzie niemożliwy”.
Autorzy raportu zauważyli, że coraz mocniej koncentrując się na kanale pośrednim, Konica Minolta od kilku lat aktywnie przekształca swoją strategię sprzedażową, by umożliwić partnerom dostarczanie usług druku za pośrednictwem pełnej oferty produktowej. W ramach rozszerzenia usług OPS dostępnych dla kanału pośredniego Konica Minolta oferuje zarówno prosty program dla IT resellerów, nazywany Click Pack, jak i wersję MPS o wartości dodanej, przeznaczoną dla wybranych partnerów handlowych. Oferowanie kanałom partnerskim prostych rozwiązań zarządczych i doradczych stanowi sekret skuteczności modelu OPS Konica Minolta.
Za element o znaczeniu strategicznym Quocirca uznała inwestowanie Konica Minolta w zasoby ludzkie: w każdym kraju zostanie powołana osoba odpowiadająca za wspieranie programu dla kanału pośredniego. Firma koncentruje się również na zapewnianiu „pełnego szkolenia i wsparcia (zarówno w terenie, jak i przez Internet) dla pracowników technicznych i handlowców, które stanowią obowiązkowy wymóg w staraniach o uzyskanie certyfikatu partnera OPS”. Jest to dla Konica Minolta czynnik strategiczny, gwarantujący najwyższy poziom realizacji usług MPS.
Autorzy raportu zwracają uwagę, że „drukowanie na rynku małych przedsiębiorstw ma się doskonale”. Aż 56% respondentów uważa drukowanie za niezbędne lub bardzo ważne dla wsparcia działalności biznesowej. Przedsiębiorstwa dostrzegają również wzrost ilości wydruków kolorowych. Najważniejszymi wyzwaniami w dziedzinie drukowania dla małych przedsiębiorstw są: ograniczenie kosztów i zrozumienie użytkowania, które jako ważne lub bardzo ważne określiło, odpowiednio, 63% i 58% respondentów. Jednoznacznie wskazuje to, że rynek potrzebuje rozwiązań takich jak OPS.

Źródło: “Channel Managed Print Services”, Louella Fernandes, Clive Longbottom, Quocirca Ltd., listopad 2012 r.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Heidelberger Druckmaschinen AG nie przerywa procesu transformacji nadal pracuje nad osiągnięciem stabilizacji finansowej. Jednym z ostatnich kroków jest decyzja o spłacie istniejących wysokodochodowych obligacji (HYB), których termin wykupu przypada na 2022 r. – firma zamierza spłacić pozostałą kwotę 150 mln euro w dniu 9 września br. (uruchomi w tym celu rezerwy gotówkowe). Ta przedterminowa regulacja zobowiązania odciąży wynik finansowy firmy o ok. 12 mln euro rocznie, i w efekcie na stałe uwolni firmę od wysokich odsetek.

Rotocon, producent rozwiązań dla branży druku wąskowstęgowego z RPA, poszerzył portfolio o nową cyfrową maszynę do konwertowania i wykańczania etykiet – Ecoline RDF 330 nowej generacji. Ulepszona wersja, opracowana w oparciu o sugestie klientów, jest dostępna także w Europie za pośrednictwem sieci dystrybucji Rotocon Europe i Rotocontrol.

Firma CERM, dostarczająca systemy informatyczne (MIS) dla sektora poligraficznego, poinformowała, że z końcem lipca uzyskała pełną niezależność od firmy Heidelberger Druckmaschinen AG w drodze wykupu menedżerskiego. Niezależna już obecnie spółka zamierza dążyć do zwiększenia obecności swoich rozwiązań na całym świecie, przyczyniając się w ten sposób do automatyzacji drukarń etykiet i opakowań.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.