Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Rekordowa liczba zgłoszeń na kolejne webinarium firmy X-Rite

Rekordowa liczba zgłoszeń na kolejne webinarium firmy X-Rite

9 grudnia br. odbyło się kolejne bezpłatne internetowe webinarium firmy X-Rite, znanego producenta zaawansowanych systemów kontroli barwy i jakości druku. Tym razem poświęcone było językowi obrazu w fotografii. Opowiadał o nim fotograf Jacek Bonecki. Zgłosiła się na nie rekordowa liczba uczestników – niemal 750 osób. Partnerami webinarium były firma Eizo i miesięcznik „Digital Foto Video”.

„Bardzo nas cieszy tak duże zainteresowanie naszym innowacyjnym projektem, który rozpoczęło Webinarium Basic, poświęcone podstawom oraz nowym trendom w zarządzaniu barwą – już w nim uczestniczyło wiele osób. Zainteresowanie ostatnią edycją organizowanego przez nas internetowego szkolenia, które tym razem zaproponowaliśmy osobom związanym z fotografią, przekroczyło jednak nasze oczekiwania. Nigdy jeszcze do tej pory liczba zarejestrowanych uczestników webinarium organizowanego przez firmę X-Rite nie była tak duża. Tak duże zainteresowanie tą innowacyjną formą szkoleń związanych z fotografią świadczy o tym, jak istotne jest prowadzenie dialogu na ten temat w języku polskim – mówi Małgorzata Lososová Ungrádová, menadżer ds. sprzedaży produktów X-Rite na obszarze Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. – To temat niezmiernie istotny dla tej branży – możliwość uzyskania zgodności barwy zdjęcia na monitorze, jego wydruku z drukarki lub odbitki z maszyny drukującej, na dużym banerze reklamowym lub ekranie do prezentacji jest dla wszystkich, którzy mają do czynienia z fotografią, niezmiernie istotna. Istotny był również fakt, że swoimi uwagami podzielił się z uczestnikami webinarium doświadczony fotograf”.
Podczas spotkania z firmą X-Rite i fotografią można było dowiedzieć się m.in., jak należy rozumieć pojęcie języka obrazu w fotografii, jaka jest rola barwy w kompozycji zdjęcia, jak świadomie uzyskać poprawne odwzorowanie i nasycenie barwy w fotografii i jak zarządzać barwą, by uzyskać oczekiwane efekty.
Podczas webinarium można było skorzystać z pomocy i rady profesjonalistów – przekazali oni uczestnikom kilka trików i tajemnic dotyczących zarządzania barwą i języka obrazu w fotografii. Zadano bardzo wiele pytań. Tylko na część z ponad 140 zdołano udzielić odpowiedzi. Uczestnicy pytali m.in., czy webinarium będzie powtarzane, i czy w przyszłości będą poruszane tematy specjalistyczne, których dotyczyły zadane pytania.
Warto wspomnieć, że organizatorzy webinarium przewidzieli dla wszystkich jego uczestników losowanie nagród. Był wśród nich: bezpłatny udział w najbliższych warsztatach, organizowanych przez firmę Alstor, dystrybutora marki Eizo, prowadzonych przez Jacka Boneckiego – (I nagroda); kalibrator monitora X-Rite i1 Display Pro (II nagroda) oraz program ColorChecker Passport (III nagroda). Wszyscy uczestnicy szkolenia mogli skorzystać ze specjalnej ceny rocznej prenumeraty „Digital Foto Video”.
„Webinaria to bardzo interesująca forma szkoleń, choć wciąż jeszcze mało znana w Polsce. Sądząc jednak po zainteresowaniu ostatnią edycją warto z niej korzystać w przyszłości, bo pozwala ona w prosty sposób – bez wychodzenia z domu czy biura i (tak jak ma to miejsce w przypadku szkoleń organizowanych przez naszą firmę) bezpłatnie – uzyskać sporą dawkę wiedzy. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do rejestracji na kolejne tego typu szkolenia” – mówi Małgorzata Lososová Ungrádová.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dniach 26–28 maja 2021 r. na terenie Ptak Warsaw Expo odbędą się dwie imprezy wystawiennicze: Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań – Warsaw Pack oraz Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych – Food Tech Expo. Wydarzenia zrzeszające branżę opakowań oraz producentów żywności będą okazją do poznania szerokiej gamy firm, których oferty i usługi mogą pomóc w zapewnieniu różnokierunkowego, a przy tym kompleksowego rozwoju przedsiębiorstwa.

Firma Roland DG zaprezentowała dwa nowe rozwiązania obsługujące szerszy zakres materiałów: serię ploterów drukująco-tnących UV VersaUV LEC2 typu roll-to-roll i plotery płaskie UV VersaUV LEC2 z serii S. Jak podkreśla producent, nowe modele oferują optymalną jakość druku i szerszy zakres zastosowań. Wszystkie modele są już dostępne w całym regionie EMEA.

Zmiany właścicielskie, modyfikacja portfolio, przejęcie kompleksowej obsługi rynku niemieckiego, nowe inwestycje sprzętowe, kolejne wdrożenia i pozyskani klienci z Polski oraz z zagranicy – to najkrótsze podsumowanie działalności polskiego oddziału API Foilmakers w minionym roku.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.