Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Rekordowa liczba zgłoszeń na kolejne webinarium firmy X-Rite

Rekordowa liczba zgłoszeń na kolejne webinarium firmy X-Rite

9 grudnia br. odbyło się kolejne bezpłatne internetowe webinarium firmy X-Rite, znanego producenta zaawansowanych systemów kontroli barwy i jakości druku. Tym razem poświęcone było językowi obrazu w fotografii. Opowiadał o nim fotograf Jacek Bonecki. Zgłosiła się na nie rekordowa liczba uczestników – niemal 750 osób. Partnerami webinarium były firma Eizo i miesięcznik „Digital Foto Video”.

„Bardzo nas cieszy tak duże zainteresowanie naszym innowacyjnym projektem, który rozpoczęło Webinarium Basic, poświęcone podstawom oraz nowym trendom w zarządzaniu barwą – już w nim uczestniczyło wiele osób. Zainteresowanie ostatnią edycją organizowanego przez nas internetowego szkolenia, które tym razem zaproponowaliśmy osobom związanym z fotografią, przekroczyło jednak nasze oczekiwania. Nigdy jeszcze do tej pory liczba zarejestrowanych uczestników webinarium organizowanego przez firmę X-Rite nie była tak duża. Tak duże zainteresowanie tą innowacyjną formą szkoleń związanych z fotografią świadczy o tym, jak istotne jest prowadzenie dialogu na ten temat w języku polskim – mówi Małgorzata Lososová Ungrádová, menadżer ds. sprzedaży produktów X-Rite na obszarze Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. – To temat niezmiernie istotny dla tej branży – możliwość uzyskania zgodności barwy zdjęcia na monitorze, jego wydruku z drukarki lub odbitki z maszyny drukującej, na dużym banerze reklamowym lub ekranie do prezentacji jest dla wszystkich, którzy mają do czynienia z fotografią, niezmiernie istotna. Istotny był również fakt, że swoimi uwagami podzielił się z uczestnikami webinarium doświadczony fotograf”.
Podczas spotkania z firmą X-Rite i fotografią można było dowiedzieć się m.in., jak należy rozumieć pojęcie języka obrazu w fotografii, jaka jest rola barwy w kompozycji zdjęcia, jak świadomie uzyskać poprawne odwzorowanie i nasycenie barwy w fotografii i jak zarządzać barwą, by uzyskać oczekiwane efekty.
Podczas webinarium można było skorzystać z pomocy i rady profesjonalistów – przekazali oni uczestnikom kilka trików i tajemnic dotyczących zarządzania barwą i języka obrazu w fotografii. Zadano bardzo wiele pytań. Tylko na część z ponad 140 zdołano udzielić odpowiedzi. Uczestnicy pytali m.in., czy webinarium będzie powtarzane, i czy w przyszłości będą poruszane tematy specjalistyczne, których dotyczyły zadane pytania.
Warto wspomnieć, że organizatorzy webinarium przewidzieli dla wszystkich jego uczestników losowanie nagród. Był wśród nich: bezpłatny udział w najbliższych warsztatach, organizowanych przez firmę Alstor, dystrybutora marki Eizo, prowadzonych przez Jacka Boneckiego – (I nagroda); kalibrator monitora X-Rite i1 Display Pro (II nagroda) oraz program ColorChecker Passport (III nagroda). Wszyscy uczestnicy szkolenia mogli skorzystać ze specjalnej ceny rocznej prenumeraty „Digital Foto Video”.
„Webinaria to bardzo interesująca forma szkoleń, choć wciąż jeszcze mało znana w Polsce. Sądząc jednak po zainteresowaniu ostatnią edycją warto z niej korzystać w przyszłości, bo pozwala ona w prosty sposób – bez wychodzenia z domu czy biura i (tak jak ma to miejsce w przypadku szkoleń organizowanych przez naszą firmę) bezpłatnie – uzyskać sporą dawkę wiedzy. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do rejestracji na kolejne tego typu szkolenia” – mówi Małgorzata Lososová Ungrádová.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W celu zachowania elastyczności produkcji i dostosowania się do zmian na włoskim rynku opakowań, firma Italgrafica, mająca siedzibę w północnej części kraju i specjalizująca się w druku etykiet, zdecydowała się na zainwestowanie w drugą już maszynę hybrydową Omet XJet. Jest to jedyne na rynku rozwiązanie z konfiguracją wieloprocesową, łączącą technologię Durst Inkjet z rozwiązaniami fleksograficznymi firmy Omet, a także urządzeniami do wykańczania i przetwarzania, co pozwala na kompleksową produkcję etykiet w jednym przebiegu.

Kiedy przyszłość nas zaskakuje, musimy szybko zareagować i odkryć na nowo wszystkie możliwości, jakie oferuje teraźniejszość. Już 24 czerwca 2020 r. zapraszamy do udziału w internetowej konferencji Print4All – Future Factory… innej niż pierwotnie planowaliśmy.
Choć wydarzenie zyskuje nową formę transmisji na żywo, jego istota pozostaje niezmieniona: program konferencji wciąż pełni funkcję okna szeroko otwartego na naszą szybko zmieniającą się przyszłość, a fizyczny dystans dzielący nas od specjalistów odpowiadających na pytania nie przeszkodzi nam w odbiorze tej chwili, będącej okazją do długo oczekiwanej dyskusji.
Future Factory Conference, stanowiąca część Print4All, to najlepszy sposób, aby reagować na teraźniejszość, patrząc w przyszłość. To wydarzenie, w którym musisz wziąć udział, by poznać możliwe przyszłe scenariusze.
Nie przegap tej okazji!

Informacja reklamowa

W najbliższą środę, 3 czerwca o godz. 15, firma Konica Minolta organizuje otwarty webinar pod tytułem „Druk etykiet szansą na biznes w czasach COVID-19”. Podczas tego wirtualnego spotkania specjaliści przybliżą informacje na temat obecnej kondycji rynku etykiet w Polsce, wskażą najnowsze trendy oraz pokażą możliwości i szanse na rozwój biznesu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.