Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Rekordowe targi Plastpol 2019

Rekordowe targi Plastpol 2019

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy odbyły się w dniach 28–31 maja br. po raz 23. w przestrzeniach Targów Kielce. Przez lata wydarzenie wypracowało pozycję najważniejszego spotkania tej branży w Polsce. Jak podają organizatorzy, tegoroczna edycja była rekordowa pod względem powierzchni, liczby wystawców i zwiedzających – w siedmiu halach o łącznej powierzchni ponad 17,5 tys. m2 można było spotkać 910 wystawców (o stu więcej niż w 2018 r.) z 42 krajów świata (wzrost o 3 kraje). W ciągu czterech dni ich stoiska odwiedziło niemal 20 tys. specjalistów branży. „Świat DRUKU” był partnerem medialnym tego wydarzenia.

Ponad połowę wystawców stanowili przedsiębiorcy zagraniczni z czterech kontynentów. Warto odnotować, że po raz pierwszy targom towarzyszyły wystawy narodowe Austrii, Czech, Szwajcarii, Portugalii oraz Indii. Uwagę zwiedzających przyciągały oryginalne stoiska firm z Japonii, Iranu, czy wspomnianych już Indii – na tym ostatnim można było zapoznać się z ofertą aż dziewięciu firm. Równie licznie (10 firm) reprezentowana była Portugalia. Zwiedzający mogli także zapoznać się z ciekawą ofertą wystawców z Turcji i Chin, którzy byli w Kielcach obecni liczniej niż w ubiegłym roku. Po raz pierwszy kieleckie targi gościły także wystawcę z Gruzji.

Atrakcją targów był niewątpliwie saksofon z tworzywa sztucznego, który przywiozła ze sobą firma Wadim Plast. Na stoisku innej polskiej marki Muehsam królowały intrygujące auta jak De Lorean czy czerwone Porshe Spyder. Wydarzenie obfitowało w rozmowy biznesowe, które w wielu przypadkach zakończyły się udaną transakcją.

Plastpol to także konferencje i dyskusje. Tradycyjnie swoje najnowsze dane o branży za rok 2018 przedstawiła Fundacja PlasticsEurope – wynika z nich, że zapotrzebowanie na tworzywa ze strony przetwórców wzrosło zarówno w Polsce, jak i w Europie. W ramach konferencji „Tworzywa ekologiczne i specjalne – nowe możliwości” mówiono między innymi o biotworzywach i materiałach biodegradowalnych, certyfikacji wyrobów z tworzyw sztucznych, o tworzywach specjalnych i podwyższonej odporności na temperaturę. W Kielcach spotkały się także klastry gospodarki odpadowej z Polski, Węgier i Słowacji. Podczas forum mówiono między innymi o granicach recyklingu w gospodarce o obiegu zamkniętym i zwiększaniu roli podmiotów wprowadzających tworzywa sztuczne na rynek w finansowaniu systemu. Dyskutowano również o potrzebie poprawienia funkcjonowania selektywnej zbiórki surowców. Podczas dwudniowego seminarium technicznego Plastech Info poruszane były zagadnienia związane z oceną rynku tworzyw biodegradowalnych jak legislacja, zastosowania, trendy i perspektywy. Sporo miejsca poświęcono także ekonomicznemu podejściu do procesów produkcyjnych.

Kolejna edycja targów Plastpol odbędzie się w dniach 19–22 maja 2020 r.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dniach 26–28 maja 2021 r. na terenie Ptak Warsaw Expo odbędą się dwie imprezy wystawiennicze: Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań – Warsaw Pack oraz Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych – Food Tech Expo. Wydarzenia zrzeszające branżę opakowań oraz producentów żywności będą okazją do poznania szerokiej gamy firm, których oferty i usługi mogą pomóc w zapewnieniu różnokierunkowego, a przy tym kompleksowego rozwoju przedsiębiorstwa.

Firma Roland DG zaprezentowała dwa nowe rozwiązania obsługujące szerszy zakres materiałów: serię ploterów drukująco-tnących UV VersaUV LEC2 typu roll-to-roll i plotery płaskie UV VersaUV LEC2 z serii S. Jak podkreśla producent, nowe modele oferują optymalną jakość druku i szerszy zakres zastosowań. Wszystkie modele są już dostępne w całym regionie EMEA.

Zmiany właścicielskie, modyfikacja portfolio, przejęcie kompleksowej obsługi rynku niemieckiego, nowe inwestycje sprzętowe, kolejne wdrożenia i pozyskani klienci z Polski oraz z zagranicy – to najkrótsze podsumowanie działalności polskiego oddziału API Foilmakers w minionym roku.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.