Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Rekordowe targi Plastpol 2019

Rekordowe targi Plastpol 2019

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy odbyły się w dniach 28–31 maja br. po raz 23. w przestrzeniach Targów Kielce. Przez lata wydarzenie wypracowało pozycję najważniejszego spotkania tej branży w Polsce. Jak podają organizatorzy, tegoroczna edycja była rekordowa pod względem powierzchni, liczby wystawców i zwiedzających – w siedmiu halach o łącznej powierzchni ponad 17,5 tys. m2 można było spotkać 910 wystawców (o stu więcej niż w 2018 r.) z 42 krajów świata (wzrost o 3 kraje). W ciągu czterech dni ich stoiska odwiedziło niemal 20 tys. specjalistów branży. „Świat DRUKU” był partnerem medialnym tego wydarzenia.

Ponad połowę wystawców stanowili przedsiębiorcy zagraniczni z czterech kontynentów. Warto odnotować, że po raz pierwszy targom towarzyszyły wystawy narodowe Austrii, Czech, Szwajcarii, Portugalii oraz Indii. Uwagę zwiedzających przyciągały oryginalne stoiska firm z Japonii, Iranu, czy wspomnianych już Indii – na tym ostatnim można było zapoznać się z ofertą aż dziewięciu firm. Równie licznie (10 firm) reprezentowana była Portugalia. Zwiedzający mogli także zapoznać się z ciekawą ofertą wystawców z Turcji i Chin, którzy byli w Kielcach obecni liczniej niż w ubiegłym roku. Po raz pierwszy kieleckie targi gościły także wystawcę z Gruzji.

Atrakcją targów był niewątpliwie saksofon z tworzywa sztucznego, który przywiozła ze sobą firma Wadim Plast. Na stoisku innej polskiej marki Muehsam królowały intrygujące auta jak De Lorean czy czerwone Porshe Spyder. Wydarzenie obfitowało w rozmowy biznesowe, które w wielu przypadkach zakończyły się udaną transakcją.

Plastpol to także konferencje i dyskusje. Tradycyjnie swoje najnowsze dane o branży za rok 2018 przedstawiła Fundacja PlasticsEurope – wynika z nich, że zapotrzebowanie na tworzywa ze strony przetwórców wzrosło zarówno w Polsce, jak i w Europie. W ramach konferencji „Tworzywa ekologiczne i specjalne – nowe możliwości” mówiono między innymi o biotworzywach i materiałach biodegradowalnych, certyfikacji wyrobów z tworzyw sztucznych, o tworzywach specjalnych i podwyższonej odporności na temperaturę. W Kielcach spotkały się także klastry gospodarki odpadowej z Polski, Węgier i Słowacji. Podczas forum mówiono między innymi o granicach recyklingu w gospodarce o obiegu zamkniętym i zwiększaniu roli podmiotów wprowadzających tworzywa sztuczne na rynek w finansowaniu systemu. Dyskutowano również o potrzebie poprawienia funkcjonowania selektywnej zbiórki surowców. Podczas dwudniowego seminarium technicznego Plastech Info poruszane były zagadnienia związane z oceną rynku tworzyw biodegradowalnych jak legislacja, zastosowania, trendy i perspektywy. Sporo miejsca poświęcono także ekonomicznemu podejściu do procesów produkcyjnych.

Kolejna edycja targów Plastpol odbędzie się w dniach 19–22 maja 2020 r.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju zaprasza na dwie letnie wystawy tematyczne. Pierwsza ekspozycja, zatytułowana „Czy to dżuma, czy cholera? Epidemie na ziemi kłodzkiej”, omawia 30 największych na świecie epidemii od czasów biblijnych do 2020 r., podając ich przyczyny, przebieg i skutki. Druga wystawa – „Sztuka pisania” – dotyczy kaligrafii. Jej zadaniem jest przypomnienie tej jedynej niegdyś formy sporządzania ksiąg czy listów, wypartej współcześnie na rzecz nowoczesnych technologii.

W dniach 29–30 sierpnia 2020 r. w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi odbędzie się kameralna konferencja dotyczącą technik introligatorstwa i jego historii – Spotkanie Introligatorów Polskich.

Brytyjski producent popularnej whiskey Johnnie Walker, firma Diageo, chce w przyszłym roku wprowadzić do sprzedaży butelkę wykonaną ze sprasowanej i utwardzonej miazgi drzewnej, pokrytej od wewnątrz specjalnymi powłokami barierowymi, które mają nie wchodzić w interakcje z napojami. Tym samym nie będzie tam warstwy plastiku, zapobiegającej wyciekaniu płynu, a całość będzie całkowicie zdatna do recyklingu. Producentem opakowania jest firma Pulpex Limited.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.