Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Reprograf na RemaDays

Reprograf na RemaDays

Na RemaDays 2014 firma Reprograf, podobnie jak w zeszłym roku, będzie miała dwa stoiska – oba w hali nr 4. Pod hasłem „Wulkan możliwości” zaprezentuje najnowsze rozwiązania, zarówno maszyny, jak i podłoża do druku.

Na pierwszym stoisku (C13) będą prezentowane urządzenia z oferty firmy Mimaki, które dystrybuuje Reprograf. Gwiazdą stoiska będzie ploter JV400-160SUV – rewolucyjna drukarka atramentowa łącząca elastyczność druku solwentowego z trwałością atramentu utrwalanego diodami UV. Połączenie tych dwóch technologii pozwala na żywe odwzorowanie kolorów, a obrazy mają delikatny połysk. Odporne na uszkodzenia, szybko schnące wydruki można porównać do wulkanicznej lawy – „wulkanu możliwości”. 4-kolorowe urządzenie rozpędza się do 18 m2/h, drukując ze zmienną wielkością kropli od 4 pl. Występuje w dwóch szerokościach: 1371 i 1620 mm. Funkcja odzyskiwania dysz pozwala na ciągłą, nieprzerwaną pracę plotera.
Będzie też można obserwować druk na drukarce lateksowej JV400-160 LX, korzystającej z nowo opracowanego, przyjaznego środowisku atramentu lateksowego. Najważniejsze jej zalety to głowice piezoelektryczne i kolor biały, szczególnie przydatny przy druku na podłożach przezroczystych.
Odwiedzający, którzy poszukują rozwiązań do zadruku gadżetów, będą mogli poznać możliwości UJF-6042 – desktopowego plotera klasy high-end, do druku bezpośredniego na wszystkim, co ma grubość nie większą niż 150 mm. 4 głowice umożliwiają wykorzystanie 6 kolorów, w tym atramentu białego i przezroczystego. Dzięki zimnemu utrwalaniu diodami LED wydruki charakteryzuje duża trwałość. Gama dopuszczalnych materiałów już teraz obejmuje metale, plastik, drewno i wciąż się rozszerza.
Kolejne urządzenie to Mimaki CG-SRIII – szybkie, precyzyjne i solidne plotery tnące do łatwego tworzenia naklejek, wycinanek literowych oraz wielu innych zastosowań. Optyczne czujniki umożliwiają automatyczne wykrywanie znaczników pomiędzy obrazami. Wraz z funkcją automatycznego dopasowania pomaga to w uzyskaniu precyzyjnego cięcia konturowego. Dzięki funkcji „half cut” podłoże jest nacinane z pozostawieniem kilku punktów połączeniowych, przytrzymujących wycinany obraz na miejscu. Po zakończeniu podłoże można z łatwością usunąć.
Na drugim stoisku Reprografu (11a) zostanie przedstawione bogate portfolio mediów do druku wielkoformatowego, m.in. media marki Simply, które miały swoją premierę na zeszłorocznych targach RemaDays. Simply to kolekcja podłoży do wydruków tuszami ekosolwentowymi, solwentowymi i UV. Należą do nich banery laminowane i powlekane, siatki, folie do podświetleń back-it, tkaniny poliestrowe, folie perforowane OWV i tapety strukturalne.
Na tym stoisku będzie można obejrzeć także inne, pomniejsze urządzenia, jak oczkownice, stołowe w kilku rozmiarach i ręczne, umożliwiające naprawy serwisowe bez konieczności demontażu materiału z nośnika reklamowego. Reprograf szczególną uwagę chce zwrócić na media do podświetleń tj. folie translucentne, materiały backlitowe typu klisza w kilku konfiguracjach, papiery stop i citylight, jak i banery.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Tegoroczna odsłona odbywającej się pod wspólną nazwą i na przemian z targami Print4All międzynarodowej konferencji z powodu epidemii musiała odbyć się w zmienionej formule. Organizatorzy zadbali o atrakcyjną formę transmisji online, aranżując zarówno rozmowy z włoskim ekspertami w studio, jak i łącząc się na żywo z prelegentami z innych części świata. Nieprzypadkowo też tematyka wystąpień koncentrowała się na zrównoważonym rozwoju i idei przemysłu 4.0, które – odpowiednio wykorzystane – mogą pomóc przezwyciężyć kryzys związany z pandemią koronawirusa.

Firma Avery Dennison Graphics Solutions Europe poinformowała o nawiązaniu strategicznego partnerstwa z Lampe Textiles, dzięki czemu portfolio producenta poszerzy się o samoprzylepne tekstylne folie okienne marki Squid przeznaczone dla branży graficznej. W regionie EMENA (Europa, Bliski Wschód i Afryka Płn.) folie te będą dostępne klientów Avery Dennison od września 2020 r.

Tegoroczna edycja megawystawy 6 w 1, skupiającej całą branżę przemysłu opakowań, która odbywała się w Guangdong w dniach 22–24 lipca 2020 r. w formule łączącej możliwość odwiedzenia targów na żywo oraz za pośrednictwem Internetu (transmisji strumieniowej z hal wystawowych), zakończyła się sukcesem mimo trudnych warunków związanych z panującą pandemią COVID-19. Jak poinformowali organizatorzy, trzydniowe Sino Virtual Show 2020 na miejscu odwiedziło 33,7 tys. gości, zaś widzów online zarejestrowano 44,8 tys. (średni czas oglądania wyniósł ok. 1 godz.).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.