Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Reprograf obecny na RemaDays 2016

Reprograf obecny na RemaDays 2016

Na tegorocznych targach RemaDays wśród wystawców nie zabraknie firmy Reprograf (hala F stoisko P10). Jako dostawca rozwiązań dla druku wielkoformatowego Reprograf zaprezentuje zarówno urządzenia, jak i ciągle rozszerzane portfolio podłoży do druku.

W tym roku na stoisku Reprografu znajdą się maszyny Mimaki: JFX200 - maszyna UV LED drukująca na podłożach płaskich, UJF6042 do zadruku gadżetów (i nie tylko) w technologii UV LED, cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem CJV150-160 w technologii solwentowej oraz ploter tnący CFL605 jako pomysł dla firm zajmujących się produkcją próbek opakowań, makiet oraz niewielkich serii opakowań i spersonalizowanych produktów.
„Gwiazdą” według producenta będzie ploter JFX200-2513 – maszyna UV LED drukująca na płaskich podłożach o wymiarach 2,5 x 1,3 m do grubości 5 cm. Dzięki kolorom CMYK biały lakier – maszyna pozwala na stworzenie wielu prac, które można uszlachetnić w ciekawy sposób lakierem. Specjalny system cyrkulacji i odgazowywania zapobiega rozwarstwieniu koloru białego. Trzy różne wielkości kropli pozwalają na drukowanie wielkich obrazów z zachowaniem ciągłości przejść tonalnych i dynamiki gradacji. Szereg innowacyjnych rozwiązań sprawia, że obsługa JFX200-2513 jest wygodna i łatwa. Prędkość i jakość druku są także efektem nowych szybko schnących atramentów LUS-150.
Odwiedzający, którzy poszukują rozwiązań do wysokiej jakości zadruku podłoży do wysokości podłoża 15 cm, znajdą dla siebie interesujące rozwiązanie, jakim jest Mimaki UJF6042. Jest to urządzenie UV LED o formacie zadruku 60 x 42 cm. Możliwość wykorzystania trzech rodzajów tuszów daje szeroki wachlarz zastosowań. Druk kolorem białym oraz lakier powodują, że gotowy produkt można wykończyć w bardzo ciekawy sposób.
Mimaki CJV150-160 jest następcą plotera Mimaki JV33, cieszącym się dobrą opinią wśród użytkowników. Model JV150 ma jedną głowicę Epson DX7, dającą wysoką jakość druku już przy zastosowaniu czterech kolorów.
Przysłowiową „kropką nad i” będzie Mimaki CFL605. To płaski ploter tnący o rozmiarach stołu 510/610 mm pozwalający na precyzyjne cięcie i bigowanie powierzchni o grubości do 10 mm. Docisk noża regulowany jest od 30 do aż 1500 g.
Pod hasłem Galeria Nowoczesnych Możliwości firma Reprograf przedstawi galerię wydruków na różnych mediach ze swojego portfolio. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, podczas tej edycji Targów Rema Days Reprograf skupi się na materiałach wielkoformatowych z czterech bloków tematycznych: papiery, banery, materiały tekstylne, canvasy/tapety.
W grupie Papiery przedstawione zostaną wysokiej jakości podłoża powlekane dedykowane do wydruków posterowych i podświetleń, tj. CityLight Paper 1320-150, CityLight Paper 1100-250. Zaprezentowany zostanie również 200-gramowy, szybkoschnący papier typu Whiteback Visualjet 909. Jak zapewnia producent, wydruki na nim cechują się idealną kolorystyką i nasyceniem barw. Nowością będzie odporny na zarysowania Papier PHG230 Photo High Gloss. Przeznaczony jest do fotorealistycznych wydruków o wysokim nasyceniu i gęstości kolorów.
Poza znanymi już klientom firmy banerami powlekanymi typu frontlit i blockout oraz 270-gramowej siatce mesh o splocie 1000 x 1000 1 2 x12 w tym roku przedstawiona zostanie nowość na rynku: 400-gramowy baner powlekany frontlit matt. Jego silny splot 1000 x 1000 18 x 18; powleczenie i biały kolor przekonują, aby zastosować go jako alternatywę do popularnej „450-tki”.
W dziale Materiały tekstylne zaprezentowane zostaną dostępne w ciągłej ofercie wysokiej jakości materiały poliestrowe o różnych gramaturach, przeznaczone do każdego rodzaju zadruku: od UV, przez solvent i lateks, kończąc na klasycznej sublimacji. Podłoża Textile Deco 120, Textile Flag 115, Textile Banner 205 oraz JKS1000 to odpowiednie tkaniny do zastosowania in- oraz outdoor. Poszczególne materiały różnią się sposobem wykończenia: satyna, semi-gloss oraz matt.
Grupa tematyczna Canvasy/tapety to dwie nowości w ofercie Reprograf. Analizując potrzeby swoich klientów, firma wzbogaciła portfolio o Canvas CM 380 o wykończeniu matowym: powlekana mieszanka bawełny z poliestrem, o naturalnej barwie, odporna na pęknięcia. Ma zastosowanie do wszystkich rodzajów zadruku. Drugą nowością będzie posiadająca certyfikat B1 Tapeta WPS 170 PP Wallpaper. Produkt o bardzo dobrej stabilności, odporny na zarysowania w gramaturze 170 g. Doskonały do aranżacji wnętrz, przeznaczony do zadruku na drukarkach lateksowych i solwentowych.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Po ogłoszonym z końcem maja 2020 r. zawieszeniu targów i kongresów, władze landu Nadrenii Północnej-Westfalii wyraziły zgodę na wznowienie we wrześniu br. organizacji imprez masowych, pod warunkiem spełnienia serii warunków związanych z higieną i bezpieczeństwem uczestników. Messe Düsseldorf informuje, że w związku z ta decyzją opracowało stosowna procedurę postępowania i jest gotowe do przyjęcia gości.

Przez sześć dni, w okresie przypadającym na przełożone targi drupa, Agfa prezentowała w sposób zdalny swoje najnowsze rozwiązania dla druku offsetowego. Podczas sesji online przedstawiciele belgijskiego producenta zaprezentowali ofertę uwzględniającą różne segmenty rynkowe, bazujące na offsecie. Webinaria poprzedziła – przeprowadzona również w trybie online – konferencja prasowa, podczas której zaanonsowano poszczególne premiery rynkowe oraz udoskonalone wersje rozwiązań software’owych i sprzętowych. Wirtualny projekt nosił nazwę Studio 4D48 – taki miał być numer stoiska firmy na targach drupa 2020.

Od czterech lat firma Poligrāfijas grupa Mūkusala z powodzeniem korzysta z narzędzia firmy Fujifilm do składania zleceń i korekty ekranowej online. Jak podkreśla, jego zalety są szczególnie widoczne w czasie obostrzeń spowodowanych pandemią.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.