Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Seminarium FOCA – pomiar i kontrola barwy w Trójmieście

Seminarium FOCA – pomiar i kontrola barwy w Trójmieście

Reprograf jako dystrybutor firmy X-Rite Pantone w Polsce od lat organizuje konferencje, seminaria oraz warsztaty z zakresu pomiaru i kontroli barwy, które cieszą się dużym zainteresowaniem. W tym roku obie firmy wspólnie realizują seminaria pod nazwą „Fundamentals of Color and Appearance. Teoria i praktyka” (w skrócie FOCA). Tym razem na początku października imprezę zorganizowano w Gdańsku.

FOCA to seminarium organizowane wg autorskiego programu firmy X-Rite Pantone, teraz realizowane w nowej niekomercyjnej odsłonie. Tematyka została zawężona do merytorycznego podejścia do kwestii pomiaru i kontroli barwy, tak aby uczestnicy mogli poznać, a w większości przypadków zgłębić zasady percepcji barwy i w prosty sposób uporządkować sobie zdobytą wcześniej, jak i podczas szkolenia wiedzę.
Stąd już na początku stawiane są podstawowe pytania: Co to jest barwa? Jakie występują ograniczenia w jej postrzeganiu oraz pomiarach? Kiedy tak naprawdę barwa jest „wystarczająco dobra”? Jaka jest prawidłowa komunikacja o barwie?

Wychodząc od tych wydawałoby się prostych, a wręcz banalnych pytań, przedstawiciele firm X-Rite Pantone: Małgorzata Lososova-Ungradova, Lucie Matuskova, Jan Ungrad oraz Reprograf: Daniel Cedzyński, Leszek Bartkowiak, Marek Szczepański, specjaliści z dziedziny pomiaru i kontroli barwy, w bardzo przystępny dla uczestników sposób wchodzili stopniowo w coraz trudniejsze aspekty tej wiedzy. Poruszyli tematy m.in. systemów barw, systemów klasyfikacji barw, przestrzeni barwnych, tolerancji i wiele innych, tak aby uczestnik mógł od razu przećwiczyć zdobytą wiedzę. Ćwiczenia opierały się na praktycznych przykładach.
Docelowym założeniem programu jest, aby zdobyta podczas seminarium wiedza okazała się przydatna i mogła być wykorzystywana wszędzie tam, gdzie człowiek zajmuje się barwą, czyli tak naprawdę w wielu dziedzinach: nie tylko w poligrafii, ale także w przemyśle opakowań, projektowaniu graficznym, przemyśle farb i lakierów, przetwórstwie tworzyw sztucznych, odzieżowym, samochodowym, kosmetycznym i innych. Dlatego też uczestnikami seminarium są reprezentanci tych wszystkich branży.
Każdy uczestnik na koniec otrzymuje certyfikat udziału w międzynarodowym seminarium. Reprograf w ramach współpracy z firmą X-Rite Pantone obsługuje na terenie Polski klientów tych wszystkich branży. Wywodząc się z branży poligraficznej, jednocześnie coraz aktywniej wdraża rozwiązania w pozostałych dziedzinach, świadcząc przy tym usługi standaryzacji druku oraz serwisowe.
Daniel Cedzyński – dyrektor działu Color Solutions w firmie Reprograf tak podsumowuje ostatnią edycję seminarium FOCA: „ Staramy się, aby organizowane przez nas seminarium FOCA było nadal w miarę możliwości kameralne. Dlatego z reguły są to dwa dni, z czego uczestnik decyduje, który dzień jest dla niego dogodny. Mniejsze grupy dają nam możliwość spokojnej rozmowy z Uczestnikami i udzielenia odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Klienci szukają ciekawych rozwiązań, ale widzimy też, że borykają się z kwestią zapobiegania trudnym reklamacjom i edukacji swojego klienta. Jest nam niezmiernie miło, że nasze seminarium tym razem zorganizowane w Trójmieście, zostało wysoko ocenione przez Uczestników. Dziękujemy za okazane zaufanie i zapraszamy na kolejne nasze imprezy, które zaplanowaliśmy na rok 2017”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W celu zachowania elastyczności produkcji i dostosowania się do zmian na włoskim rynku opakowań, firma Italgrafica, mająca siedzibę w północnej części kraju i specjalizująca się w druku etykiet, zdecydowała się na zainwestowanie w drugą już maszynę hybrydową Omet XJet. Jest to jedyne na rynku rozwiązanie z konfiguracją wieloprocesową, łączącą technologię Durst Inkjet z rozwiązaniami fleksograficznymi firmy Omet, a także urządzeniami do wykańczania i przetwarzania, co pozwala na kompleksową produkcję etykiet w jednym przebiegu.

Kiedy przyszłość nas zaskakuje, musimy szybko zareagować i odkryć na nowo wszystkie możliwości, jakie oferuje teraźniejszość. Już 24 czerwca 2020 r. zapraszamy do udziału w internetowej konferencji Print4All – Future Factory… innej niż pierwotnie planowaliśmy.
Choć wydarzenie zyskuje nową formę transmisji na żywo, jego istota pozostaje niezmieniona: program konferencji wciąż pełni funkcję okna szeroko otwartego na naszą szybko zmieniającą się przyszłość, a fizyczny dystans dzielący nas od specjalistów odpowiadających na pytania nie przeszkodzi nam w odbiorze tej chwili, będącej okazją do długo oczekiwanej dyskusji.
Future Factory Conference, stanowiąca część Print4All, to najlepszy sposób, aby reagować na teraźniejszość, patrząc w przyszłość. To wydarzenie, w którym musisz wziąć udział, by poznać możliwe przyszłe scenariusze.
Nie przegap tej okazji!

Informacja reklamowa

W najbliższą środę, 3 czerwca o godz. 15, firma Konica Minolta organizuje otwarty webinar pod tytułem „Druk etykiet szansą na biznes w czasach COVID-19”. Podczas tego wirtualnego spotkania specjaliści przybliżą informacje na temat obecnej kondycji rynku etykiet w Polsce, wskażą najnowsze trendy oraz pokażą możliwości i szanse na rozwój biznesu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.