Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Seminarium „Od włókna do tektury” już w maju

Seminarium „Od włókna do tektury” już w maju

W dniach 18–20 maja br. firma Mondi organizuje w toruńskim hotelu Copernicus konferencję pt. „Od włókna do tektury”. Jak zapowiada organizator spotkania, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, wzorem poprzednich edycji będzie ono miało interaktywną formułę pokazów na żywo i dyskusji panelowych. W gronie prelegentów znajdą się praktycy reprezentujący Mondi, którzy wzbogacą prezentowane treści najlepszymi praktykami ze swoich obszarów, a także specjaliści z innych firm. Główne tematy poruszane podczas seminarium będą nawiązywać do trendów zrównoważonego rozwoju i cyfryzacji, sam zaś program uwzględni trzy obszary: wiedzę praktyczną, cyfryzację i zrównoważony rozwój.

Jak zapowiada organizator, uczestnicy seminarium otrzymają skondensowaną i unikatową dawkę wiedzy o produkcji i parametrach mas włóknistych, papieru i tektury; specjaliści porównają produktywność tekturnic i poradzą, jak tę efektywność poprawić. Poruszona zostanie tematyka dotycząca zadruku cyfrowego – prelegenci reprezentujący różne firmy przedstawią najnowsze rozwiązania stosowane zarówno w papiernictwie, jak w produkcji tektury i opakowań. Będzie mowa o kontroli jakości na maszynie papierniczej i tekturnicy, zmierzającej w kierunku środowiska 4.0 oraz o cyfrowym przewidywaniu wytrzymałości opakowań w oparciu o analizę elementów skończonych, w powiązaniu z prezentacją „kombajnu” laboratoryjnego mierzącego najważniejsze parametry tektury. Omówione zostaną zagadnienia dotyczące zarządzania informacjami, czyli Big Data Management na tekturnicy. Osobny blok podczas trzeciego dnia będzie poświęcony dynamicznie rozwijającemu się segmentowi sprzedaży internetowej oraz stosowanym w nim opakowaniom. W programie seminarium nie zabraknie także aktualnych tematów związanych z globalnym ociepleniem – od rozważań dotyczących lasu jako odnawialnego źródła surowca, przez rozważania nt. przyszłości opakowań, uwzględniające zachowania konsumenckie młodego pokolenia (Zero Waste), aż po próbę odpowiedzi na pytanie, jak znaleźć najbardziej zrównoważone opakowanie.

Bogaty program seminarium uzupełnią warsztaty i laboratoria. Będą zatem elementy laboratorium papieru oraz (po raz pierwszy) tektury – uczestnicy będą mieli okazję do przyjrzenia się analizom i samodzielnego ich wykonywania nie tylko podczas interaktywnych prezentacji, lecz również podczas przerw. Zaplanowano również warsztaty definiujące perfekcyjny papier i perfekcyjną tekturę falistą. Dodatkową atrakcją będzie unikatowy pokaz produkcji ciągłej papieru na replice pierwszej maszyny papierniczej Louis-Nicolas Roberta, opatentowanej w 1799 r.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny na stronie organizatora.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Szanowni Państwo – drodzy Prenumeratorzy!
Chcielibyśmy Państwa poinformować, że wyjątkowo w tym roku zamiast osobnych numerów majowego i czerwcowego naszego miesięcznika „Świat DRUKU” otrzymają Państwo połączone wydanie, które trafi do Państwa rąk w 25. tygodniu roku. Wszystkich Państwa, którzy czekają na nasze czasopismo i spodziewali się je otrzymać w bieżącym tygodniu, serdecznie przepraszamy za tę zmianę!
Obiecujemy, że nie zawiedziemy Państwa zaufania i przygotowywane łączone wydanie, z podwójną objętością interesujących artykułów i specjalnie uszlachetnioną okładką, wynagrodzi Państwu ten dłuższy czas oczekiwania na lekturę naszego miesięcznika.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie jako pierwsza firma opakowaniowa w Polsce (a także pierwsze w naszej części Europy) wdrożyły w swoim parku maszynowym cyfrową linię produkcyjną złożoną z drukującej maszyny HP Indigo 30000 oraz urządzenia do uszlachetniania – Scodix Ultra 202. Dzięki tej inwestycji CZK mogą realizować uszlachetnione i spersonalizowane opakowania premium najwyższej klasy w nakładach już od jednej sztuki. Taka linia umożliwia również druk materiałów z tektury litej, w tym metalizowanej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.