Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Seminarium „Od włókna do tektury” już w maju

Seminarium „Od włókna do tektury” już w maju

W dniach 18–20 maja br. firma Mondi organizuje w toruńskim hotelu Copernicus konferencję pt. „Od włókna do tektury”. Jak zapowiada organizator spotkania, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, wzorem poprzednich edycji będzie ono miało interaktywną formułę pokazów na żywo i dyskusji panelowych. W gronie prelegentów znajdą się praktycy reprezentujący Mondi, którzy wzbogacą prezentowane treści najlepszymi praktykami ze swoich obszarów, a także specjaliści z innych firm. Główne tematy poruszane podczas seminarium będą nawiązywać do trendów zrównoważonego rozwoju i cyfryzacji, sam zaś program uwzględni trzy obszary: wiedzę praktyczną, cyfryzację i zrównoważony rozwój.

Jak zapowiada organizator, uczestnicy seminarium otrzymają skondensowaną i unikatową dawkę wiedzy o produkcji i parametrach mas włóknistych, papieru i tektury; specjaliści porównają produktywność tekturnic i poradzą, jak tę efektywność poprawić. Poruszona zostanie tematyka dotycząca zadruku cyfrowego – prelegenci reprezentujący różne firmy przedstawią najnowsze rozwiązania stosowane zarówno w papiernictwie, jak w produkcji tektury i opakowań. Będzie mowa o kontroli jakości na maszynie papierniczej i tekturnicy, zmierzającej w kierunku środowiska 4.0 oraz o cyfrowym przewidywaniu wytrzymałości opakowań w oparciu o analizę elementów skończonych, w powiązaniu z prezentacją „kombajnu” laboratoryjnego mierzącego najważniejsze parametry tektury. Omówione zostaną zagadnienia dotyczące zarządzania informacjami, czyli Big Data Management na tekturnicy. Osobny blok podczas trzeciego dnia będzie poświęcony dynamicznie rozwijającemu się segmentowi sprzedaży internetowej oraz stosowanym w nim opakowaniom. W programie seminarium nie zabraknie także aktualnych tematów związanych z globalnym ociepleniem – od rozważań dotyczących lasu jako odnawialnego źródła surowca, przez rozważania nt. przyszłości opakowań, uwzględniające zachowania konsumenckie młodego pokolenia (Zero Waste), aż po próbę odpowiedzi na pytanie, jak znaleźć najbardziej zrównoważone opakowanie.

Bogaty program seminarium uzupełnią warsztaty i laboratoria. Będą zatem elementy laboratorium papieru oraz (po raz pierwszy) tektury – uczestnicy będą mieli okazję do przyjrzenia się analizom i samodzielnego ich wykonywania nie tylko podczas interaktywnych prezentacji, lecz również podczas przerw. Zaplanowano również warsztaty definiujące perfekcyjny papier i perfekcyjną tekturę falistą. Dodatkową atrakcją będzie unikatowy pokaz produkcji ciągłej papieru na replice pierwszej maszyny papierniczej Louis-Nicolas Roberta, opatentowanej w 1799 r.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny na stronie organizatora.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Już wkrótce, w dniach 6–8 marca 2020 r. w Rabce-Zdroju odbędzie się XVII Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa „Warsztaty Młodych Edytorów”. Wydarzenie to łączy młodych, początkujących studentów oraz doświadczonych naukowców. Tematy wystąpień i warsztatów, odbywających się w ramach konferencji, obejmują zarówno edytorstwo tradycyjne, jak i redakcję tekstów, projektowanie publikacji drukowanych i elektronicznych, a także typografię i design. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym konferencji.

3 marca br. w Nadarzynie odbędzie się III konferencja „Jak wzmocnić brandy? Innowacyjne opakowania”, na którą serdecznie Państwa zapraszamy. Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji zachęcamy do rejestracji za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Kilkanaście godzin warsztatów i prezentacji w strefach workShops, dwie konferencje: LabelInnovations oraz Packaging [R]evolutions, dziesięć stref tematycznych, wystawa unikatowych puszek WOŚP z ostatnich 22 lat, czy innowacyjne rozwiązania tj. druk światła. Wszystkich zainteresowanych produkcją, dystrybucją, zakupem, designem, projektowaniem opakowań zapraszamy na Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które w dniach 1–2 kwietnia 2020 r. odbędą się w EXPO XXI Warszawa. Szczegóły na stronie: www.packaginginnovations.pl.

Informacja promocyjna

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych w zestawieniach - przygotowywane przez nasze studio graficzne (wym. 180 x 40 mm)
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.