Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Seminarium Wielkoformatowe Atrium i Ikonos

Seminarium Wielkoformatowe Atrium i Ikonos

W dniach 9–10 listopada br. w Opolu odbyło się coroczne Seminarium Wielkoformatowe zorganizowane przez Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos. Uczestniczyło w nim 140 osób, 10 prelegentów, prezentowano nowe technologie oraz trendy z zakresu urządzeń i materiałów do druku wielkoformatowego.

Seminarium rozpoczęło się w Muzeum Polskiej Piosenki od bloku teoretycznego. Przedstawiciele firmy Mutoh opowiedzieli o japońskiej fabryce ploterów, planach i koncepcjach rozwoju, przybliżyli zgromadzonym technologie druku na tkaninach, opowiedzieli o ploterach do druku bezpośredniego na tkaninach naturalnych i syntetycznych oraz o sublimacji. Mówili także o atramentach o odczynie kwasowym, reaktywnych, sublimacyjnych i pigmentowych oraz zaprezentowali po raz pierwszy ploter tekstylny Mutoh ValueJet 1938 TX. Omówiono także transferowy, cyfrowy druk sublimacyjny z wykorzystaniem urządzenia Mutoh RJ-900 i możliwości technologiczne wielkoformatowych drukarek żywicznych Mutoh ValueJet X. W dalszej części spotkania przedstawicie fabryki Ikonos przybliżyli jej historię i plany, m.in. budowę centrum badawczo-rozwojowego, mówili o trendach i produktach tej marki, w tym o biodegradowalnym, wytrzymałym i jednocześnie 3-krotnie lżejszym od tradycyjnych materiałów tego typu banerze do zadruku LED, a także o atramentach polimerowych UltraVision Textile do druku bezpośredniego na różnych materiałach: bawełnie, lnie, wiskozie, poliestrze czy tapetach. Reprezentant firmy Onyx opowiedział o oprogramowaniu do druku i zarządzania drukiem wielkoformatowym , pokazał on m.in. możliwości Onyx HUB – oprogramowania do analizy i zarządzania pracą drukarni wielkoformatowej. Na koniec była mowa o zastosowaniu nowej technologii LED w druku wielkoformatowym, a także o profesjonalnych ploterach EFI Pro 16H, Pro 24F, H1625 i premierowym ploterze rolowym EFI Pro 32R.

Uczestnicy mogli obejrzeć pokaz prac biorących udział w konkursie World Press Photo, wydrukowanych na materiałach Ikonos Premium i ploterach Mutoh, przy współpracy z Galerią Sztuki Współczesnej z Opola. Po części teoretycznej w centrum demonstracyjnym opolskiej firmy goście mogli zobaczyć „na żywo” technologie druku: LED-UV, żywiczną, eko-solwentową, sublimacyjną i bezpośrednią na tekstyliach oraz solwentową, a także urządzenia do cięcia, laminacji oraz kalandry, przy wykorzystaniu materiałów i podłoży Ikonos. Mogli też zwiedzić fabrykę i obejrzeć podczas pracy linię produkującą materiały samoprzylepne i powlekane, laboratoria, magazyny surowców czy linie konfekcjonujące. Pierwszy dzień seminarium zakończył się wspólną kolacją i koncertem zespołu Lady Pank.

Drugiego dnia również można było zwiedzić centrum demonstracyjne Atrium, przetestować urządzenia, uzupełnić wiedzę, wziąć udział w warsztatach i porozmawiać z ekspertami z fabryki Ikonos.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Nowa edycja raportu drupa Global Trends, uznawanego za barometr biznesowy dla branży poligraficznej i opakowaniowej, jest już dostępna. Publikacja powstała na podstawie ankiety, którą na zlecenie targów drupa przeprowadziły wiosną 2022 r. dwie firmy (brytyjska Printfuture i szwajcarska Wissler & Partner). Wzięło w niej udział ponad 500 menedżerów reprezentujących drukarnie oraz producentów i dostawców maszyn i urządzeń z całego świata. Raport dostarcza cennych informacji na temat trendów technologicznych, rozwoju rynku, planów inwestycyjnych. Jego pełna wersja jest dostępna odpłatnie TUTAJ, natomiast w numerze 9/2022 „Świata DRUKU” znajdą Państwo przegląd najważniejszych wniosków zawartych w badaniu.

Firma Guandong Italia, dostawca specjalistycznych mediów dla branży poligrafii, poszerzył portfolio o produkt o nazwie Trio. To trójwarstwowy materiał, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który – jak podkreśla producent – odznacza się z wszechstronnością zastosowań uniwersalnością zastosowań.

Organizator Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – firma Targi w Krakowie – po prawie 15 latach zdecydował o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Krakowa. Najbliższą, już 15. edycję wystawy, która przez lata dała się poznać jako niezawodne targi B2B skierowane do zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów, zaplanowano w dn. 20–21 września 2023 r. w EXPO Kraków.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.