Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Siła druku hybrydowego

Siła druku hybrydowego

Open House Mark Andy w 2018 r.

Mark Andy organizuje wydarzenie z cyklu Open House dla gości z całego świata, zatytułowane „Siła druku hybrydowego”. Zaplanowano je w dwóch odsłonach: 31 maja odbędzie się spotkanie w siedzibie firmy w Warszawie, połączone z pokazem maszyn na żywo. Firma zaprezentuje tu swoje innowacyjne rozwiązania do drukowania etykiet, uwzględniając takie aspekty druku hybrydowego jak: optymalizacja produkcji, dywersyfikacja produkcji zleceń o różnych nakładach, czy personalizacja grafiki i treści w druku cyfrowym. 1 czerwca producent zaplanował powtórzenie spotkania w formie online.

Agenda spotkania zakłada krótkie wprowadzenie ze strony organizatora – przedstawiciela firmy Mark Andy, a następnie prezentacje trzech hybrydowych maszyn z oferty tego producenta oraz nowego oprogramowania automatyzującego produkcję etykiet – sMART Link. Pokazy sprzętu rozpoczną się od maszyny Digital Series iQ. Jak podkreśla Mark Andy, to modułowe, wydajne urządzenie bazuje na platformie maszyny fleksograficznej Evolution Series E5. Dzięki temu oferuje podobny potencjał w perspektywie jej dalszej rozbudowy, można ją również wyposażyć w szereg opcji w zakresie wykańczania i uszlachetniania. Tu – zdaniem producenta – na szczególną uwagę zasługuje nowy semirotacyjny moduł sztancowania VDC-SR, oferujący wyższą wydajność względem tradycyjnego rozwiązania. Mark Andy dodaje, że wyróżnia ją także wszechstronność – otwiera bowiem dla jej użytkowników liczne, nowe rynki, zwłaszcza te bazujące na zleceniach niskonakładowych i personalizowanych. Szersze spektrum aplikacji wynika też ze zróżnicowanego portfolio podłoży, jakie można w niej zastosować. Maszyna obsługuje m.in. standardowe oraz wrażliwe na docisk papiery i folie, zawieszki czy niskogramaturowe kartony. Jest to rozwiązanie skierowane do firm o różnych możliwościach budżetowych. Relatywnie niski wkład kapitałowy i atrakcyjne koszty związane z jej codzienną eksploatacją to – jak podaje producent – kolejne zalety tego rozwiązania. Digital Series iQ pracuje z prędkością 50 m/min. w trybie wysokojakościowym i 70 m/min. w trybie high-speed, co oznacza – jak podaje Mark Andy – wydajność 4-krotnie wyższą niż w przypadku konwencjonalnych maszyn pracujących off-line.

Kolejną z prezentowanych podczas Open House maszyn będzie Digital Series HD z modułem Distorun. Maszynę tę firma Mark Andy określa jako „True Hybrid” (czyli „w pełni hybrydowa”), z uwagi na połączenie w niej technologii cyfrowej (inkjetowej) z konwencjonalnymi modułami do uszlachetniania i wykańczania wydruków (np. tłoczenia folią, złocenia, sztancowania itd.). Obsługuje ona szerokie spektrum podłoży, w tym etykiety shrink sleeve, o szerokości do 431 mm, a jej konfiguracja może być każdorazowo dopasowana do potrzeb klienta. Urządzenie będzie prezentowane ze specjalnym modułem do uszlachetniania firmy Kurz – Distorun. Rozwiązanie to – jak podaje jego producent – zapewnia nie tylko oszczędności w zakresie ilości folii wykorzystywanej do uszlachetniania, ale może być również zastosowane przy zabezpieczaniu druków, umożliwiając realizację trudnych do podrobienia hologramów.

Trzecia prezentacja będzie uwzględniać maszynę tonerową Digital Pro 3. Urządzenie pracuje z prędkością maksymalną 23,4 m/min., drukuje w trybie CMYK. Wśród dodatkowych opcji jego wyposażenia Mark Andy wymienia m.in. wielofunkcyjny zespół fleksograficzny oraz dwa rodzaje modułów sztancujących: pojedynczy bądź semirotacyjny (z myślą o wykańczaniu etykiet w trybie inline). Wśród mediów, jakie można wykorzystywać w tych maszynach, producent wymienia m.in. folię winylową czy PVC.

Poza maszynami podczas Open House prezentowane będzie także nowe oprogramowanie sMART Link, umożliwiające monitorowanie pracy urządzeń w czasie rzeczywistym, a także zbieranie bieżących informacji produkcyjnych. Można je wdrożyć zarówno w nowo instalowanych, jak też już działających maszynach, zarówno Mark Andy, jak też producentów zewnętrznych. Jak podkreśla firma, jest ono pomocne operatorom w kontekście wprowadzania natychmiastowych korekt w procesie produkcyjnym, zaś osoby nadzorujące produkcję wspiera w podejmowaniu strategicznych decyzji na bazie zebranych danych. Tym samym – jak podkreśla Mark Andy – oprogramowanie sMART Link zwiększa efektywność wykorzystania parku sprzętowego i wpływa na proekologiczność procesu produkcyjnego.

Całość pokazów Mark Andy zakończy krótką prezentacją dotyczącą firmy, innych jej rozwiązań, a także trendów rynkowych, a wydarzenie zakończy otwarta dyskusja z uczestnikami.

„Jest nam niezmiernie miło, że możemy – po dłuższej przerwie – spotkać się z obecnymi i potencjalnymi klientami, zainteresowanymi naszymi nowymi rozwiązaniami w zakresie druku hybrydowego i fleksograficznego. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie technologia hybrydowa i jej możliwości. Chcemy zaprezentować szanse, jakie jej wdrożenie otwiera zarówno przed drukarniami, które od lat zajmują się produkcją etykiet w technologii tradycyjnej, jak też dla tych, które – obserwując rynek – mają w planach dywersyfikację produkcji i poszukują tego typu rozwiązań. Jako producent maszyn wąskowstęgowych oraz urządzeń wykańczających do produkcji etykiet, rozumiemy ten wciąż zmieniający się rynek i obecne na nim trendy. Starając się wspierać w różny sposób działające na nim firmy, oferujemy rozwiązania, które są odpowiedzią na nie, a także chętnie dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie” – mówi Lena Chmielewska-Bontron, European Marketing Manager Mark Andy.

Rejestracji na oba spotkania można dokonać TUTAJ.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.

Drukarnia Etilab z Żor, specjalizująca się w cyfrowej produkcji wysokoprzetworzonych etykiet samoprzylepnych, zwiększyła możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom. W 2021 r. podwojono prędkość pracującej w zakładzie od czterech lat 5-kolorowej suchotonerowej maszyny Xeikon 3030 z kolorem białym, podwyższając ją do modelu 3300, a także zakupiono nową linię wykańczającą DC350 tej samej marki.

Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton poinformował, że otwarto publiczne głosowanie w dwóch europejskich konkursach na zrównoważony projekt opakowania z tektury – European Carton Excellence Award i przeznaczonym dla młodych twórców Pro Carton Young Designer Award. Głos można oddać do 26 sierpnia br. Finał konkursu zaplanowano 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.