Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Śląskie targi ExpoOPAKOWANIA po raz trzeci

Śląskie targi ExpoOPAKOWANIA po raz trzeci

W dniach 20–21 listopada br. na terenie centrum targowo-wystawienniczego Expo Silesia w Sosnowcu odbędzie się druga edycja Targów Opakowań i Technologii Pakowania ExpoOPAKOWANIA. Wystawa jest skierowana do przedstawicieli przedsiębiorstw z niemal wszystkich sektorów przemysłu, w szczególności branż: opakowaniowej, automotive, tworzyw sztucznych, drukarni, introligatorni, logistyki magazynowej, elektrycznej, meblarskiej.

Jak podaja organizatorzy targów, ich celem jest stworzenie miejsca cyklicznych spotkań, prezentacji i dyskusji producentów opakowań oraz dystrybutorów materiałów i urządzeń z zakresu opakowań z ich potencjalnymi odbiorcami – przedstawicielami wybranych gałęzi przemysłu. Jest to wydarzenie całościowo obejmujące rynek opakowań, w ramach którego uczestnicy poznają najnowsze rozwiązania technologiczne oraz produkty i trendy, które stanowią źródło inspiracji i wiedzy na temat dynamicznie rozwijającej się branży. Podczas targów swoją ofertę zaprezentują m.in. producenci opakowań, dystrybutorzy materiałów i urządzeń z zakresu opakowań, producenci i dystrybutorzy systemów i urządzeń ważących oraz dozujących, oprogramowania i akcesoriów, a także firmy świadczące usługi i rozwiązania okołobranżowe.

Głównymi tematami poruszonymi podczas targów będą: zrównoważony przemysł w przemyśle opakowań, biotworzywa i biokompozyty jako alternatywa dla konwencjonalnych tworzyw sztucznych oraz digitalizacja procesów w sektorze opakowań. Wystawie towarzyszyć będą branżowe konferencje. Pierwszego dnia (20 listopada) organizatorzy zapraszają na II Konferencję Naukową z serii „Opakowania dla ludzi i środowiska”, przygotowana przez Katedrę Opakowalnictwa Towarów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Podczas niej poruszana będzie przede wszystkim tematyka społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) i zrównoważonego rozwoju w przemyśle opakowań. Odbędzie się również konferencja Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP (Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ) pt. „Digitalizacja procesów w sektorze opakowań”. Na drugi dzień (21 listopada) Polska Izba Odzysku i Recyklingu Opakowań zaplanowała II Konferencję pt. „Biotworzywa i biokompozyty jako alternatywa dla konwencjonalnych tworzyw sztucznych”.

Równolegle z targami ExpoOPAKOWANIA odbędą się Salon Ważenia i Dozowania WAGexpo oraz Targi Technologii Klejenia ExpoBONDING.

Szczegółowe informacje oraz formularz do bezpłatnej rejestracji na stronie www.exposilesia.pl/expoopakowania. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym tego wydarzenia.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Kanclerz Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga Jacek Kuśmierczyk wystosował list do prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, w którym domaga się w imieniu całego sektora poligraficznego zdecydowanych działań w celu ratowania nie tylko rodzimej poligrafii, ale całej gospodarki. Oto jego treść:

Wprawdzie epidemia zmieniła naszą codzienność i niesie wiele zagrożeń, mimo tego z całych sił staramy się nie oddawać jej pola i bez zmian pracować dla Państwa.
Życie w poligrafii nadal tętni. Choć wdarł się do niego chaos i odwołano wiele wydarzeń, zgodnie z planem wydawniczym tematami przewodnimi kwietniowego wydania „Świata DRUKU” będą: cyfrowy i offsetowy druk dziełowy – rynek książki;
maszyny, urządzenia i materiały do druku na podłożach niechłonnych; inkjet; druk UV;
trendy w e-commerce i ich wpływ na sektor opakowań;
zaawansowane technologie poligraficzne w produkcji opakowań farmaceutycznych i kosmetycznych;
ekologia w poligrafii; zrównoważony rozwój opakowań.
Serdecznie zapraszamy do współtworzenia tego numeru, który będzie dystrybuowany podczas targów PCI Days (o dacie wydarzenia poinformujemy wkrótce na naszej stronie).

Szanowni Państwo,
jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu, w związku z trwającym w Polsce i na świecie stanem epidemii, 9. Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” została przeniesiona na 24–25 września br. Żywimy nadzieję, że do tego czasu powrócimy do normalnego funkcjonowania i zdrowi oraz mocniejsi spotkamy się w „Ranchu Pod Bocianem” w Przypkach.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.