Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / „Speedmaster. Nie do pokonania” w Drukarni Perfekt S.A.

„Speedmaster. Nie do pokonania” w Drukarni Perfekt S.A.

Karina Banasiewicz-Kacperska, dyrektor marketingu w drukarni Perfekt S.A., i Dariusz Stachera, operator maszyny, przy Speedmasterze XL 106-8-P5

Wiosną 2013 roku w drukarni Perfekt S.A. w Warszawie odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania pierwszej w Polsce i jednej z pierwszych w Europie 8-kolorowej offsetowej maszyny drukującej z odwracaniem Heidelberg Speedmaster XL 106 w formacie 75 × 106 cm. Obecnie drukarnia świętuje przekroczenie granicy 80 mln odbitek wykonanych na maszynie – wynik należy do rekordowych w skali świata.

Janusz Banasiewicz, prezes i właściciel drukarni Perfekt S.A. zawsze stawiał na najnowsze rozwiązania, które w sposób istotny zwiększały konkurencyjność i wydajność produkcyjną zakładu. Po roku od momentu rozpoczęcia produkcji na maszynie licznik pokazywał liczbę ok. 55 milionów odbitek. „W tym czasie zrobiliśmy około 5000 narządów na maszynie i wykorzystaliśmy około 30 tys. płyt drukowych” – mówi Karina Banasiewicz-Kacperska, dyrektor marketingu w drukarni Perfekt S.A.
Maszyna znakomicie wpisuje się w globalną kampanię wizerunkową firmy Heidelberg, która promuje wyjątkową produktywność maszyn serii Speedmaster pod hasłem „Speedmaster. Unbeatable” (Speedmaster. Nie do pokonania).
Speedmaster XL 106 w drukarni Perfekt S.A. wyposażony jest w najnowocześniejszy system odwracania Heidelberg Perfecting pozwalający na odwracanie arkuszy nawet przy prędkości drukowania 18 tys. ark./godz. i w system Prinect Inpress Control do spektrofotometrycznego pomiaru zadrukowywanego arkusza inline wraz z automatycznym ustawianiem pasowania. Podobnie jak i inne maszyny w drukarni, posiada sprawdzone rozwiązanie, jakim jest urządzenie Heidelberg CutStar CAN do podawania i cięcia papieru z roli. Taka konfiguracja maszyny drukującej pozwala na wyjątkowo szybką, niezawodną, sprawną i efektywną realizację zleceń. Oznacza to możliwość wykorzystania maszyny do małych i dużych zleceń przy krótkich czasach narządu i małej ilości makulatury.
„Mija już ponad półtora roku od czasu zainstalowania ośmiokolorowego Speedmastera XL 106 w drukarni Perfekt S.A. i największe oczekiwania drukarni co do pracy i obsługi maszyny całkowicie się spełniły – mówi Karina Banasiewicz-Kacperska. – Maszyna pracuje praktycznie non-stop (zazwyczaj na dwie zmiany) z przerwami jedynie na konserwację. Spośród prac, które obsługuje drukarnia, w przypadku maszyny XL 106 staramy się wybierać najmniejsze lub największe nakłady ze względu na jej charakterystykę. Czyli szybki narząd w przypadku niskich nakładów, co skutkuje mniejszą ilością makulatury, oraz duże nakłady ze względu na wysoką prędkość i system Prinect Inpress Control sprawdzający kolorystykę druku inline podczas procesu drukowania. To znaczne ułatwienie w pracy. Wydajność procesu drukowania wzrosła średnio o 15%, głównie dzięki wysokiemu stopniowi automatyzacji i zastosowaniu systemów kontroli. Maszyna daje ogromny komfort pracy. Interaktywnie współpracuje z maszynistą informując go na bieżąco o wielu sprawach istotnych z punktu widzenia raportowania i kontrolowania prac. Ciekawą funkcją jest na przykład to, że maszyna wyręcza operatora, sama przygotowując zawieszki na palety związane ze zleceniem, o czym maszynista nie musi pamiętać”.
Speedmaster XL 106 w drukarni Perfekt S.A. został również objęty specjalnym programem serwisowym Systemservice Silver 24, który uwzględnia m.in. koszty napraw i przeglądów okresowych, wsparcie techniczne oraz zdalną diagnozę maszyny. Tak jak to ma miejsce w przypadku wszystkich maszyn Speedmaster, program serwisowy został zbudowany w oparciu o bogate portfolio modułów programu serwisowego i dobrany optymalnie pod kątem potrzeb drukarni.
Drukarnia Perfekt S.A. jest zadowolona ze swojego wyboru i tego, jak Speedmaster sprawdza się w codziennej eksploatacji. „Maszyna pozwala nam realizować nasze plany produkcyjne bez niespodzianek, a założenia jakościowe i wydajnościowe umożliwiają oferowanie konkurencyjnych cen i warunków dla naszych klientów. Pozwoliła nam również wejść w nowy segment rynku dzięki temu, że realizujemy zlecenia, których dotąd unikaliśmy ze względu na wielkość nakładów” – dodaje Karina Banasiewicz-Kacperska.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).

Niemiecki gigant Koenig & Bauer skorzystał z dobrodziejstw internetu i możliwości transmisji na żywo. W dniach 16–26 czerwca br., czyli w pierwotnym terminie targów drupa, firma zaprosiła do swojego nowego centrum demonstracyjnego w Radebeul na prezentacje nowości ze swojego portfolio. Byliśmy więc świadkami światowej premiery nowej generacji maszyn Rapida, prezentacji najnowszych rozwiązań do zwojowego druku cyfrowego i zadruku tektury falistej, druku opakowaniowego, transakcyjnego, zabezpieczonego, druku na metalu i szkle, systemów workflow oraz cyfrowych usług serwisowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.