Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Spora dawka wiedzy na targach ExpoOPAKOWANIA 2018

Spora dawka wiedzy na targach ExpoOPAKOWANIA 2018

21 i 22 listopada br. w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu odbędzie się kolejna edycja targów ExpoOpakowania. Już teraz organizatorzy zapraszają zwiedzających do strefy konsultacyjno-seminaryjnej, która ma być miejscem pogłębiania fachowej wiedzy w gronie specjalistów.

Wzrost świadomości ekologicznej i konkurencyjności w branży opakowań to sygnały, że nadchodzi czas, aby wykorzystać automatyzację w procesach produkcyjnych. Mniej odpadów, oszczędność surowców i energii niezbędnych do produkcji – wszystko to przekłada się na znaczne obniżenie kosztów oraz, co równie ważne, na ochronę środowiska. Takie działanie pozwala oferować klientom usługi na wysokim poziomie i wydaje się krokiem do… piątej rewolucji przemysłowej.

Jaki wpływ na produkcję ma wdrażanie idei Przemysłu 4.0, w tym głównie automatyzacji i robotyzacji? Czy zakłady produkujące opakowania mogą się już pochwalić sukcesami w tym obszarze? Jak efektywnie wykorzystać automatykę i roboty w zakładzie produkcyjnym? Podczas targów opakowań odpowiedzi na te i inne pytania będą poszukiwać uczestnicy forum „Automatyzacja i robotyzacja – odpowiedź na wyzwania branży opakowań”. Jego organizatorami są Expo Silesia i Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów (PIAP). Dla zainteresowanych PIAP poprowadzi również warsztaty z programowania robotów przemysłowych.

Przedstawiciele Katedry Opakowalnictwa Towarów przy Wydziale Towaroznawstwa i Zarządzania Produktem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – współorganizatorzy panelu dyskusyjnego o relacjach między człowiekiem a opakowaniem – w swoich wystąpieniach skupią się m.in. na nowoczesnych metodach badania opakowań, projektowaniu produktu zintegrowanego oraz zanieczyszczeniach, jakie można znaleźć na puszkach do napojów. Koło Naukowe Opakowalnictwa Towarów UEK poprowadzi natomiast praktyczne warsztaty z marketingowych technik badania opakowań.

Polska Izba Odzysku i Recyklingu Opakowań wraz z partnerami przeprowadzi seminarium zatytułowane „Opakowania i odpady opakowaniowe dzisiaj i jutro” oraz szkolenie „Odpad opakowaniowy to surowiec”.

Miesięcznik „Świat DRUKU” jest jednym z patronów tego wydarzenia. Więcej informacji o targach można znaleźć na stronie www.expoopakowania.pl.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG poinformowała o decyzji wycofania się z przyszłorocznych targów drupa. Głównym powodem jest pandemia Covid-19 i jej skutki – ograniczenia w przemieszczaniu się i gromadzeniu, restrykcje higieniczne oraz niemożność przewidzenia, jak sytuacja epidemiczna będzie wyglądała w przyszłym roku. Jednocześnie koncern informuje, że zamierza skupić się na organizacji Tygodni Innowacji w centrum pokazowym w Wiesloch-Walldorf, co ma związek z coraz krótszym czasem wprowadzania nowości na rynek. Pierwszy cykl prezentacji, które będą dostępne także online, odbędzie się w październiku br.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).
Zapraszamy do współpracy!

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.