Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Stora Enso na targach Pharmapack Europe

Stora Enso na targach Pharmapack Europe

Koncern Stora Enso od wielu lat dostarcza na rynek papiery i kartony opakowaniowe, jak też całe rozwiązania w zakresie pakowania, przeznaczone dla szeroko rozumianej branży farmaceutycznej. Wspólnie z jednostką badawczo-rozwojową Encubator, działającą przy Politechnice Chalmers w Goeteborgu, firma projektuje i wdraża innowacyjne, „inteligetne” opakowania farmaceutyczne. Część oferty Stora Enso w zakresie opakowań na leki można było zobaczyć podczas targów Pharmapack Europe, które odbyły się w Paryżu w dniach 13–14 lutego.

Do kartonów Stora Enso często stosowanych przez firmy farmaceutyczne do pakowania leków należą Tambrite i Performa Bright, cechujące się wysoką wytrzymałością i niezawodnością. Pierwszy z nich to, jak zapewnia producent, najbardziej znany na rynku europejskim karton dedykowany dla tej branży, szczególnie ceniony za swoją jakość, wygląd i wartość dodaną. Charakteryzuje się on wysoką sztywnością i pulchnością, zapewnia dobre efekty wizualne i spisuje się doskonale w zadruku (także w technologii cyfrowej) oraz w dalszych procesach obróbki.
Performa Bright jest z kolei atrakcyjnym wyborem w przypadku produktów, które wymagają gładkiej i jasnej strony spodniej, np. dla leków wydawanych bez recepty czy też środków pielęgnacyjnych. Dzięki zastosowanej przy jego produkcji masie chemotermomechanicznej (CTMP), która składa się na środkową warstwę, karton pozostaje sztywny i pulchny, umożliwiając jednocześnie wysokiej jakości nadruk i zachowując czystość. Wszystkie kartony do opakowań farmaceutycznych wytwarzane przez Stora Enso mogą być wytłaczane (np. przy zastosowaniu alfabetu Braille'a), kodowane technologią laserową bądź inkjetową, a także poddawane licznym procesom wykańczającym i uszlachetniającym.
W zakresie papierów offsetowych, które z powodzeniem można wykorzystać w branży farmaceutycznej, warto wymienić Berga Lite. Charakteryzuje się on wysoką jakością, niską gramaturą, znakomitymi, jak zapewnia Stora Enso, właściwościami w zakresie zadrukowywania i złamywania, dzięki czemu może być stosowany do produkcji ulotek informacyjnych dodawanych do lekarstw. Papier oferuje ponadto wysoką białość, nieprzezroczystość i ponadprzeciętne parametry OCR, pozwalające na zastosowanie bardzo małego fontu na ulotce.
Z uwagi na specyficzne oczekiwania odbiorców z rynku europejskiego, Stora Enso oferuje też usługi magazynowania zwojów z papierem oraz cięcia na arkusze.
W grudniu ub.r. Stora Enso i Encubator podpisały porozumienie o współpracy, na mocy którego skandynawski koncern stał się partnerem jednostki badawczo-rozwojowej, działającej przy Politechnice Chalmers w szwedzkim Goeteborgu. Celem współpracy jest projektowanie i tworzenie innowacyjnych, „inteligentnych” opakowań farmaceutycznych. Pomysłodawcą tego swoistego partnerstwa była Stora Enso, zaś Encubator jest odpowiedzialny za bieżący rozwój biznesu, wspólnie ze Szkołą Przedsiębiorczości Chalmers.
„Współpraca tego rodzaju oznacza dla nas zupełnie nowe podejście do kwestii innowacyjności, wspierając jednocześnie nasz dział opakowań. Stworzenie dedykowanego zespołu ludzkiego oznacza powstanie środowiska, które umożliwi skuteczne wprowadzanie nowych produktów na rynek, a co za tym idzie – dalszy wzrost całej firmy” – powiedział Mats Nordlander, wiceprezes Stora Enso Renewable Packaging.
W ramach realizowanego wspólnie przez Stora Enso i Encubator projektu mają powstać „inteligentne” opakowania, które rozwiążą problem przestrzegania zaleceń dla pacjentów w zakresie przyjmowania leków. Opakowania te mają uprościć komunikację pomiędzy pacjentem i lekarzem, odnotowując, kiedy lek jest pobierany z opakowania. Jeżeli nie zostanie zażyty, pacjent otrzyma – np. za pośrednictwem telefonu komórkowego lub innego urządzenia przenośnego – stosowne przypomnienie. Informacje o sposobie dozowania mogą też by, w razie potrzeby, przekazywane rodzinie pacjenta.
Warto nadmienić, że partner Stora Enso w całym projekcie – Encubator – to inkubator przedsiębiorczości, realizujący nowe pomysły i łączący w swoich działaniach zaawansowaną wiedzę biznesową i realny wzrost firmy. Pomysły, które są tu wprowadzane w życie, pochodzą z reguły od krajowych i międzynarodowych firm reprezentujących różne branże oraz bezpośrednio z ośrodka akademickiego, jakim jest Politechnika Chalmers.

 

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na naszej stronie internetowej jest już dostępne pierwsze tegoroczne wydanie naszego miesięcznika, pełne ciekawych i przydatnych treści – piszemy m.in. o trendach w projektowaniu opakowań oraz w komunikacji wizualnej, jest też o sublimacji, sitodruku, tampondruku i druku zmiennych danych w wielkim formacie, oraz o prognozach dla rynku książki…
Warto też sięgnąć po wersję drukowaną, która trafi do Państwa rąk w przyszłym tygodniu, bo tylko w ten sposób będą Państwo mogli docenić efektowną okładkę, na której wykorzystano złudzenie optyczne polegające na wrażeniu poruszania się uszlachetnionych elementów.
My tymczasem rozpoczęliśmy już prace nad lutowym numerem, w którym skupimy się na tematach z obszaru szeroko pojętego prepressu, przyjrzymy się wszystkim etapom powstawania opakowań, nie zabraknie również słów kilku o korespondencji masowej i finansowaniu branży poligraficznej. Wydanie to przygotowujemy z myślą o wydarzeniach zaplanowanych na II kwartał 2021 r., podczas których będziemy mieli przyjemność dystrybuować dla Państwa nasz magazyn – będą to m.in. targi Film Video Foto (Łódź, 15–17 kwietnia) oraz targi Warsaw Pack (Nadarzyn, 26–28 maja).
Zachęcamy do publikacji reklam lub artykułów promocyjnych, jak również modułów-wpisów reklamowych firmy w zestawieniach tematycznych, które znajdą się w tym numerze – to także możliwość przekazania klientom krótkiej informacji o najnowszej Państwa ofercie! Wśród zestawień znajdą Państwo następujące: Dostawcy rozwiązań i usług dla prepressu, systemy zarządzania produkcją poligraficzną; Dostawcy rozwiązań i usług w zakresie produkcji opakowań i etykiet; Producenci opakowań z tektury falistej i litej; Producenci opakowań giętkich i etykiet.
Zapraszamy!

Firma Ryobi MHI Graphic Technology (RMGT), producent arkuszowych maszyn offsetowych, ma nowego oficjalnego dystrybutora swoich produktów krajach Europy Środkowej – w wyniku porozumienia dotychczasowy główny przedstawiciel RMGT w tym regionie, firma Mueller Martini, przekazała prawa polskiej firmie Derya, która od 2011 r. jest wyłącznym przedstawicielem RMGT na terenie naszego kraju. Umowa obowiązuje od 1 stycznia 2021 r. i dotyczy ośmiu krajów: Czech, Słowacji Węgier, Rumunii, Słowenii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Czarnogóry.

Jak podaje Związek Polskiego Leasingu, z badania Komisji Europejskiej (SAFE 2020) wynika, że leasing pozostaje najbardziej istotnym źródłem finansowania dla polskich firm z sektora MŚP. Drugim najczęściej wskazywanym instrumentem jest linia kredytowa, a trzecim – dotacje. Wśród najważniejszych problemów, z jakimi zmagają się przedsiębiorcy, wymieniane są kwestie kadrowe, regulacyjne i inne problemy – w tym problemy związane ze skutkami pandemii COVID-19.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.