Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Stora Enso restrukturyzuje jednostki biznesowe

Stora Enso restrukturyzuje jednostki biznesowe

Kierownictwo koncernu Stora Enso podjęło decyzję o reorganizacji funkcjonujących w jego ramach jednostek biznesowych oraz segmentów raportowania. W efekcie działające dotychczas osobno segmenty papierów gazetowych i książkowych, magazynowych oraz graficznych zostały połączone w ramach tej samej jednostki biznesowej i jednego segmentu raportowania o nazwie Printing and Reading.

W rezultacie w ramach firmy będą funkcjonować cztery jednostki biznesowe i segmenty raportowania: Biomaterials, kierowana przez wiceprezesa Juana Bueno; Printing and Reading, kierowana przez Juhę Vanhainena; Renewable Packaging, na której czele stanął Mats Nordlander; oraz Building and Living, kierowana przez Hannu Kasurinena. Segmenty tektury i opakowań przemysłowych stworzyły jednostkę biznesową Renewable Packaging i dedykowany jej segment raportowania. W ramach koncernu powstała też nowa jednostka biznesowa, i segment raportowania zarazem, pod nazwą Biomaterials. Będzie ona obejmować prowadzone przez Stora Enso (także w ramach spółek joint-venture) działania w zakresie produkcji celulozy i plantacji drzew. Zmianie uległa jednocześnie nazwa jednostki biznesowej Wood Products, obecnie brzmi ona Building and Living.
Powyższe zmiany, także w zakresie kompetencji poszczególnych osób, weszły w życie 17 stycznia br.
„Przeorganizowujemy nasze jednostki biznesowe w oparciu o różne rynki działania i strukturę obsługiwanych przez nie klientów. Naszym celem jest zwiększenie konkurencyjności całej organizacji, elastyczności i sprawności jej działań oraz uproszczenie kwestii księgowych. Zależało nam również na minimalizacji wewnętrznych zależności istniejących między poszczególnymi jednostkami biznesowymi. Wszystko po to, by zyskać pewność, iż posiadamy odpowiedni potencjał i elastyczność do wykorzystania szans, jakie daje zmieniająca się gospodarka światowa” – powiedział Jouko Karvinen, CEO koncernu Stora Enso.
Pierwszy raport finansowy, uwzględniający nową strukturę firmy, zostanie opublikowany 24 kwietnia br. i będzie obejmował wyniki Stora Enso za pierwszy kwartał 2012 r. Z kolei 22 marca nowa struktura koncernu znajdzie po raz pierwszy odzwierciedlenie w wynikach finansowych spółki, publikowanych na rynkach kapitałowych, na których skandynawski koncern jest obecny.
Poczynając od wyników za czwarty kwartał 2011, koncern Stora Enso zmieni też zasady formułowania prognoz krótko- i średniookresowych dotyczących poszczególnych rynków. Zamiast podawania przewidywanych cen i popytu na poszczególne produkty, prognozy będą uwzględniać przewidywaną sprzedaż i zysk operacyjny EBIT w nadchodzącym kwartale. Wszystko po to, by przekazywać rynkom kapitałowym bardziej przejrzystą informację o kondycji spółki.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.

Drukarnia Etilab z Żor, specjalizująca się w cyfrowej produkcji wysokoprzetworzonych etykiet samoprzylepnych, zwiększyła możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom. W 2021 r. podwojono prędkość pracującej w zakładzie od czterech lat 5-kolorowej suchotonerowej maszyny Xeikon 3030 z kolorem białym, podwyższając ją do modelu 3300, a także zakupiono nową linię wykańczającą DC350 tej samej marki.

Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton poinformował, że otwarto publiczne głosowanie w dwóch europejskich konkursach na zrównoważony projekt opakowania z tektury – European Carton Excellence Award i przeznaczonym dla młodych twórców Pro Carton Young Designer Award. Głos można oddać do 26 sierpnia br. Finał konkursu zaplanowano 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.