Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Stora Enso w rankingu CDLI

Stora Enso w rankingu CDLI

Carbon Disclosure Project (CDP) – międzynarodowa organizacja non profit promująca działania zgodne z polityką zrównoważonego rozwoju – uznała Stora Enso za lidera na rynku skandynawskim w zakresie realizowanych przez firmę działań zapobiegających zmianom klimatycznym. W najnowszej edycji stworzonego przez CDP rankingu Nordic Climate Disclosure Leadership Index (CDLI) firma uzyskała 99 punktów na 100 możliwych. Tak wysoka ocena to przede wszystkim efekt transparentności przekazywanych opinii publicznej informacji na temat proekologicznych działań podejmowanych przez Stora Enso.

„Z uwagi na fakt, że nasza działalność biznesowa bazuje na surowcach odnawialnych, znajdujemy się w unikalnej i komfortowej sytuacji, gdy zewnętrzne instytucje dokonują pomiarów ilości dwutlenku węgla, emitowanego przez nasze zakłady produkcyjne – mówi Noel Morrin, wiceprezes Stora Enso ds. globalnej odpowiedzialności. – Walka z globalnym ociepleniem jest dla nas priorytetem, zaś zaangażowanie w transparentność prowadzonych działań pozwala nam podejmować właściwe decyzje, stymulujące dalsze zmiany”.
Aby znaleźć się w rankingu, każda z aplikujących firm musi poddać się niezależnej ocenie realizowanych przez siebie działań zapobiegających zmianom klimatycznym. Dokonują jej przedstawiciele CDP. Paul Dickinson, założyciel i prezes tej organizacji tłumaczy: „Biorąc pod uwagę paryskie negocjacje na temat sposobów przeciwdziałania zmianom klimatycznym oraz trendy zmierzające do zredukowania ilości emitowanego do atmosfery dwutlenku węgla, wiarygodna informacja o podejmowanych przez firmy wysiłkach w tym zakresie staje się coraz bardziej cenna. Tym większe gratulacje należą się wszystkim przedsiębiorstwom, które uzyskały wysokie noty w opracowanym przez nas rankingu Climate Disclosure Leadership Index”.
Na prośbę 822 inwestorów, reprezentujących aktywa o wartości 86 bilionów euro, tysiące firm dostarcza do CDP aktualne informacje, dotyczące podejmowanych działań zapobiegających zmianom klimatycznym. Uzyskanie najwyższej punktacji w rankingu CDLI to dla inwestora bądź akcjonariusza sygnał, że dane przedsiębiorstwo jest właściwie przygotowane do szybkiego reagowania na oczekiwania rynkowe, jak również na zmieniające się regulacje, dotyczące akceptowalnych poziomów emisji dwutlenku węgla.

Fot. dan, FreeDigitalPhotos.net

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Oferująca usługi druku na różnych podłożach, w tym drewnie i tworzywie, firma Verhoef z Veldhoven (południe Królestwa Niderlandów) dwa lata temu zainstalowała maszynę Fujifilm Acuity B1 z opcją białego tuszu. Celem inwestycji było obniżenie kosztów produkcji oraz zwiększenie jej jakości i tempa.

Rusza czwarta edycja Polish Graphic Design Awards – największego konkursu poświęconego komunikacji wizualnej i projektowaniu graficznemu w Polsce. W rywalizacji, której patronuje „Świat DRUKU”, mogą wziąć udział projekty zrealizowane, wdrożone lub upublicznione między 1 stycznia a 31 grudnia 2020 r., reprezentujące wszystkie istniejące dziedziny designu wizualnego (np. plakaty, kroje pism, ilustracje, wydawnictwa, magazyny i gazety, infografiki, wayfinding, opakowania, motion graphics, digital media, a także projektowanie eksperymentalne i studenckie). Ostateczny termin zgłoszeń upływa 1 maja 2021 r. (do 1 marca obowiązuje cennik promocyjny). Finał konkursu zaplanowano na czerwiec br.

Firma Gallus w dniach 3 i 4 marca br. organizuje wirtualne wydarzenie o nazwie Gallus High Performance Day. Celem dni otwartych jest prezentacja portfolio cyfrowych i konwencjonalnych systemów do druku etykiet – Gallus Labelfire, Gallus Labelmaster oraz Gallus RCS 430.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.