Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Stora Enso wprowadza udoskonaloną wersję kartonu CKB

Stora Enso wprowadza udoskonaloną wersję kartonu CKB

Koncern Stora Enso wprowadza na rynek nową wersję kartonu opakowaniowego CKB. Produkowany w zakładach w szwedzkim Skoghall i wzbogacony o nową, polietylenową powłokę wykonaną z surowców odnawialnych, karton CKB stanowi kolejne potwierdzenie zaangażowania skandynawskiego producenta w działania zgodne z polityką zrównoważonego rozwoju.

Prace badawczo-rozwojowe i wprowadzenie na rynek kartonu opakowaniowego z biopowłoką były możliwe dzięki ścisłej współpracy Stora Enso ze szwedzką firmą Trioplast/Ekmans. Pierwszym produktem – dostępnym na rynku w opakowaniach zabezpieczonych nowym laminatem – będą przetwory rybne, wytwarzane przez norweską firmą Domstein ASA w jej fabryce w Kungshamm (Szwecja).
Domstein ASA w swojej działalności szczególną uwagę zwraca na kwestie proekologiczne. Jedna z zasad prowadzonej przez nią polityki środowiskowej głosi: „Nasze działania muszą mieć łagodny wpływ na otoczenie i spełniać wysokie standardy środowiskowe”. We wszystkich podejmowanych inicjatywach firma stara się zagwarantować, że zarówno jej działalność, jak też działalność prowadzona przez przedsiębiorstwa z nią współpracujące, jest zgodna z zasadami polityki zrównoważonego rozwoju. Rynkową premierę odnawialnych opakowań dla wytwarzanych przez Domstein ASA przetworów rybnych zaplanowano na początek 2013 roku.
„W firmie Domstein jest dla nas niezwykle ważne, by wciąż poszukiwać sposobów na pomaganie naszym klientom w dokonywaniu wyborów, które będą miały pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Postrzegamy zarówno produkt jak i jego opakowanie jako jeden element i staramy się znaleźć nowe rozwiązania w odniesieniu do całości” – mówi Ulrica Wahlund, menedżer sprzedaży firmy Domstein na rynku szwedzkim.
Polietylen to najczęściej stosowany w skali globalnej rodzaj plastiku, powszechnie wykorzystywany jako powłoka ochronna (np. przed wilgocią) w kartonach opakowaniowych. Polietylen typu bio, bazujący na surowcach odnawialnych i znajdujący zastosowanie w kartonie CKB, jest produkowany – jako surowiec – z trzciny cukrowej, w Brazylii. Oferuje on dokładnie takie same parametry jak tradycyjny polietylen, oparty na surowcach kopalnych, co sprawia, że może być wykorzystywany do wielu różnych zastosowań.
„Wprowadzenie do naszego portfolio dodatkowej warstwy ochronnej, bazującej na surowcach odnawialnych, jest zbieżne z naszą misją. Zakłada ona oferowanie klientom innowacyjnych materiałów opakowaniowych, zgodnych z polityką zrównoważonego rozwoju. Widzimy wzmożone zainteresowanie rynku jeśli chodzi o proekologiczne powłoki ochronne, zaś zaletą naszego nowego rozwiązania – opartego na biosurowcach polietylenu – jest fakt, że posiada on identyczne cechy jak polietylen, bazujący na surowcach kopalnych. Klient nie zauważy w związku z tym żadnej różnicy w jakości, a laminat wykorzystany w opakowaniu będzie można jak zwykle poddać recyklingowi” – komentuje Fredrik Werner, menedżer ds. wsparcia rynkowego i produktowego w zakładach produkcyjnych Stora Enso w Skoghall.
Partner Stora Enso w tym przedsięwzięciu – Trioplast – to czołowy europejski producent folii polietylenowej, zatrudniający niemal 1450 osób w dziewięciu krajach. „Dla naszego dostawcy, którym jest firma Braskem, Trioplast pozostaje niezawodnym partnerem o olbrzymiej wiedzy i możliwościach w zakresie sprzedaży bazujących na biosurowcach produktach polietylenowych, wykorzystywanych do wymagających zastosowań. W dłuższej perspektywie, jest w pełni zasadne przyjęcie założenia produkcji polietylenu, przy zastosowaniu surowców naturalnych rosnących w lasach Skandynawii. Tymczasem Trioplast rozpoczyna wprowadzanie na rynek wyrobów wytwarzanych w zupełnie innym miejscu i oferowanych pod marką Triogreen. Nasza współpraca ze Stora Enso pozwala na wprowadzanie Triogreen w połączeniu z bazującymi na drewnie kartonami opakowaniowymi, a tym samym rozszerzenie dostępności rynkowej opartego na biosurowcach polietylenu” – objaśnia Pär Wik, menedżer ds. marketingu w firmie Trioplast/Ekmans.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.