Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Strategiczne porozumienie firm Kodak i Bobst

Strategiczne porozumienie firm Kodak i Bobst

Fot.: http://italiapublishers.sunnycom.it

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na nowe rozwiązania dla branży opakowaniowej, uwzględniające zadrukowywanie i przetwarzanie podłoży giętkich, kartonowych oraz tekturowych, firmy Kodak i Bobst podpisały porozumienie o strategicznej współpracy. Na jego podstawie rozwiązania Kodak do druku cyfrowego zostaną zintegrowane z szerokim portfolio maszyn Bobst przeznaczonych do produkcji opakowań. Jak wynika z zapowiedzi drugiej z firm, już wkrótce na rynek trafią pierwsze urządzenia marki Bobst wykorzystujące innowacyjną technologię Kodaka.

„Elastyczność, czas dotarcia na rynek i redukcja całkowitych kosztów eksploatacyjnych stają się coraz bardziej istotne w codziennej działalności naszych klientów. Aby rozszerzyć możliwości naszego sprzętu do produkcji opakowań, postanowiliśmy połączyć siły z firmą Kodak, która jest znaczącym graczem w dziedzinie druku cyfrowego – mówi Pascal Bobst, CEO firmy Bobst. – Nasze przedsiębiorstwa pracują wspólnie nad innowacyjnymi rozwiązaniami przemysłowymi, które pozwolą wielu klientom rozszerzyć portfolio usług i rozwijać biznes. Z niecierpliwością czekamy na zakończenie fazy badawczo-rozwojowej, by móc przeprowadzić wszechstronne testy nowych urządzeń, a następne – pokazać je światu”.
„W branży opakowań firma Bobst jest postrzegana jako dostawca wysokiej jakości rozwiązań, przewidujący i spełniający zmieniające się wciąż oczekiwania klientów z tego segmentu rynkowego – dodaje Antonio M. Perez, prezes i CEO firmy Kodak. – Jej zaangażowanie przy wprowadzaniu na rynek innowacyjnych produktów i baza lojalnych użytkowników, a z drugiej strony – nasza szeroka oferta zaawansowanych rozwiązań, takich jak technologia druku cyfrowego Kodak Stream Inkjet, dają kombinację, która – jak wierzymy – będzie stymulować wzrost i dalszy rozwój zarówno firmy Bobst, jak i całej branży opakowań. Świeżo zawarte porozumienie jest najlepszym dowodem na strategię firmy Kodak w odniesieniu do całego rynku: udoskonalanie technologii poprzez ścisłą współpracę i rozwijanie nowych produktów z korzyścią dla naszych klientów, partnerów oraz nas samych”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).

Niemiecki gigant Koenig & Bauer skorzystał z dobrodziejstw internetu i możliwości transmisji na żywo. W dniach 16–26 czerwca br., czyli w pierwotnym terminie targów drupa, firma zaprosiła do swojego nowego centrum demonstracyjnego w Radebeul na prezentacje nowości ze swojego portfolio. Byliśmy więc świadkami światowej premiery nowej generacji maszyn Rapida, prezentacji najnowszych rozwiązań do zwojowego druku cyfrowego i zadruku tektury falistej, druku opakowaniowego, transakcyjnego, zabezpieczonego, druku na metalu i szkle, systemów workflow oraz cyfrowych usług serwisowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.