Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Studenci PW wzięli udział w webinarium firmy Mark Andy

Studenci PW wzięli udział w webinarium firmy Mark Andy

Spotkania firmy Mark Andy ze studentami uczelni wyższych kształcących kadry poligraficzne stały się już tradycją. Z uwagi na okres obostrzeń związanych z panującą epidemią, w tym roku odbyło się ono w sposób zdalny. 3 czerwca studenci drugiego roku Zakładu Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej mieli okazję wziąć udział w webinarium, podczas którego zaprezentowana została firma Mark Andy, jej portfolio sprzętowe oraz działania rynkowe.

W drugiej części spotkania zademonstrowane zostały dwie maszyny zainstalowane w jej warszawskim centrum demonstracyjnym – Digital Series HD i Digital Pro 3. Na zakończenie studenci mieli możliwość zadawania pytań prowadzącym prezentację – Lenie Chmielewskiej-Bontron, kierującej działem marketingu Mark Andy Europe i Łukaszowi Kaczyńskiemu – Mark Andy Demo Room Managerowi.

Lena Chmielewska-Bontron zaczęła webinarium od zaprezentowania grupy Mark Andy, która obejmuje także takie marki jak Rotoflex, Presstek czy Kluge, zatrudniając na całym świecie ponad 500 osób. Podkreśliła przy tym jej stale rosnącą bazę maszyn fleksograficznych i cyfrowych dostarczonych do klientów, która w skali globalnej przekroczyła liczbę 8,5 tys. Następnie przedstawiła portfolio sprzętowe Mark Andy, obejmujące obecnie: w zakresie rozwiązań fleksograficznych – rodziny Performance Series i nową – Evolution Series, zaś cyfrowych/hybrydowych – Digital Series HD (bazującą na technice inkjet UV) oraz Digital Pro3 (gdzie zastosowana została technika tonerowa). Podkreślała przy tym kompleksowe i partnerskie podejście, jakie we współpracy z klientami stosuje firma Mark Andy: „Wraz z maszyną sprzedajemy nasz know-how, wiedzę technologiczną i znajomość rynku. Dzięki temu jesteśmy postrzegani nie tylko jako dostawca sprzętu, ale przede wszystkim partner i doradca sugerujący rozwiązanie najlepsze z punktu widzenia klienta. Naszą przewagą jest m.in. posiadanie w portfolio różnych rozwiązań: konwencjonalnych, cyfrowych i hybrydowych, uwzględniających obie technologie”.
Lena Chmielewska-Bontron wspomniała o centrum pokazowym Mark Andy w Warszawie (skąd prowadzone było webinarium), przeznaczone dla jej europejskich klientów jako miejsce prezentacji maszyn, testów oraz spotkań handlowych. Zainstalowane tu maszyny – Digital Series HD i Digital Pro 3 – zostały zaprezentowane podczas webinarium. Prowadzący pokaz Łukasz Kaczyński oraz inżynier druku Grzegorz Rostkowski opowiedzieli o poszczególnych elementach wyposażenia każdego z urządzeń i realizowanym w nich procesie produkcji etykiet. Zademonstrowane zostały również różne przykłady wykonywanych w nich aplikacji.
Spotkanie zakończyło się sesją dyskusyjną, podczas której studenci pytali o różne kwestie, także techniczne, dotyczące zaprezentowanych maszyn. Mówi Lena Chmielewska-Bontron: „Cieszymy się z dużej frekwencji pierwszego w naszej historii internetowego spotkania ze studentami Politechniki Warszawskiej. Mamy nadzieję, że przekazana podczas niego skondensowana dawka wiedzy będzie dla nich przydatna, podobnie jak możliwość wzięcia udziału w zdalnej prezentacji naszego sprzętu. Tym samym podtrzymaliśmy doroczną tradycję imprez, dedykowanych adeptom polskiej sztuki poligraficznej. Mamy jednocześnie nadzieję, że kolejne odbędzie się już bez przeszkód w naszej siedzibie, do której będziemy mogli zaprosić wszystkich zainteresowanych technologią Mark Andy i naszą ofertą dla rynku etykiet i opakowań”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na naszej stronie internetowej jest już dostępne pierwsze tegoroczne wydanie naszego miesięcznika, pełne ciekawych i przydatnych treści – piszemy m.in. o trendach w projektowaniu opakowań oraz w komunikacji wizualnej, jest też o sublimacji, sitodruku, tampondruku i druku zmiennych danych w wielkim formacie, oraz o prognozach dla rynku książki…
Warto też sięgnąć po wersję drukowaną, która trafi do Państwa rąk w przyszłym tygodniu, bo tylko w ten sposób będą Państwo mogli docenić efektowną okładkę, na której wykorzystano złudzenie optyczne polegające na wrażeniu poruszania się uszlachetnionych elementów.
My tymczasem rozpoczęliśmy już prace nad lutowym numerem, w którym skupimy się na tematach z obszaru szeroko pojętego prepressu, przyjrzymy się wszystkim etapom powstawania opakowań, nie zabraknie również słów kilku o korespondencji masowej i finansowaniu branży poligraficznej. Wydanie to przygotowujemy z myślą o wydarzeniach zaplanowanych na II kwartał 2021 r., podczas których będziemy mieli przyjemność dystrybuować dla Państwa nasz magazyn – będą to m.in. targi Film Video Foto (Łódź, 15–17 kwietnia) oraz targi Warsaw Pack (Nadarzyn, 26–28 maja).
Zachęcamy do publikacji reklam lub artykułów promocyjnych, jak również modułów-wpisów reklamowych firmy w zestawieniach tematycznych, które znajdą się w tym numerze – to także możliwość przekazania klientom krótkiej informacji o najnowszej Państwa ofercie! Wśród zestawień znajdą Państwo następujące: Dostawcy rozwiązań i usług dla prepressu, systemy zarządzania produkcją poligraficzną; Dostawcy rozwiązań i usług w zakresie produkcji opakowań i etykiet; Producenci opakowań z tektury falistej i litej; Producenci opakowań giętkich i etykiet.
Zapraszamy!

Firma Ryobi MHI Graphic Technology (RMGT), producent arkuszowych maszyn offsetowych, ma nowego oficjalnego dystrybutora swoich produktów krajach Europy Środkowej – w wyniku porozumienia dotychczasowy główny przedstawiciel RMGT w tym regionie, firma Mueller Martini, przekazała prawa polskiej firmie Derya, która od 2011 r. jest wyłącznym przedstawicielem RMGT na terenie naszego kraju. Umowa obowiązuje od 1 stycznia 2021 r. i dotyczy ośmiu krajów: Czech, Słowacji Węgier, Rumunii, Słowenii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Czarnogóry.

Jak podaje Związek Polskiego Leasingu, z badania Komisji Europejskiej (SAFE 2020) wynika, że leasing pozostaje najbardziej istotnym źródłem finansowania dla polskich firm z sektora MŚP. Drugim najczęściej wskazywanym instrumentem jest linia kredytowa, a trzecim – dotacje. Wśród najważniejszych problemów, z jakimi zmagają się przedsiębiorcy, wymieniane są kwestie kadrowe, regulacyjne i inne problemy – w tym problemy związane ze skutkami pandemii COVID-19.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.