Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Studenci z Polski z wizytą w Koenig & Bauer

Studenci z Polski z wizytą w Koenig & Bauer

Tradycją stały się już organizowane i sponsorowane przez KBA CEE wyjazdy studentów polskich uczelni poligraficznych do zakładów produkcyjnych Koenig & Bauer w Radebeul. Wzbogacone są one o wizyty u klientów będących użytkownikami maszyn Rapida. W tym roku wzięła w nich udział 30-osobowa grupa, reprezentująca Zakład Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej oraz Instytut Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej.

Poza wizytą w Radebeul mieli oni okazję zwiedzić dwie drukarnie bazujące na technologii Koenig & Bauer: polską – Universal Display Solutions i niemiecką – Unitedprint. Organizatorzy, których reprezentowali Paweł Krasowski – Product & Marketing Manager i Grzegorz Szymczykowski – dyrektor ds. sprzedaży i serwisu w firmie KBA CEE, zadbali też o dodatkowe atrakcje: zwiedzanie Drezna oraz browaru w Miśni.

Wyjazd rozpoczął się 9 października od wizyty w zakładzie produkcyjnym firmy Universal Display Solutions (UDS), będącej użytkownikiem dwóch wielkoformatowych maszyn arkuszowych KBA Rapida. Drukarnia ta specjalizuje się w produkcji wysokoprzetworzonych produktów na bazie kartonu i tektury i jest jednym z polskich liderów w zakresie materiałów POS. Studenci, oprowadzani przez Piotra Bielawskiego – dyrektora operacyjnego w tym zakładzie, mieli okazję zapoznać się z pełnym ciągiem technologicznym: od prepressu, poprzez dział przygotowania surowca (w tym jego cięcie na arkusze), halę produkcyjną (wyposażoną m.in. w maszyny KBA Rapida 164-6+L ALV2 i KBA Rapida 162a-5+L ALV2), introligatornię, na dziale logistyki skończywszy.

Następnego dnia grupa zwiedziła zakłady Koenig & Bauer w Radebeul, gdzie produkowane są arkuszowe maszyny offsetowe z rodziny Rapida. Studenci obejrzeli halę montażową, dział logistyki i centrum szkoleniowe; wysłuchali też dwóch prezentacji technologicznych, przygotowanych przez Joerga Henkla – Senior Sales Managera w dziale arkuszowym Koenig & Bauer oraz Wolfganga Leya – menedżera centrum pokazowego. Objęły one m.in. prezentację firmy Koenig & Bauer (obchodzącej w tym roku 200-lecie istnienia), przegląd jej portfolio (ze szczególnym uwzględnieniem arkuszowych maszyn offsetowych) oraz omówienie zaawansowanych rozwiązań technologicznych, znajdujących zastosowanie w maszynach produkowanych w Radebeul.

Kolejnym punktem programu była wizyta w drukarni internetowej Unitedprint z Radebeul, której park sprzętowy bazuje na technologii Koenig & Bauer. Z myślą o polskiej grupie przygotowano pokaz druku na pełnoformatowej maszynie Rapida 106-7+L ALV3, wyposażonej w technologię suszenia LED UV. Drukowano trzy różne zlecenia na trzech różnych podłożach. W każdym przypadku utrwalanie odbywało się z udziałem promienników LED UV, przy jednym ze zleceń znalazł też zastosowanie lakier UV, dzięki czemu uzyskano tzw. efekt drip-off. Studenci byli pod wrażeniem elastyczności i automatyzacji prezentowanej maszyny oraz bardzo krótkich czasów jej przezbrajania, co pozwoliło na sprawne wykonanie trzech niskonakładowych prac.

Zwieńczeniem tegorocznego wyjazdu była wycieczka do browaru w Miśni, gdzie jego uczestnicy wzięli udział we wspólnej kolacji. Dzień wcześniej mieli natomiast okazję zwiedzić Drezno, w którego sąsiedztwie znajduje się Radebeul.

Mówi Jan Korenc, prezes KBA CEE: „Cieszymy się, że po raz kolejny mieliśmy okazję gościć kilkudziesięcioosobową grupę polskich studentów w naszym zakładzie produkcyjnym. To dla nich znakomita okazja, by poznać najnowsze rozwiązania technologiczne, także w praktyce – podczas wizytowania klientów Koenig & Bauer. Mamy nadzieję, że ta dawka wiedzy będzie dla nich przydatna, również w kontekście ich planów zawodowych”.

Marta Gajadhur – opiekun grupy ze strony Zakładu Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej, dodaje: „Tego typu projekty edukacyjne umożliwiają naszym studentom wzbogacenie ich wiedzy o aspekty praktyczne. Jest to zarazem inicjatywa wpływająca na uatrakcyjnienie procesu nauczania, a także integrację środowiska studenckiego. Również i w tym roku w wyjeździe wzięli bowiem udział studenci z Łodzi. Wspólnie gorąco dziękujemy firmie KBA CEE za jego profesjonalne przygotowanie”.

PAI

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.