Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Studenci z Polski z wizytą w Koenig & Bauer
Magdalena Korczyńska
24.10.2017 22:24
Tradycją stały się już organizowane i sponsorowane przez KBA CEE wyjazdy studentów polskich uczelni poligraficznych do zakładów produkcyjnych Koenig & Bauer w Radebeul. Wzbogacone są one o wizyty u klientów będących użytkownikami maszyn Rapida. W tym roku wzięła w nich udział 30-osobowa grupa, reprezentująca Zakład Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej oraz Instytut Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej.
Poza wizytą w Radebeul mieli oni okazję zwiedzić dwie drukarnie bazujące na technologii Koenig & Bauer: polską – Universal Display Solutions i niemiecką – Unitedprint. Organizatorzy, których reprezentowali Paweł Krasowski – Product & Marketing Manager i Grzegorz Szymczykowski – dyrektor ds. sprzedaży i serwisu w firmie KBA CEE, zadbali też o dodatkowe atrakcje: zwiedzanie Drezna oraz browaru w Miśni.
Wyjazd rozpoczął się 9 października od wizyty w zakładzie produkcyjnym firmy Universal Display Solutions (UDS), będącej użytkownikiem dwóch wielkoformatowych maszyn arkuszowych KBA Rapida. Drukarnia ta specjalizuje się w produkcji wysokoprzetworzonych produktów na bazie kartonu i tektury i jest jednym z polskich liderów w zakresie materiałów POS. Studenci, oprowadzani przez Piotra Bielawskiego – dyrektora operacyjnego w tym zakładzie, mieli okazję zapoznać się z pełnym ciągiem technologicznym: od prepressu, poprzez dział przygotowania surowca (w tym jego cięcie na arkusze), halę produkcyjną (wyposażoną m.in. w maszyny KBA Rapida 164-6+L ALV2 i KBA Rapida 162a-5+L ALV2), introligatornię, na dziale logistyki skończywszy.
Następnego dnia grupa zwiedziła zakłady Koenig & Bauer w Radebeul, gdzie produkowane są arkuszowe maszyny offsetowe z rodziny Rapida. Studenci obejrzeli halę montażową, dział logistyki i centrum szkoleniowe; wysłuchali też dwóch prezentacji technologicznych, przygotowanych przez Joerga Henkla – Senior Sales Managera w dziale arkuszowym Koenig & Bauer oraz Wolfganga Leya – menedżera centrum pokazowego. Objęły one m.in. prezentację firmy Koenig & Bauer (obchodzącej w tym roku 200-lecie istnienia), przegląd jej portfolio (ze szczególnym uwzględnieniem arkuszowych maszyn offsetowych) oraz omówienie zaawansowanych rozwiązań technologicznych, znajdujących zastosowanie w maszynach produkowanych w Radebeul.
Kolejnym punktem programu była wizyta w drukarni internetowej Unitedprint z Radebeul, której park sprzętowy bazuje na technologii Koenig & Bauer. Z myślą o polskiej grupie przygotowano pokaz druku na pełnoformatowej maszynie Rapida 106-7+L ALV3, wyposażonej w technologię suszenia LED UV. Drukowano trzy różne zlecenia na trzech różnych podłożach. W każdym przypadku utrwalanie odbywało się z udziałem promienników LED UV, przy jednym ze zleceń znalazł też zastosowanie lakier UV, dzięki czemu uzyskano tzw. efekt drip-off. Studenci byli pod wrażeniem elastyczności i automatyzacji prezentowanej maszyny oraz bardzo krótkich czasów jej przezbrajania, co pozwoliło na sprawne wykonanie trzech niskonakładowych prac.
Zwieńczeniem tegorocznego wyjazdu była wycieczka do browaru w Miśni, gdzie jego uczestnicy wzięli udział we wspólnej kolacji. Dzień wcześniej mieli natomiast okazję zwiedzić Drezno, w którego sąsiedztwie znajduje się Radebeul.
Mówi Jan Korenc, prezes KBA CEE: „Cieszymy się, że po raz kolejny mieliśmy okazję gościć kilkudziesięcioosobową grupę polskich studentów w naszym zakładzie produkcyjnym. To dla nich znakomita okazja, by poznać najnowsze rozwiązania technologiczne, także w praktyce – podczas wizytowania klientów Koenig & Bauer. Mamy nadzieję, że ta dawka wiedzy będzie dla nich przydatna, również w kontekście ich planów zawodowych”.
Marta Gajadhur – opiekun grupy ze strony Zakładu Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej, dodaje: „Tego typu projekty edukacyjne umożliwiają naszym studentom wzbogacenie ich wiedzy o aspekty praktyczne. Jest to zarazem inicjatywa wpływająca na uatrakcyjnienie procesu nauczania, a także integrację środowiska studenckiego. Również i w tym roku w wyjeździe wzięli bowiem udział studenci z Łodzi. Wspólnie gorąco dziękujemy firmie KBA CEE za jego profesjonalne przygotowanie”.
PAI
Dziękujemy za ocenę!
Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!
Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!
Organizator Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw poinformował, że ze względu na obecną sytuację epidemiczną wydarzenie nie odbędzie się w pierwszej połowie roku 2021. W komunikacie czytamy, że aktualnie prowadzone są rozmowy o możliwości zorganizowania specjalnej edycji targów w drugiej połowie roku. O szczegółach dowiemy się najpóźniej do końca kwietnia.
Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, zaprasza na Pierwszą Konferencję Online W Wielkim Formacie, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy, która odbędzie się 28 kwietnia 2021 r. w godz. 10–15 na platformie Click Meeting. Partnerami konferencji są firmy Atrium Centrum Ploterowe, Epson Europe oraz SCORPIO, zaś patronat branżowy nad wydarzeniem objęły: COBRPP, PIAP, PSSiDC, FestiwalDruku.pl, RemaDays, „Świat DRUKU”, Signs.pl.
Skutkiem epidemii COVID-19 było zamrożenie wielu branż, które do tej pory wykorzystywały wielkoformatowe grafiki reklamowe, oznakowania, upominki reklamowe. Wiele z nich nie wznowiło dotąd działalności, inne funkcjonują w ograniczonym zakresie. Niemniej ten czas zawieszenia uwolnił pokłady kreatywności i zmusił drukarnie wielkoformatowe do wytyczania nowych ścieżek eksploracji rynku i poszukiwania nisz, które z powodzeniem można zagospodarować. Żeby jednak zająć swoją niszę, trzeba nieraz wyjść poza schematy i podjąć odważną decyzję o zmianie lub dywersyfikacji działalności, powiększeniu parku maszynowego, a tym samym oferowanego asortymentu. Warto zatem zobaczyć, co rynek ma w tym zakresie do zaoferowania. Niestety obecnie nie możemy spotkać się na targach i konferencjach, gdzie moglibyśmy podziwiać możliwości maszyn i aplikacje drukowane na żywo. Pandemia wciąż nie sprzyja widzeniu się face to face, dlatego tym razem proponujemy spędzenie wspólnego czasu w przestrzeni wirtualnej.
Co dla Państwa przygotowaliśmy?
Papiery graficzne do druku cyfrowego (m.in. serie BergaJet i SuperiorJet); udoskonalone oprogramowanie do zdalnego akceptowania zleceń – Softproofing oraz Web Monitoring – rozwiązanie umożliwiające kontrolę wstęgi papieru w maszynie heatsetowej – to jedne z najważniejszych produktów z oferty Stora Enso, jakie firma będzie promować podczas virtual.drupa 2021. Odbywające się w dniach 20–23 kwietnia br. wydarzenie online to wirtualna odsłona najważniejszych targów poligraficznych na świecie. Skandynawski koncern przygotowuje z myślą o nim webinaria, powstała również specjalna podstrona.
Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.
W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu
*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:
Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.
Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.
W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.
Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.