Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Studenci z wizytą w Radebeul
Joanna Więckowska
19.12.2011 13:58
W dniach 5–7 grudnia grupa studentów Instytutu Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej odwiedziła zakłady maszyn arkuszowych firmy Koenig & Bauer AG w Radebeul. Była to kolejna inicjatywa podjęta przez KBA w ramach niedawno rozpoczętej, ścisłej współpracy pomiędzy niemieckim producentem i łódzką uczelnią. Przed dwoma miesiącami w Łodzi odbyła się konferencja techniczna prezentująca od strony teoretycznej rozwiązania KBA; tym razem studenci IPiP PŁ mieli okazję zapoznać się z nimi na żywo.
Wyjazd do Radebeul to bezpośredni efekt uzgodnień poczynionych przez przedstawicieli KBA i kierownictwo IPiP PŁ podczas październikowego spotkania w Łodzi. Już wówczas Sven Strzelczyk, dyrektor handlowy KBA odpowiedzialny za sprzedaż arkuszowych maszyn offsetowych w krajach bloku wschodniego i Europy Środkowo-Wschodniej, zapowiedział rychłą organizację tego rodzaju wizyty. Już po dwóch miesiącach grupa studentów łódzkiej uczelni zwiedzała Radebeul, a towarzyszyli jej przedstawiciele KBA CEE – Paweł Krasowski (odpowiedzialny m.in. za wsparcie techniczne działu sprzedaży KBA CEE) i Grzegorz Szymczykowski (dyrektor sprzedaży maszyn wielkoformatowych).
Polską grupę przybyłą do Radebeul powitał Sven Strzelczyk. Merytoryczną część ich wizyty rozpoczął jeden z konstruktorów pełnoformatowych maszyn KBA, którego prezentację symultanicznie tłumaczył opiekujący się grupą studentów Paweł Krasowski. Opowiadał on o koniecznych procesach związanych z wdrażaniem innowacji w maszynach drukujących, opierając swój wykład na konkretnych przykładach. Następnie w centrum szkoleniowym KBA miała miejsce prezentacja jednej z maszyn produkowanych przez firmę, oferującej najszybsze czasy narządzania wśród maszyn pełnoformatowych. Ośmiokolorową maszynę KBA Rapida 106-8 SW4 przedstawił Grzegorz Szymczykowski. Została ona wyposażona m.in. w system odwracania arkusza po czwartym zespole drukującym, sensoryczny system bez marki bocznej, system niezależnych napędów cylindrów płytowych, system PlateIdent, system kontroli i regulacji nafarbienia inline QualiTronic Professional oraz system Flying JobChange. Specjalnie dla zaproszonych gości w maszynie w ciągu kilkunastu minut wykonano dwustronnie druk dziełowy, zmieniając kilka razy sygnatury „w locie” i prezentując całe spektrum jej możliwości.
Nieco później studenci wysłuchali kolejnej prezentacji, której tematem przewodnim były systemy kontroli i regulacji jakości, stosowane w offsetowych maszynach arkuszowych Koenig & Bauer. Przedstawiciel niemieckiego koncernu przedstawił strategię, podział, zasady działania, status i możliwości dotyczące tych systemów. Po zakończeniu wykładu miały miejsce rozmowy pomiędzy studentami i pracownikami KBA, którzy chętnie odpowiadali na zadawane pytania, demonstrując jednocześnie omawiane systemy.
Drugi dzień wizyty studentów IPiP PŁ w Radebeul rozpoczął się od spotkania w centrum obsługi klienta i zwiedzania hal montażowych oraz magazynów z częściami zamiennymi do maszyn arkuszowych. Ich przewodnikiem po fabryce był Joerg Henkel, menedżer sprzedaży w firmie KBA. Budowane tu maszyny, dedykowane do produkcji akcydensowej i opakowaniowej, polscy studenci obejrzeli „w akcji” nieco później, podczas zwiedzania sąsiadującej z zakładami produkcyjnymi drukarni arkuszowej.
Mówi Paweł Krasowski, który przez cały czas towarzyszył polskiej grupie: „Mamy nadzieję, że formuła i program zorganizowanej przez firmę KBA wizyty w fabryce w Radebeul przypadły do gustu uczestniczącym w niej studentom. Podczas wykładów, prezentacji maszyn, jak też zwiedzania zakładów produkcyjnych i drukarni byli oni bardzo zainteresowani naszymi rozwiązaniami. Tego rodzaju spotkania mają na celu bezpośrednią konfrontację polskich adeptów sztuki poligraficznej z najnowszymi technologiami drukowania i budowy maszyn offsetowych”.
Warto dodać, że podjęta przez firmę Koenig & Bauer współpraca z IPiP PŁ to kolejny już przykład wsparcia, jakim niemiecki producent służy polskiemu szkolnictwu branżowemu.
Dziękujemy za ocenę!
Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!
Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!
Organizator Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw poinformował, że ze względu na obecną sytuację epidemiczną wydarzenie nie odbędzie się w pierwszej połowie roku 2021. W komunikacie czytamy, że aktualnie prowadzone są rozmowy o możliwości zorganizowania specjalnej edycji targów w drugiej połowie roku. O szczegółach dowiemy się najpóźniej do końca kwietnia.
Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, zaprasza na Pierwszą Konferencję Online W Wielkim Formacie, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy, która odbędzie się 28 kwietnia 2021 r. w godz. 10–15 na platformie Click Meeting. Partnerami konferencji są firmy Atrium Centrum Ploterowe, Epson Europe oraz SCORPIO, zaś patronat branżowy nad wydarzeniem objęły: COBRPP, PIAP, PSSiDC, FestiwalDruku.pl, RemaDays, „Świat DRUKU”, Signs.pl.
Skutkiem epidemii COVID-19 było zamrożenie wielu branż, które do tej pory wykorzystywały wielkoformatowe grafiki reklamowe, oznakowania, upominki reklamowe. Wiele z nich nie wznowiło dotąd działalności, inne funkcjonują w ograniczonym zakresie. Niemniej ten czas zawieszenia uwolnił pokłady kreatywności i zmusił drukarnie wielkoformatowe do wytyczania nowych ścieżek eksploracji rynku i poszukiwania nisz, które z powodzeniem można zagospodarować. Żeby jednak zająć swoją niszę, trzeba nieraz wyjść poza schematy i podjąć odważną decyzję o zmianie lub dywersyfikacji działalności, powiększeniu parku maszynowego, a tym samym oferowanego asortymentu. Warto zatem zobaczyć, co rynek ma w tym zakresie do zaoferowania. Niestety obecnie nie możemy spotkać się na targach i konferencjach, gdzie moglibyśmy podziwiać możliwości maszyn i aplikacje drukowane na żywo. Pandemia wciąż nie sprzyja widzeniu się face to face, dlatego tym razem proponujemy spędzenie wspólnego czasu w przestrzeni wirtualnej.
Co dla Państwa przygotowaliśmy?
Papiery graficzne do druku cyfrowego (m.in. serie BergaJet i SuperiorJet); udoskonalone oprogramowanie do zdalnego akceptowania zleceń – Softproofing oraz Web Monitoring – rozwiązanie umożliwiające kontrolę wstęgi papieru w maszynie heatsetowej – to jedne z najważniejszych produktów z oferty Stora Enso, jakie firma będzie promować podczas virtual.drupa 2021. Odbywające się w dniach 20–23 kwietnia br. wydarzenie online to wirtualna odsłona najważniejszych targów poligraficznych na świecie. Skandynawski koncern przygotowuje z myślą o nim webinaria, powstała również specjalna podstrona.
Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.
W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu
*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:
Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.
Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.
W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.
Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.